Android vs iOS

U teoriji ne bi trebalo da je tesko.
Sta od fajlova mislis? Zavisi sa kog telefona. Znam da sa Samsunga ide lako.
Jedino nece da prebaci viber poruke.

Ma ja imam neki Žaomi star 5 godina :joy: U suštini fajlovi tipa slike, beleške, imenik itd. Poruke na viber-u su mi nebitne manje-više. Tražim neki telefon na rate i za koji god se uhvatim - nema. Ali ajfona koliko ti duša želi, pogubio sam se od oznaka (mada su oni još i dobri sa oznakama)

Pa nije tesko. Jeste doduse manja nelagodnost. Zavisi sta zelis preneti. Slike znaju generalno biti u Google Photos tj. Cloud pa nije cimanje. Sve ostalo jeste nelagodnost ali mozda dan dva i onda zaboravis da si i imao android. (Ili obrnuto).

Ja sam svake godine godinama menjao jednom tabor, i navikao sam. Ima aplikacija tipa „move to ios“ ili slicno koje olaksavaju proces.

1 Like

Notes ti nece prebaciti, sem ako nije od neke firme koja postoji na obe platforme i otvoris acc da radi sinhronizaciju. Slike ostalo sto si rekao hoce.
Imenik ce da povuce sa google naloga svakako.

1 Like

Jedna od dobrih strana ajfona je što se nećeš pokajati koji god da uzmeš. Naravno, što je noviji to je bolji, al ne moraš da se bakćeš beskonačnim poređenjem specifikacija, čipseta, softvera i slično. Samo uzmeš šta ti novčanik dozvoljava i da te bog vidi.

Onda dođeš ovde da se žališ kako te ios ne pušta da rasporediš ikonice kako bi ti hteo, tradicija nalaže.

2 Likes

Kad me pitaju koliko mi telefon ima RAM-a:

IMG_6760

1 Like

Taj fazon, da mi neko da nov iphone ne bih znao specifikacije mog sadasnjeg.
Pa nije da cu gurati na njemu GTA6 :grin:

To samo znaci da ste zaslepljeni brendom :woman_facepalming:

Bitno da je jabuka! :sweat_smile:

Ne, nego da prosto radi. Nema potrebe da vitas ima li dovoljno memorije ili sta god da se danas gleda kada se kupuje telefon.
Ne zanima te, ne trosis svoje dragoceno vreme na budalastine.
Ios/iphone = RADI

2 Likes

A i došli smo u situaciju da se trpa ram i snaga u uređaje koji će 95% vremena gurati Instagram i YouTube…

Ko da je bitno da li će za te stvari telefon imati 8,10, 12GB…

1 Like

Meni s23 Ultra za svakodnevno koriscenje ne prelazi 8 od 12. Obicno je oko 6-6.5, a meni pored 12 svojih je upaljen i RAM plus opcija od 8 GB. To koristi storage memoriju kao RAM u slucaju da mi zafali.

To je stara prica o androidima koji ne rade i apple uredjajima koji rade bez greske. Sve se sada to priblizilo i svodi se na navike i brend preference. Flagship androidi isto tako “jednostavno rade”. Mozda jos bolje i jednostavnije. :wink:

3 Likes

Samo je razlika sto korisnik ios-a nema nikada instaliran prigram koji to prati niti zna koliko mu rama ima tel. Nije vazno. Radi

Pa ti onda prodaj ipad pro i uzmi samsung pro tablet :joy:

1 Like

Flagship androidi isto i koštaju kao iphone, zašto onda ne uzeti iphone? Što se tiče ostale boranije, ja sam postao stručnjak za android telefone ispravljajući svakodnevno raznorazne brljotine po familiji iako android ne koristim već deceniju.

Što kažu gore, za iphone nemam pojma koje su mu specifikacije kad gura sve u fullu bez problema. :man_shrugging:

2 Likes

Ne koštaju isto ni kod jednog operatera, nije mi matematika jača strana ali su u proseku skuplji za minimum 30%. Npr. S23 i 14pro.

3 Likes

Mislim da bi pravo poredjenje bilo ultra i pro. Ali nemam pojma koje su cene

Edit: sad bacio pogled na gigatronu, pro je skuplji od ultre za nekih 35k din

Ovo su dva premijum modela sa 6 incnim ekranom, ne mogu porediti 6,7 i 6 incni ekran

Poredjenje je Ultra i Pro Max. Negde je bolji Samsung, negde Apple.

Ako pricamo o sirovim performansama istina je da je A16 cip i dalje bolji u sintetickim testovima, pogotovu single core performanse. Ali multicore performanse su vaznije za svakodnevno koriscenje i aplikacije, tu su slicni i Samsung malo zaostaje. Realnih usecase-ova za single core je malo danas, ranije je bio gaming, ali i u game benchmarcima 23 Ultra postize za nijansu bolji fps. I to je sve sa “obicnim” bionic cipovima, Apple moze u bilo kom trenutku da izvuce kec iz rukava i smesti M procesor u mobilni faktor sto je prakticno game over. Posto je apple strategija da cede trziste, to ce uraditi sto kasnije, mozda ni ove nego tek sledece godine.

Narativ je takav da su ove performanse spansko selo za apple korisnika koje to jednostavno ne zanima. Kamera i OS koji “jednostavno radi” i skrojen je po meri za apple hardver, to su dva kamena temeljca korisnickog iskustva + naravno famozni brend. Kad imas apple telefon svi se za tobom okrecu, 20 godina mladje devojcice uzdisu, deo si kul drustva nehajnih i bogatih apple korisnika. Ali prava istina je da vecina apple korisnika bazira svoja iskustva na 10+ godina starim androidima koji su bili raspad cak i u svoje vreme. Nemaju pojma u kojoj meri je android napredovao, niti ih to zanima.

1 Like

Pa stvar je jednostavna, za iste pare, ili ako je tačno ovo što Umnjak veli i za manje, dobiješ super telefon plus brend umjesto, ako je tačno ovo što ti pričaš, samo super telefon.

Flagship android, bilo koji, bi trebalo da radi na nivou iphona i toliko dugo bez pada performansi, a da košta duplo manje da bih uopšte razmislio da ga uzmem.

But that’s just me.