Arcania:Gothic 4

[SIZE=5]ARCANIA:GOTHIC 4[/SIZE]

Publisher:JoWooD Productions
Developer:Spellbound Entertainment
Genre: Fantasy-Action-RPG
Platform:Xbox360,PS3,PC
Release Date:12 October,2010

ArcaniA - Gothic 4 Je smešten u bogatom svetu koji poziva igraca za istraživanje svih njegovih bezbrojnih atrakcija i detalje.
Razlicite klimatske zone, bogata flora i fauna, svodovi podzemlja, i gradova i dvoraca sa jedinstvenom arhitekturom ocekuju avanturistickog igraca.
Oblaci potamne nebo, vremenske efekte kao što su vetar i jaka kiša uticati na igru sveta, cime je ostao beskrajno fascinantan sa svojom neverovatnom grafikom, danju i noc´u ciklusa, i divan prikaz svetlosti i senke. Predivno atmosferske muzike i top-of-the-line zvucnih efekata kreirali zaista impresivno igra okruženju. Mnoštvo zabavnih i izazovnih zadataka, borbenih izazova, tajanstvenih NPC likova i sofisticirani zaplet garantuje mnogo sati vrlo zabavne igre.

[SIZE=5]SCREENSHOTS:[/SIZE]

Arcania:Gothic 4 prica je i dalje “u univerzumu” ovog puta igraci nece uzeti ulogu bezimenog heroja.

U svakom slucaju, igraci preuzmu ulogu potpuno novog Junaka, pastir Hailing iz malog sela na ostrvu Feshir.

Naš novi Junak želi ništa više od života nego da se naseli u selu i da ima udoban porodični život, ali Južna Ostrva su opustošene ratom. I konačno dođe do obale Feshir sa neprijatnim rezultatima za našeg Junaka, koji se vratio i pronasao svoje selo, opljačkano i srušeno …

Kreacija lika je prilično jednostavna, Jer ne postoje rase ili klase da izaberete iz.
Osim toga, postoje osam “skill tree” gde se ubacuju poeni, uključuJući i karakter (melee attacks, melee power, stamina regeneration), Discipline (melee combos, health, melee power), Vigour (shield attacks, health, stamina), Precision (ranged attacks, mana, ranged power), Stealth (flanking/backstab attacks, health, ranged power), Zeal (fire-based spells, magic power, mana regeneration), Serenity (cold-based spells, mana, mana regeneration), kao i Domination (electricity-based spells, magic power, mana).
Tri skill pointa se stekne uz povećanje nivoa, a ukupno šesnaest poena može biti potrošen u okviru svakog “skill tree”-a. Svako skill point povećanje zahteva jednak broj nivoa, međutim, tako da nećete najviše iz bilo koje od vaših skill tree-a barem do nivoa 16.

Serial Gothic proslavio se po nelinearnosti odlicnoj prici,ali i po gomili bagova :smiley: sto su krasili svaku njegovu igru.

Doduse, prvi i drugi deo su bili igrivi,ali je onaj treci,iako s prilicno poboljsanom grafikom i fantasticnom pricom,naisao na velike kritike igraca jer je predstavljao prvi izvor frustracija.

Nakon toga,serijal je preuzeo drugi razvojni tim Spellbound,koji mu je u startu promenio ime.
Radnja igre se odvija se nekih deset godina nakon desavanja treceg dela.
Naravno,kao i u predhodnim igrama ovog serijala,glavni junak ima odredjen cilj,ali kako cete do njega o tome vi odlucujete…:lol:
Da biste cenili kvalitet i pricu Gothica 4, ne morate odigrati prethodna tri dela,ali neke od momenata vise ce ceniti igraci koji su vec igrali neki od prethodnika.:slight_smile:

Pogotovo,uzme li se u obzir cinjenica sto ce se u igri pojaviti neki od likova koji su pratili prvog Bezimenog junaka poput Gorna i Dijega.

Naravno,igra jos nije gotova ,tako da to ne mora nista da znaci,ali ako nista drugo,barem se mozemo nadati jednom potencijalno kvalitetnom arkadnom RPG naslovu,koji bi sa svojih tristotinak zadataka trebalo da donese desetine sati dobre zabave…:smiley:

[SIZE=2]Arcania:Gothic 4 E3 Destiny Gameplay Trailer[/SIZE]

[SIZE=2]Arcania:Gothic 4 Gameplay Old Ruins[/SIZE]

[SIZE=2]Arcania:Gothic 4 E3 Interview and Gameplay[/SIZE]

:lol::lol::lol::lol::lol:

meni se mnoogo svidjao i Rising i prethodni Gothic-i ali cim otpocnem igru i vidim da nema mape na kojoj nisu iscrtani zadaci odmah bataljujem jer je tu ceo svet…EEE zato ce Gothic 4 imati mapu sa svim zadacima kao u Oblivionu i zato jedva cekam ovu igru… :smiley:

e vidis zato ce meni biti meh. draz Gothic-a (takodje i Risen-a) je upravo u Hardcore RPG izvedbi, a ovaj wow-like questing system u ovakvoj igri bice bleh i Gothic postaje svakodnevni genericki RPG. Daleko od toga da ce igra biti losa, ali po mom misljenju, nekada se znalo da imas RPG na fazon Obliviona, baldur’s gate-a i gothica. Sad Gothic ide na istu gomilu sa Oblivionom i to vise nije to. Fala bogu da je opet u pitanju prokleti novac, i bas upravo zbog hardcore RPG izvedbe , gothic serijal nije imao “prodju” na zapadu. Cekam da se ovo pojavi i svakako cu probati i najverovatnije odigrati, ali negde u srcu kucka stoperica koja odbrojava dane do Risen-a 2

