Android Custom ROM-ovi

sto namecem, ja sve prob’o :slight_smile: i to su moja misljenja, ja to savetujem, njegovo je da li hoce ili nece da prihvati :slight_smile:

za HTC savetujem Viper, nema za svaki ali je rom bruka dobar, baziran na stock romu, leti…

ali opet kad ubacim Slim on dobije NITRO :slight_smile:

isto vazi i za TouchWiz, ne dobije nitro nego SUPERCHARGER + NITRO

Cekaj ti tvoj nexus. Hehe
Baci pogled na s2 china klon odmah mi drlovao ali nisam mogao da ga upalim :slight_smile:


Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Ovo se vidi da je krs, sheesh

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Imam LG G Pro, zar se ne vidi iz potpisa :slight_smile:

Sent from my LG-E988 using Tapatalk

Svejedno maltene za svaki tel imas iste romove :slight_smile:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Nemoj nista instalirati…:smiley: Polomio sam bratov telefon kolko sam se iznervirao -.- Unlockujem boot loader, i otvorim install boot image.bat za costum rom on to odradi i ja kreten zaborao da prebacim rom na sd card…i sad kad god se upali black screen stoji

dobro bre nije sve crno sta ti je

udjes u recovery sada, odes na mounst and storage, mountujes USB storage i prebacis ZIP na telefon i lepo instaliras onda…

sta si se uspanicio nije umro telefon

A jel mogu ikone u SlimRomu da se vrate na normalnu veličinu? Mnogo meni ono sitno :smiley:
Vidim da za brisanje historyja iz recent apps pinch in gesture radi posao. A i ne radi mi art runtime na ovom Resurrection Romu. No dobro, važno da sam iz njega izvuko messenger aplikaciju, poslužio je svrsi :smiley:

u Slim da, ja pricam turski izgleda jer sam to vec rekao

LCD DENSITY ili DPI change, imas u setgings od slim-a ne znam stvarno sada napamet, stavis na 280 ili 320 i povecace se sve zivo na ekranu oni po defaultu stavljaju mnogo sitno da bude

ili sa file managerom nekim u system particiji otvoris BUILD.PROP

nadjes liniju mislim da je rro.sf.lcd_density ili tako nesto i pise to i = pa neki broj, zameni sa 280 ili 320, save

reboot
enjoy

Ala se ja ne snalazim na XDA forumu, znači nigde ne mogu da nađem tutorial kako se meće SlimRom na ovaj moj LG, pih…

Sent from my LG-E988 using Tapatalk

Evo ne mogu u recovery da udjem -.- stisnem na recovery pojavi se HTC logo na par sekundi black screen i posle toga uzvicnik za neki error

ne pratis uputstva lepo, ne mogu ja na to da uticem ne mogu sada da ti pomognem… niti vidim telefon niti znam sta si ti uopste uradio, jer mnogo je bitno DA SE NISTA NE PRESKACE u koracima da se jedno 10x procita info od roma i slicno… ko nije vican ovome, bolje neka se ne igra, jbg nismo mi krivi posle cisto da se zna

cekaj a kad upalis tel jel mozes da udjes u HBOOT, to je ono kad drzis volume up i power valjda, ako iams fastboot opciju i dalje
nadji novi recovery za tvoj tel

pa lepo flesuj novi recovery i onda mozes

bas me zanima misljenje, javi obavezno kako se ponasa, mislim da ces biti prijatno iznenadjen…

to sa kamerom ne cimaj, se fora je sto moras malo vise vremena da provedes u njoj dok skontas sta joj godi najvise i ukljuci HDR ako ima, videces da bruka slika… mada ono kamera na telefonu maltene mi vise sve iste… ko hoce vise da slika slike kao slike kupis lepo DSLR aprata pa skljocas kao covek, ovo je vise prirucno da nesto pripomogne ili slikas tek onako

u principu kod telefona, svaka ziva kamera kada slika unutra bez blica, jer blic je ****** na bilo cemu, ispadnu nekako bzvz, napolje maltene svaki slika kako treba…

ja slikao apratom i na S2 na moru, nema razlike skoro, hehe skoro, jbg aprat je aparat, ali za netrenirano oko isto dodje

heheh znam taj osecaj, i ja non stop slikam ceru :slight_smile:

no, sta ti je konkretno problem kod kamere na CM? Jer kod njih u glavnom 3 stvari ne rade uvek, a to je Wifi, Camera i BT ili nesto trece, maltene uvek

koje su poznate kao nikakve hehheeh

no nisi mi rekao sta je konkretno sa kamerom? daj reci u odnosu na stock sta je problem?

e pa onda je CM, na slim nema toga, koristim ga duze vreme, cak sta vise sve zivo sam rokao u 1080p 30fps bez problema i sve radi normalno

slike kao slike sam uporedjivao stock rom vs slim i bile su maltene identicne, jedino sto sa stock kamerom sam imao dodatne efekte koje sam upotrebio 0 puta ehhehe no uvek mozes da skines drugi cam app, samo problem su drajveri koji dodju uz rom nista drugo

Vlado opet ja :smiley:
Ne mogu nikako da updateujem SU binary od superSU ni na Normal ni na TWRP/CWM. Uvek dobijem failed.
Ne znam jel ima veze sto na ovom slimu nemam reboot menu tj kad odem na reboot nemam opciju da ode u recovery. Prelistah sve opcije ali toga nema i sad sam maltene bez roota. Pokrenem titanium ili bilo koju aplikaciju koja traži root i uopšte ni ne dobijem onaj prompt. Imaš li neki predlog šta mi je činiti?

Ne diraj su na custom romu nikad :slight_smile: zlatno pravilo, drugacije se oni ponasaju sa time od stock roma gde druknes samo su

U slim ima reboot opcije za recovery, obican reboot i bootloader sve je u opcijama jbg teba cackati malo rom

Ponovo ubaci rom iz pocetka, reboot opcije ima 1001%

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk