Android vs iOS

1 Like

:man_facepalming:

1 Like

Opet se našmrkao lošom robom.

2 Likes

Eh, od pocetka mi se taj rebrending nije svideo. Malo je previse meta, genericki i besmislen.

S druge strane, X… box? :smiley:

Sve vise mislim da on namerno sabotira.

Lol, Twitter propada sve više, lik radi najgluplji rebranding u istoriji. Ima da ga vrne nazad već sledeće nedelje kad mu saobraćaj načisto potone :smile:.

2 Likes

Dobro, ali svi bukvalno svi pricaju o tome.
To je neki vid reklame.

1 Like

Pa znas sta, twitter je osetno propo otkako ga je ovaj mamlaz kupio. Gomila advertajzera napustila sajt, gomila ljudi koje sam pratio napustili sajt, pustos napravio u odnosu na sta je nekad bilo.

Mozda bi mu dobro doslo malo manje ovakvog ‘reklamiranja’. Ne znam da je jedan dobar potez napravio.

Ko sto rekoh, il je neverovatno glup il to namerno radi.

Elon Mask je kompletni car i genije. Kao najbogatiji zovek na svetu, ne moze biti glup, a ne vidim ni jedan moguci razlog zasto bi zeleo da unisti platfomu koju je kupio, sem neke perverzne zabave.

Okamovom ostricom dolazim do zakljucka da je jednostavno ovo posledica niza okolnosti nakon kupovine. Starih problema, ogromnih otpustanja i kao posledica toga - neplaniranog dodatnog odliva jos veceg broja ljudi. To je ono sto znamo. Nadogradjivanje sa nekakvim suludim teorijama nema mi puno smisla.

Covek je uplovio u nov poduhvat, treba vremena da sprovede svoju viziju, a pre toga, da prezivi u situaciji radikalnog smanjivanja troskova. Ne plasi se da rizikuje, izuzetno disruptivan biznismen. To sve ne objasnjava pomalo idiotski rebrending, ali verovatno tu ima neka ideja u pozadini. Kao, khm, your’s truly X-box.

Danas je bas nesto popularno nazivati idiotom coveka koji je verovatno inteligentniji od 99% ljudske vrste, a covek bukvalno radi na tome da izgradi civilizaciju na drugoj planeti.

Jeste inteligentan, jeste sve ali nemoj da se zanosimo bas previse. Radi sta mu mama i tata kazu. Dok radi sta mu se kaze bice bogat i pametan. A ako pocne da se stvarno pravi pametan… onda nece biti nista od navedenog.

1 Like

Samo bacite pogled gde je i sta se desava sa Jack Ma. Ako neko nije teoreticar zavere onda to nisam ja. Ali Jack Ma je ozbiljan primer sta se desava kad pocnes malo slobodnije i svojom glavom da guras nesto. Recice, jebiga to je Kina to su komunjare, at the end of day, isti djavo svugde

Nije to nikakva zavera. To su pare i moc.
Ne mozes ti da radis u nekoj firmi a radis protiv interesa firme.
Svaka drzava je firma. Mora da rade, zaradi i siri posao. Dok radis u skladu sa interesom firme moze sve. Mozes i da zakasnis nekad, da se malo zezas, pravis lud sve ok.
Pocni mnogo da seres, stetis firmi…
ide otkaz.
Nikakve zavere, svemirci ili visa sila.
Pare!

Ovo sta je @padawan napisao o Musku motam po glavi ceo dan juce, razmisljam – il zna mnogo vise od mene o coveku, ili mnogo manje. :rofl: Zato su nam tako dijametralno razlicita misljenja.

I ja sam slicno mislio o njemu do pre koju godinu, al sam silom prilika bio primoran da saznam mnogo vise nego sto sam hteo. A sto vise sam znao, sve manje je delovao ko genije, a sve vise ko idiot s gomilom novca.

Necu nikome da solim pamet, tako da tu stajem. Svakako se slazem da je hvale vredno sto makar pokusava da pomogne ljudskoj rasi (za razliku od drugih milijardera), prvenstveno s elektricnim kolima i reusable raketama, to stoji.

1 Like

Nisam bas siguran cime zeli da pomogne “meni tebi, covecanstvu”?