@Ac_Rone
BTW bezimeni heroj koji se pojavljivao u prethodna tri nastavka, je ovaj put glavni negativac, tj. main boss…

hvala lepo ja igram igre da se zanimam a ne da se mucim i nerviram…zbog toga mi Oblivion i dalje ostao u srcu… :smiley:

a sto bi bilo nerviranje? ja sam presao sva tri dela i Risen (prvi i drugi deo gothica sam obrnuo cak svaki po tri puta),i nisam se nesto nervirao. Osecaj satisfakcije kad lepo popricas sa likom sa razumevanjem i lepo odradis to sto je trazio i kad dobijes tih ubogih 10 zlatnika i 1230 exp poena je nenadjebiv. a besomucno kliktanje konverzacije samo da bi posle otvorio mapu i video veliku lobanju na mapi i tacno znao gde da idem, to imam u wow-u. sta ce mi jos jedan?

e da, sto se tice obliviona, gde je tu bila draz kad se mobovi leveluju isto kao i ti pa uopste ne osecas nemoc ili nadmoc nad njima? e to je u gothicu priceless, kad krenes na jednu stranu i dodje troll i udari ti jednim udarcem i gotovo. vratis se posle 25 sati igranja i odvalis ga jednom magijom i poluglasno kazes “hehehehe”

@Ac_Rone

haha nisam znao hvala brate :smiley:

pa eto ja nemam to u wowu i treba mi ovako offline…ali dobro svako ima svoj ukus…

Nikad me nije Gothic privlacio.
Volim RPG-eve da igram kao razonodu, ali me ova igra nikad nije privlacila.

daleko od toga… mislim necu da me neko pogresno shvati, pozdravljam ja taj novi sistem u igri, ima ljudi koji vole sve da imaju “na tacni”. Gothic serijal je stvarno jedan Hardcore RPG koji vecini igraca ne lezi. mene samo nervira to sto skrnave ime, mogli su da stave arcania i dovidjenja.

i opet da se vratim na komparaciju obliviona i gothica. oblivion je u svoje vreme bio prelep i prevelik. najveca mana obliviona je bila upravo u tome sto se mobovi leveluju kao i tvoj lik. da bi ubio impa treba ti 5 udaraca dal ti imao krpu na glavi i palicu u ruci, ili nabafovani magicni mac i ultimate plate high elf magic helmet. cemu poenta skupljanja novih armora i oruzja? druga stvar je bila repetitvnost questova. bilo je lepih zanimljivih questova (quest kad udjes u sliku npr. assassin brotherhood quest chain) ali generalno se sve svodilo na genericke pecine sa goblinom/necromancerom/humanoidnim aligatorom na kraju pecine. u Gothicu npr. na pocetku radis na imanju i skupljas fucking secernu repu ne bi li iole malo zaradio para da kupis dozvolu da bi usao u grad, tuko se za novac, krao od bogatih, podmetao jaka alkoholna pica bogatasima, i onda dobio 30 zlatnika, kupio celik i tri dana molio blacksmitha da ti dopusti da uz pomoc forge-a i anvila napravis svoj prvi mac, kako bi mogao da odes i ubije obliznjeg orka u pecini kako bi ti taj isti blacksmith dozvolio da te nauci jedan strength point. Hardcore to the end :rock:

ps, odo da instaliram gothic 2 :smiley: :smiley: :smiley:

obavezno da probas Gothic 4 kad izadje ali obavezno…

@Akiris: nesumljam u Gothic serijal po raznovrsnosti i poredjenju sa Oblivionom…Mene je oblivion odusevio grafikom,lepotom,smekom gameplaya…

lood si ako ne probas…:smiley: moras da probas Gothic 4 kad izadje…

Za ovo se slazem u potpunosti. Sto me naravno nece odvratiti da sa zadovoljstvom otpikam Oblivion-like Gothic. Generalno, slab sam na ovakav tip igre i ne propustam nijednu maltene 15 godina unazad :slight_smile:

Ac-Rone * - Lepa prezentacija igre :wink:

Hvala brate …:smiley:

baldur’s gate je klasicno preslikavanje diabla :slight_smile:
GHOTICK nisam igrao nijedan deo.

Hmm, nesto nisam voleo Gothic-e, sto se mene tice za mene je Morrowind mama za rpg-ove (doduse posle toga je Bethesda unistila Oblivion), no dacu sansu svakako novom Gothicu

Da, Elder scroll’s 3 Morrowind je ludilo bio, mesecima sam se igrao :slight_smile:

Gothic 3 je jedina igra igra koja me “drzala” za kompom mjesec dana. Naravno, isao sam da sve istrazim, pregledam i zavrsim quest-ove. Igra ima bagova ali nisu neki VELIKI pa da se ne moze igrati ili sta tako. Uostalom na netu ima Gothic 3 Enhanced Edition s zadnjim patch-om i omogucava sve na ultra high i na vecoj rezoluciji. Toplo preporucujem a ovaj novi jedva cekam

Ja sam izabrao dobri kraj u trojci, a stalno sam isao i oslobadjao sela od Orcova :slight_smile:

kako bi ti tek bio dobar kec i dvojka kad si toliko uzivao uz treci deo koji se smatra najgorim :slight_smile:

update:

Najnoviji trejler sa Gamescon-a 2010

Igrao sam 2 dio al nekako mi se nije svidjeo. Prvenstveno zbog grafike… Izgleda da ce ova Arcania stvarno biti nesta cool