Apple Event / Septembar 2016

Btw meni se jos nije pojavio software update. Cudno

1 Like

Meni isto nije. Mrzimo te @Akiris - e :joy:

Evo vam full slika da vidite sta nemate :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Like

Ja sam svoj dobio prije sat.

Revolucionarno unapređenje je app ‘moj dom’ pomoću koje mogu da upravljam prekidačima, alarmima, termostatima, apple tv-om i svim drugim divnim stvarčicama koje nemam. :smiley:

S druge strane konačno sam izbrisao watch app, berzu i još neke stock appove koje nikad nisam ni palio.

Ima još neka fora sa noćnom toplinom svjetla na zaslonu, to će se upaliti u 22h pa ću tek da vidim šta i kako.

Eto, toliko buke oko ničega.

Gomila ljudi je prijavila da im se brikovao telefon nakon updatea na 10. Mislim da se to dešava kod 6s verzije ali nisam siguran.

1 Like

Skinuo sam upravo videćemo kako ce se ponašati.

Kod mene na šestici radi bez problema, nisam primjetio bilo kakav problem.

To za display je aktuelno evo nekoliko mjeseci vec, nista novo. Dobra stvar, ogromna je razlika kada se to koristi u odnosu na default, bas prija ocima.

Zamenili zvuk locka, klika po tasterima, ubacili widget sa swipeovanjem ekrana na levo, radi bolje na sestici nego devetka. sjebali fotke i upravljanje istim. toliko za sada

Obratite paznju. Desava se da ljudima masovno zabadaju telefoni pri dizanju ios10

Tako da mozda sacekati malo da ispeglaju problem.

Uradio update preko telefona nakacen na Wifi. sve uredno radi. iPhone 6

Jedini fail a izgleda da je genralni problem u pitanju jeste sto sve notifikacije imaju onaj sugavi tri-tone sound. dakle, messenger, viber, whatsapp sta god ima isti zvuk. i to je bas sranje.

UPDATE: restart telefona pomaze :slight_smile:

Cini li se meni da ios 10 cijedi bateriju ko nenormalan? Od kada sam ga instalirao mnogo krace mi traje, a vidim i drugi se zale…

Druga stvar, kako to da mi non stop pokazuje razlicit free storage space, ne uradim nista a on se poveca ili smanji za nekih 200-300 mb? Pise mi sada da imam 300 mb slobodno, odem na Mac i povezem ga na itunes- pise 2 GB slobodna. Kako to? Sta se desava?

Dok sam citao prva mi je pala na pamet cache memorija…to je tih 200-300MB…ali za 1.5Gb stvarno ne znam. Mozda imas neki ready to install update? Ne znam kako to funkcionise na iOSu

I meni je bilo logicno da je to u pitanju, ali ipak nije jer koristim poslednju verziju ios-a.

Inace te fluktuacije sa memorijom su pocele i prije instalacije ios 10. Sjecam se da sam imao 1 gb slobodan, i u jednom trenutku bih mogao da instaliram ios 10 (koji je zahtijevao 1,1 Gb), a u drugim trenutnu odjednom nestane 200 mb i onda cekam da se vrati :smiley: troluje me telefon

P.s. Mozda mac ne prenosi tacno stanje o memoriji zbog nepotpune sinhronizacije.

Definitivno se više/brže troši, ali meni lično nije nešto preterano drastična razlika. Sve kako i koliko koristiš. Da, takođe moraš i da pogasiš gomilu stvari koje ti mogu dodatno čuvati bateriju, tipa onaj paralax i ostale papazjanije. Što se memorije tiče, zaista ne znam šta da ti kažem, meni je tu sve ok. Ako ti je telefon noviji i pod garancijom, odmah bih ja to reklamirao. Bojim se da ne zeza taj modul za memoriju, da ne rikne, al najverovatnije preteravam i grešim.

Ma kako ios bio dobar i stabilan nije lose njega prepeglati svremena na vreme.
Evo pre par dana smo prepeglali zenin ip5s radio je neprestano od novembra 2014.
Podigao sam ios10 i posle ga ubili pa ponovo. Bukvalno drugi telefon.

Pa sta da uradim po pitanju memorije? Koji su savjeti? (Nista od reklamiranja, nije toliko veliki problem da bih se cimao oko toga, jer vjerujem da se ovo u nekoj mjeri svima desava)

Pa sta sam napisao. Prepeglaj sve. Uradi beckup i sve obrisi vrati na fabricko pa onda ponovo.

2 Likes

Evo interesantne teme vezano za ovo o čemu ti govoriš. Očito se ovo svima dešava, samo neko (čitaj ja) to ne primećuje.

https://www.quora.com/Why-did-2GB-of-storage-disappear-from-my-iPhone

To mi se desavalo i ranije. Samo je to nekada bio ozbiljan problem.
Kada se prelazilo na ios8 to je bio haos. Tada je trebalo oko 5gb prostora da bi se skinuo i podigao sa ios7 na ios8 a meni ipad i iphone po 16gb.
Sve sam obrisao pa ponovo. Ali sada makar vise toga nema, posle su za ios9 stavili oko 1gb i sada isto.
Ali kao sto rekoh, najbolje je da sve obrisete pa ponovo.
Prva stvar je sto telefon pocne da radi osetno bolje a drugo sto dobijate sigurno dosta prostora.