AP2.5 i XGD3 privremeni fix!

Za sve koji su pokupili silent update preko Live-a 17.11 ili kasnije evo PRIVREMENI FIX iako se ocekuje “the real thing” kako da se rijesi ovaj problem

  1. Uzmite USB stick (najmanje 2GB) i formatirate ga na FAT32

  2. Upalite xbox, ubacite USB, idete na Memory devices, izaberete USB pa onda na Configure Now

  3. Sad skidate TU s ovog sajta LINK/ - pogledajte napomene!

  4. Ubacite USB u PC, skinete ovaj program :

a) Horizon
b) Xtaf v44(dalji dio TUT je za Xtaf mada cete se lako snaci i za Horizon program)

  1. Pokrenete taj program, select devices, izaberete USB i sad ce te dobiti CACHE PARTITION i DATA PARTITION

  2. Otvorite CACHE PARTITION pa onda CACHE i tu ubacite TITLE UPDATE - prevucete samo ili opcijom inject

  3. Close devices pa na xbox

  4. Ubacite USB u Xbox, pokrenete igri i ako imate odgovarajuci TU igra se boot-uje

NAPOMENA :

Novi ABGX za XGD3 format jos uvjek nije izasao tako da ne mozete vidjeti Media ID igre. Stvar je jednostavna za igre kao sto su AC:R ili MW3 jer su one Region Free i onda prilikom skidanja SAMO region Free fajlove skidate a NTSC, PAL ili tako sta ne dirate. Ukoliko ocete npr. RAGE da pokrenete e tamo imate 3 vrste PAL-a pa vam je najbolje sve te PAL skinuti i ubaciti na USB. Kad pokrenete igru ona ce sama naci koji joj TU odgovara s USB-a i s malo srece to je to

Drugi problem se javlja za one koji redovno skidaju TU s Live-a - tada vam ovaj metod nece pomoci jer je dea.bin formiran za tu verziju a na vama je sad da pobriste TU s HDD-a (clean cache bi trebao biti dovoljan - ali BEZ USB-a u konzoli radite clean)

Ovo je privremeni fix i kao takav zaboraite na Live ili bilo sta tako vec da igrate malo dok ne izadje prava stvar

NAPOMENA 2

Nakon sto pokrenete Horizon predmet unutar pograma primjeticete Device Explorer i tu cete vidjeti USB kad ga ubacite u racunar i samo idete na Title Update pa inject izaberete koje ocete i to je to

Vecina nasih clanova se zalila na Xtaf v44 a hvalila Horizon. Licno, koristim vec dugo Xtaf ali danas je bio dan istine!

OPREMA :

  1. x3 konzole
  2. igra : Skyrim
  3. USB 4GB
  4. programi : Horizon i Xtaf
  5. 3 razlicita PAL TU-a
    TEST :

Originalna verzija Skyrim-a u Start Mani-u izbacuje v1.004.00 (zato je i sluzena za test). 2 testne konzole su “popile” silent update dok mja konzola nije dobila silent update

ODLUKA :

Horizon je u sva 3 slucaja pokretao igre s novim TU (tacnije njih 3) dok je Xtaf bio uspjesan s 1 konzolom (prvom - izgleda da je bilo u pitanju brisanje TU s USB-a / ne znam kako).

Preporucujem da se za obaj privremeni fix koristi Horizon jer se pokazao kao bolji i sigurniji

Isprobao sam ovo juce,COD MW 3 sam uspeo da pokrenem,medjutim nakon 10-15 minuta igranja,pojavi se poruka disc is not authorized ili tako nesti nakon cega se konzola resetuje.

Takodjer jucer navecer pokusao sa dve razne metode Horizon i xtaf i nista,ne radi…

To mi se desilo jednom - nakon restarta nije se vise pojavljivalo. Ukoliko nisi igru narezao preko Burner MAX ocekivano je da se to desi i da se opet to desi mada nije neki uobicajan problem

@predator1211 : aj probaj s recimo AC:R. Vjerovatno nisi skinuo dobar TU

15E8CF88
4BA1F097
2C8C0267
11D15B16
30775D59
274AAC23
2FA96040
274AAC23
30775D59
20344957
3359A52A - Ovo su sve Media ID od MW3 koji su Region Free ili PAL pa sad morate potrefiti da bas takav disk imate. Tu se javlja problem dok AC:R ima samo 2 TU koji su oba RF pa tako da je najlakse testirati preko ove igre

jeste li svesni sta je ovde najtuznije od svega? to sto Title Update negira DAE.bin, svedoci da ce sledeci DAE.bin stizati sa Title Update-om, drugim recima naje*ali smo

Nadam se da gresis mada to se rijetko kad desi… Za sad judi pokusavajte s ovim, nadamo se nekom trajnijem rijesenju.

