Apple Computers (Macintosh, Mac OS itd.)

Kao obećano, vremene je da se kreira sopstvena tema, vezano za Apple računare. :apple:

3 Likes

Super, hvala @ph1beropt

Ako treba da se prebacuju postovi iz PC teme vičite. :slight_smile:

Ne znam samo šta ovaj rende na slici radi, to je više za neku “moja kuhinja” temu :stuck_out_tongue:

Haha, pa možete slobodno da prebacite ovde sve od one tačke gde sam postavio iMac unboxing video. Pošto ću se još verovatno nadovezivati.

To je Mac Pro koji može da te izadje do 60.000 €. :joy:

Inače mu je nadimak cheese grader Mac.

Glupo je samo kod prebacivanja što tema počinje od prvog posta (hronološki), ako se ne varam, ali mogu da prebacim.

edit:e ipak nije nego ih je poređao ispod… ok.

Moze meni ovaj sivi ili lila hvala lepo… :grin:

4 Likes

Sivi najbolji. 1400€ stizu u prodaju za 10ak dana. Previse dobrih modela, ne znam za koji M1 Mac da se odlucim :roll_eyes:

2 Likes

Izazi jos uskoro novi MacBook Pro sa M2 Chipom i Mac MIni sa M2 chipom.

Takodje ce izaci do kraja godine iMac Pro isto sa verovatno M2 chipom i dosta vecim ekranom, i malo vise ‘‘pro’’ izgledom.

Mozda najave nesto novo na WWDC sada pocetkom juna.

Ovi mi se baaas jako svidjaju. iMac Pro ce biti isto sjajan, mada ce sigurno biti dooosta skuplji.

2 Likes

Kad vidim da neko radi unboxing i ovako bahato otvara i baca sve, srce me zaboli. :joy:

Ja čekam MacBook Pro sa M2 čipom. Trebalo da bude zverina. Zavaljam Apple-u moj sadašnji, tako da novi neće da me izadje previše.

Zasto ovo u PC temi :smiley:

Ali da… prelepo izgledaju.

Nema Mac tema. A i Mac je Personal Computer… :wink:

2 Likes

Netačno. :slight_smile:

PC je, u stvari, IBM PC. Odnosno, ovo što mi danas nazivamo PC, su klonovi IBM PC računara. “Personal Computer”, skraćeno “PC”, je model koji je IBM izbacio 1981, i na osnovu kog je nastao tzv. IBM PC standard, po kom su razni proizvodjači pravili delove ili čitave kompjutere.

1 Like

A opet se vracamo na one navike…
Kaladont=pasta za zube, digitron = kalkulator, Xerox = fotokopiranje…
Tako dalje.

2 Likes

Ma meni je svejedno, ali iam dovoljno mac vlasnika i ljubitelja da se otvori posebna tema “Mac hippie race” :smiley:

1 Like

Može :blush: inace Apple je jedno vreme bio u partnerstvu sa IBM-om. Jos uvek cuvam The PowerPC G5 iz 2005-e kao nesto cemu se divim… izrada, detalji, zaista top uredjaj koji i dan danas radi.

Ne seri. :joy:

Fun fact: Apple II je izašao 1977 godine, i na pakovanju je imao “personal computer”.

IBM PC je izašao 4 godine kasnije 1981. i stavio PC u ime proizvoda.

1 Like

Da, zanimljiv detalj… Videćemo šta će doneti ova nova era kada su raskrstili sa Intelom.

1 Like

Ma ok, super ovako. Hvala @padawan

1 Like