Izvor mog znanja je samo nekoliko duzih intervjua. Nemam tu srecu da ga licno poznajem, ali vibe koji mi odaje je veoma inteligentan, fokusiran na cilj, strahovito istrajan. Kao i drugi preduzetnicki geniji “silikonske doline”, Zukerberg, Gejts, Dzobs, Karmak, Altman, predstavnik je (ili bolje reci predvodnik) generacije talentovanih nerdova koji su nasli nacin da svoje hobije pretvore u novac na talasu jake americke ekonomije i uz malo talenta za finansije, skaliranje biznisa i uticaja na druge ljude. Idiot sa gomilom novca koji nije nasledjen bio bi tesko objasnjiv paradoks, pogotovu ako postoji nekakav kontinuitet i vise uspesnih projekata. Ako pogledas track record, Paypal - ogroman uspeh i revolucija u online trasnakcijama, Tesla - planetarni uspeh i revolucija u ucmaloj auto industriji, space X - tek treba da “uzleti” ali neke stvari koje radi jedna NASA moze samo da sanja, Open AI koji je stvorio zajedno sa Altmanom danas je iznedrila najuticaniji language model. Kupovina Tvitera je malo razlicita stvar jer je zeleo da podrzi slobodan govor i ima dovoljno novca da to sebi priusti. Neuralink i Boring Company su takodje ludilo. Glavni problem je sto ne moze toliko kompanija da vodi paralelno, sa puno kompleksnih projekata u koje je vrlo licno involviran na low level, inzenjerskom nivou. On je glavni inzenjer u Space X-u, tako da je potpuno van pameti spekulisati o njegovoj inteligenciji.

Sve to moze da bude i samo marketing, da je obmanuo ceo svet tako sto je davao naucene odgovore u 3-casovnim intervjuima, ali malo mi je to previse ravnozemljaski. Cak i ako totalno zabrlja sa Tviterom, za sta mu ipak treba dati benefit sumnje i dovoljno siroku vremensku skalu, njegov track record je dovoljno impresivan.

Seti se genijalnog Marka Rylance-a u Dont Look Up.

Odlicna je to uloga i karikatura. Ali da se ne zajebavamo, Mask je ozbiljna faca i car. Nije neki bogati dettachovani od stvarnosti milijarder. Spava na podu u toku velikih projekata. Ima jako dobre inzenjere oko sebe. Ako pogledas celu ekipu (npr bivsi AI inzenjer u Tesli Andrej Karpati) to su sve jako ozbiljni inzenjeri. Pricati sa takvim facama na ravnoj nozi i voditi takve timove top talenata, boriti se protiv entropije unutar kompanija, preticiti viziju u realne produkte koji menjaju nacin na koji zivimo, zahteva neverovatno mnogo… svega. Ti ljudi ne rade na istoj frekvenciji.

Ako zelite da saznate indirektno o Masku, samo pogledajte njegove inzenjere. Andrej Karpati je, npr, maltene genije.

U stvari, forvardujte na 33 minut, to je sve sto zelite da cujete o Elonu Masku.

Nekoliko zanimljivih odgovora sa Quore.

Da skratimo pricu, pogotovu sto je offtopic, Musk je veoma inteligentan i nema nikakvog smisla to dovoditi u pitanje. E eri interneta, tesko je izbeci gomilu informacija sa 100 strana od ljudi sa kojima je povremeno u kontaktu. Nemoguce je da potplati ceo internet, fejkovati intervjue. On je veoma izlozena i javna figura. Koliko god da imas para (ako zanemarimo ceo konundrum kako si uopste dosao do istih), stvari prosto ne rade tako u realnom svetu kao u filmu Catch Me if You Can. Fake till you make it, ne radi bas zaista. Ako si okruzen 150+ IQ ljudima u konferencijskoj sali, momentalno je upadljiv nacin na koji komuniciras i shvatas stvari. Verujte mi uopste nije lako i treba ti prirodna inteligencija da bi shvatio toliku kompleksnost, apstrakne koncepte, beskonacne simulacije i projekcije, raspon shvatanja od high level do veoma low level problema, natprosecan multitasking. Da je Musk zaista idiot ne bi preziveo ni 2 dana u takvom svetu visokotehnoloskih kompanija gde su cesto ljudi istovremeno ekstremno inteligentni i backstabbing elitisticke psihopate. Ne postoji sistem ili interes koji bi mogao da sakrije da je car go.

Koliko je komplikovano preći sa Androida na iOS…? Fajlovi i sve to… Imam osećaj da bih se dva dana zezao da isprebacujem sve.