Apple Event / Septembar 2016

Početak 19h.

Gde i kako možete pratiti Livestream: http://www.apple.com/apple-events/september-2016/

  • Safari (iOS/Mac)
  • Edge (Windows 10)
  • Apple TV

Chat je aktivan
Gore desno, pored vašeg avatara :slight_smile:
Uradite refresh da bi se videlo i profunkcionisalo.

Gdje da bacim komentar u vezi konferencije?

Zapravo, samo cu reci da su slusalice 159$.
Cao-zdravo, ne bih te vise zadrzavao

2 Likes

Morao sam da odem pre kraja. Onaj debeljuca ubi s pricom o kamerama. To je moj glavni utisak sa cele konferencije.

Jesu bacili neki bombshell na kraju?

Nista neocekivano. Kada bi gledao pomake u procentima isti su kao i uvek kada se prelazi na novi model.
Svidja mi se to sto je vodootporan.
A najvise mi se svidja sto su najzad uveli pravi crni telefon! Mrzim te neke sucmuraste boje koje su furali do sada. Zato sam prosli i uzeo zlatni.
Kada vidim sivi telefon nekako me asocira na nekvaliteno, na nekog plastikanera. Kao da gledam samsung kada vidim onu 6 seriju :triumph:
Tako da je meni najaca stvar od svega ta mat crna boja :slight_smile:
A to oko sluski je hit. Ali to ce proci i to odlicno.
Prvi razlog je sto realno 70-80% ljudi sluske nikada ne izvadi iz one kutije a kamoli koristi.
Oni sto koriste ce kupiti posto je to realno ok za neke dobre bezicne sluske. posto to preko jesu dobre pare ali nisu ni deseti deo kao nama.
A oni koji bas nemaju ce uzeti adapter i svi ce biti srecni i zadovoljni to vam garantujem.

Kao iz mog prethodnog posta, još jednom naglašavam da smo deo generacija koje samo kupuju, ne pitaju što, zbog čega, jel zaista meni treba ovo. Posebno ljudi iz tih tamo zemalja u kojima se “dobro” živi, njima kompanije još daju podsticaje da budu večni kupci i konzumeri, pod parolom “ajde pređi na novo za SAMO toliko i toliko dolara, eura, jena, pečenog kestenja”.
Trenutno ljudi lude zbog cene tih slušalica, ali kao što navede Marko, svi će hteti na kraju da ih imaju i svi će uskoro preći na nešto novo zbog čega će da lude, a svet će i dalje da nastavi da se vrti.

Meni 11 novembra istice ugovor sa mts-om. Kontam da prodam sesticu za 350 eura, uzmem sedmicu na ugovor i kupim PS4 Pro. Bargain of the year ako mene pitate :smiley:

2 Likes

Iako sam android korisnik, gledao sam keynote. Kao i svaki put kada gledas njihove konferncije stices utisak da ne postoji i nikad nece postojati bolji proizvod. Toliko im je dobar marketing. Sve je Amazing, Best Ever i naravno Fenomenal, formula koju je jos Jobs usavrsio. Ali mi se bas svidela crna verzija 7-ice, izgleda super i verujem da ce se prodavati kao i svaku iphone do sada, znaci odlicno. Ko sto kaze loodacha, daj samo nesto novo i ne pitaj me, takvo je vreme doslo.

Apple je toliko velika korporacija da zbog toga mi nije drag, ali imaju sjajne proizvode, bez delime. Jedino sto su cene nenormalne.

opasni su sa tim da su sve oni smlislili i da je sve najbolje ever. skidam kapu za takva muda :smiley:

1 Like

Gledam sinoć u štek, skupilo se oko 1250e, sedmica + PS4Pro ili da čekam sljedeće godine osmica + Scorpio? :slight_smile:

Najtužnije u vezi applea, a što se nije moglo desiti Jobsu apsolutno nikad, su tri stvari: znaš mjesecima unaprijed sve, protruding camera i onaj convertor za headphones jack. Mislim da bi samo za ovaj convertor pljuštali takvi otkazi da se ne bi mogao posle zaposliti u branši apsolutno nikad.

Ništa, preskačem i ovu generaciju.

1 Like

Mislim da je kod iphona uvek najbolja varijanta preskakanje punog broja i cekanje “S” verzije.
Nije da ovaj ne valja ali na tom S uvek srede neke male decije bolesti ako ih i bude.
Jedno vreme smo tako uzimali zena i ja ona S verzije a ja obicne. Ona je definitivno bolje prosla.

Pa i ovo je samo po broju nov telefon, po izgledu je 6SS. Navodno, najveći skok će biti sljedeće godine kad Apple slavi 10 godina prvog Iphona. Budemo vidjeli.

Rekao bih da je skok solidan. Dual camera na Plus modelu, 7mp front, dosta jaci GPU, odlicno procesiranje slike i low light performanse, revolucionaran zum, revolucionarne slusalice, stereo zvucnici. Meni je samo razocaravajuci konvencionalan dizajn gde se apsolutno nista ne menja, ali, bez obzira na sve, i dalje je to superioran apple kvalitet. Ja cu verovatno gaziti G3 sluzbeni do proleca, kada ocekujemo sledece sluzbene (verovatno nesto ranga G5). Jbg, ne isplati mi se da dajem 800e za ajfonove.

1 Like

Mislim da je ovo prvi telefon gde nema ono XY mm thinner :smiley:

IP67, ali ne podleze garanciji ukoliko se kvar zobg toga desi.

O fala ti boze. Vec sam mislio da ce ove godine veknu 'leba na stejdz da iznesu pa da je neko seche novim ajfonom.

Baterija bila i ostala ahilova peta. Par sati duze je lepo, nema sta, al to je i dalje apsurdno kratko.

Sto se mene licno tice, nikakav dobar razlog za apgrejd nisam video u odnosu na moju ‘matoru’ sesticu. Ova inkrementalna poboljsanja me slabo inspirisu. Obicna sestica je jos uvek toliko mocna da samelje sta god joj das, imam utisak da developeri kaskaju za snagom hardvera. Ova sedmica ce biti ko kad ferarijem ides u gradski saobracaj.

Stavise, telefon mi je prodisao otkako sam na severnoamerickom tlu.

1 Like

Bas sam sada pitao prijateljicu iz US hoce li uzimati ip7+ posto nosi ip6+
Znam da joj sada istice ugovor. Ona je u fazonu da saceka sledecu godinu.
Posto kako mi rece tamo je sada lozenje sta ce biti sledece godine povodom 10god od prvog iPhone.
Svi ocekuju neko cudooo.

Nastavljaju u istom ritmu :grinning: Biggest evah :grinning:

Za jednu stvar im skidam kapu. Nisu se sprdali samsungu za svo ono sr*nje oko baterije, a mogli su. Gledali su svoja posla, na konferenciiji su rekli samo da ce baterija trajati dva sata duze od proslogodisnje i tu se zavrsila sva prica oko baterija. Nikakva prica o bezbjednosti, nikakva prica o samsungu i eksplozijama. Svaka cast.

Ne igraju se sa sudbinom. Karma can be a bitch :slight_smile:

1 Like