Ko sazna kakvu novinu za DEA.bin neka javlja! Bice ovo uzbudljiva jesen,

uzbudljiva ili ne, sve sto je dobro, je vec izaslo, ako nisi pokupio update, zakopaj kabel u zemlju do proleca, ionako ti nece trebati, za Skyrim treba samo nekih 250 da predjes ama bas sve (a ne racunam random generisane questove, sto znaci da se skyrim ne moze zavrsiti).

Zamislite da se ovo recimo pojavilo pre mesec dana a svaka igra koja je izasla u proteklih mesec dana ima ovo na sebi.

Zapamtitie, uvek je moglo i gore

da se nadovezem na moj prethodni post, malo ljudi koji igraju samo offline, skida Title Update-ove. ja znam da jedino Jovan skida, posto je rekao jedno gazilion puta, a vecina to uopste ne praktikuje. Mada nekad to i nije bilo neophodno, jedino sto se secam je bio screen tearing fix za Darksiders koji je bio potreban, i debeli fix za NBA2k10. ovo ostalo je vise manje savrseno radilo. ali posto je sve ove godine u petoj brzini, takve su nam i igre servirane. batman na kom nestaju sejvovi, pes koji stuca kad trcis, fifa koja ima bagovitog golmana, a da ne pricam o skyrimu…

tako da ako nam uvedu dae.bin u TU, bice belaj…

ljudi ubacio sam tut ac:r, sve sam lepo uradio i to, igra mi je radila dok me nisu sj*ebali. bez obzira sad sto ima tut nece da radi i dalje :frowning: ne znam stvarno sta vise da radim, da li mogu opet da flesujem konzolu? da li bi opet radile ok igre?

dzaba ti flash. za ovo jos uvek nema resenje…

Mislim da ce ovde na scenu da stupi novi ABGX ali ne vidim ga kao trajno resenje. Vrlovjerovatno ce ici novo razanje s svakim novim dash-om i naravno offline dok za Live bas i ne vidim nesta logicno da se moze uraditi

cekam koji dan, pa ako nista ne bude lepo cu da se ubijem. XD a da li je jtag neka vrsta resenja? :confused:

Mislim da nije,ali na kraju sve ce se svoditi na jtag posto kao sto vidis live izumire za nas pirate jer ce oni nastaviti da terorisu ovim .bin fajlovima tako da abgx nece zavrsavati posao kako vi mislite.

svaki novembar ista priča,samo da ne bude kao onaj novembar iz 2009.tad mi je frka bila najgora,sećam se da sam posle te novembarske seče stiso petlju tek tamo u martu da ga nakačim na live usput sam se već pomirio sa najgorim ishodom,kad eto preživeo sam :hihi !!! ma proćiće i ova konfuzija samo je potrebno vreme!!! malo da utešim druge kao i sebe…

mislis na novo rezanje sa svakim odlaskom na LIVE. C4eva je vec rekao da se od sada DAE.bin menja svaki put kad odes na LIVE. to je jedna stvar. druga stvar je sto kad se ovo svojevremeno promenilo za onih 6 prvi AP2.5 igara, cekali smo samo update abgx-a i resili problem prerezivanjem. ali tada su su sve igre imale jednu istu DAE.bin tabelu. sad ti svaka igra ima svoju…

Jao samo se nerviram oko propalih 3 meseca livea… :open_mouth: A dobro valjda ce bar nesto smisliti da bar malo iskoristim…

cekamo abgx. sve nade sam uzolio u njega. XD

AAAAAAAAA!!! :smiley: Upravo sam pokrenuo AC R :DDD Provalio sam foru jeeeaaaaa :smiley: :slight_smile:

Podeli sa svima ;)!

http://www.xbox360iso.com/silent-xbl-updates-t510556.html

Ovaj sajt mi je bio najvise od pomoci, registrujte se na ovom sajtu imate sve najbolje objasnjeno. Koristim horizont za ubacivanje tut-a na flesh i mnogo mi je bolje preko njega. I najbitnija stvar je da se nadje tut koji odgovara igri juce sam celo noc pokusavao da ukljucim ac sa nekim tut-om, danas izasao nov ubacio njega i igra sada radi extra. :slight_smile: :smiley:

Zasto sam se uopste trudio da pravim ovo srae… Pa Sasuke to sve isto sam i ja stavio samo preko xtaf-a koji je isti k*** kao i ti programi! Stvar je da se nadje odgovarajuci TU…damn! (ne moslim nista lose protiv tebe nego sam se jebav*o jutros da to napisem i sad niko ni hvala vec se uzima tamo neki TUT s slikama ili sta vec)