Android Custom ROM-ovi

@Djoxy potvrdjeno :smiley:

CM je najobicniji bloatware i odvratno izgleda. Nikad to nije bio ozbiljan rom.

Ja koji god rom da sam probao od ovih poznarijih svaki je bio dobar, upravo probao PACMAN ROM za sensation XL i mogu reci da je ekstra, vratio sam se na backup za 15min cisto da probam dok ne napravim backup svega :slight_smile: hehe izuva.
Ne znam kako rade pozivi i ostale stvari ali je OK, testiracu

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

ja ne znam jel ste vi probali CM i samo CM ili probali i ove druge, CM non stop ima force close pop-ups, non stop nebitan uredjajā€¦

Jesi skontao da imas i igru pacman? :slight_smile: da, taj ROM je super a nastao je kompilacijom 3 druga ROM-a. Ubacio sam ga drugu u HTC Desire HD (4.2.2) i ovaj je odusevljen.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

@emel

ako je moguce suzdrzi se da ne spamujes, vec treci post ti brisem bez opomene, 4i put ko zna sta ce da bude

Treba mi savet. Ne razumem se u costum romoveā€¦hocu da instaliram neki, ali ne znam kojim. Imam HTC Desire X sa beats audio. Voleo bih da i costum rom ima isto taj program. Trenutna verzija androida je 4.1.2. Telefon je u nekim slucajevima dosta spor i dosta cesto se tako zakuca da ga moram restartovati. Hvala unapred

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Oket, ides na XDA developers, googlaj za link, pa kucas u search tvoj telefon otvorice ti page samo za njegaā€¦

Vidi ako ima ViperX rom to ti je modovan stock rom koji je bruka dobar a ima Beats podrsku jer ovi ostali nemaju, odlika fabrickog samo

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Jedino sto sad mogu da vidim jeste podrska samo za one xā€¦cim mi stigne internet moram se udubiti u podraguā€¦pregoreo mi modem kad je nestala strujaā€¦danas mi ga zamenili i sad cekam da ga ukljiceā€¦koristim internet sa telefona gde sam inace potrosio brze mb -.-

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Uf ne znam za druge ali gledaj da je Sense rom, taj je stock plus mod, tj juris custom sa sense-om, beats ima tuā€¦

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

setih se necega cime sam od prilike uvek vodjen, odem na XDA trazim rom za uredjaj koji imam, u glavnom se ispostavi da je najbolji rom onaj ciji thread ima najvise poseta i odgovora, sta reci dalje :slight_smile:

Slim Kat rulz heheheh odmah iza ide Paranoid pa Purity, CM dodje tek na 7-8 mestoā€¦

ispostavilo se uvek da je najbolje ovako testirati romove, tj probam sve te koji valjaju, vidim sta mi godi najvise, to ostavim i nema brige

e da jel ste znali da postoji i DUAL BOOT opcija? Da podizete 2 roma na telefonu, kao npr 2 sistema na kompu :slight_smile:

sve mozeā€¦

Aha jesam, samo sam startovao :slight_smile:

Nesto kroz maglu to sa MIUI uzeto ili xiaomi, kako se zove?

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

jos jedan Slim KAT rom review, taman da se dopuni na onaj prethodni koji sam okacio

Purity Rom review

Nasao sam koji cu ROM instalirati. Inace imam light sense ROM gde nema mnogo opcija za uredjivanje telefona. Nasao sam mySense dx 4.0
Ovo nikad nisam ranije radio pa ne znam najboljeā€¦kolko sam razumeo treba da upalim telefon da otvori onaj boot loader ili kako se vec zoveā€¦da drzim dugme za paljenje i volume downā€¦onda povezem sa kompom i odem na fast boot opciju i posle toga na racunaru otvorim onaj .bat fajlā€¦jedino ne znam sta da radim sa zipom romaā€¦jel njega u telefon ubacujem ili sa racunara on to radi ?

Fastboot flash boot boot.img prvo to radis dok je tel u bootloaderu to je kernel flash

Onda zip flesujes iz recovery na telefonu to ti je sve istonkod svakog roma za htc prvo kernel preko pc pa rom u recovery jer je zakljucan da ne moze i kernel u recovery takodje

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Odma sam naisao na problem -.- Kako ne volim da radim stvari prvi put, samo neki problemi iskacuā€¦:smiley: Upalim onako telefon i sad pojavi se beli ekran sa nekim sarenim tekstom :smiley: Gde imam opcije fastboot/recovery/factory reset/simlock. I skroz gore u rozom pravougaoniku pise locked. Onda konektujem sa kompom telefon i otvorim Install Boot.img.bat, otvori se cmd i pise samo waiting for deviceā€¦nece daljeā€¦jel sam nesto lose uradio ?

Googlaj htc unlock bootloader pa to prvo uradi a onda udjes na fastboot

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Aj sadā€™ kada svi trpamo custom ROM-ove da i ja probam (mada iskreno ovo nikada u životu nisam radio i stvarno sam tuljan po tom pitanju huehue). Jelā€™ ima neki koji bi ste mi preporučili? Trenutno sam na 4.1.2 stock ROM-uā€¦

Sent from my LG-E988 using Tapatalk

pa bre sve sto napisali da valja, napisali smo ovde, Slim je do sada zakonā€¦ dakle

SlimRom
Paranoid Android
Purity

pa onda svi ostali

Zavisi od telefona do telefona. Ako imas HTC probaj PACMAN. On ti je nastao od 3 ROM-a (ovo roma bas ruzno zvuci nekakoā€¦) I vecina ga puno puno hvale za HTC.

ParanoidAndroid je po meni najbolji za Nexus a sad ko sta voli to ja druga stvar. Vlado voli na namece stvari, takav jexD

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2