Android 5.1 - novine koje donosi

Gluposti, ne znam u kojem to svijetu je HTC One M7 jeftiniji od Nexus 5. Nesto si pomjesao. Najbolje je tebi da nadjes negdje Nokiu 3310 i da to koristis, nikad neces imati problema sa softverom.

“Kitkat ne valja.” Evo tebe smo cekali sve ove godine da nam kazes sta je dobro a sta ne.Sta si ti, neki doktor nauka na polju smartphone-a ? Ako si toliko zapeo da zamjenis telefon onda ga zamjeni. We couldn’t care less. Takodje ne znam o kakvim problemima sa plocom pricas ni ko je to izmislio, sve jedan Xperia telefon se moze otkljucati uz Sony-eve kodove, jedini koji su zakljucani su oni koji su na nekoj od mreza pa provider zabrani. Pogresno si informisan.

XZ je odlican telefon, Kitkat je bio jedan od najboljih i najstabilnijih release-a Androida ikad,a problem koji ti imas je izolovan ili prouzrokovan od strane tebe.

I malo text formatiranja ne bi bilo na odmet sa tvoje strane, ako hoces da te na forumu iko ikad shvati ozbiljno i zapravo ti pomogne sa nekim tvojim problemom…

KK ubedljivo i dan danas najstabilniji android ikada!!! Ja na LP sam video vise bugova nego na KK i JB zajedno hehehe… Ali ispravljaju ss polako, a sto se brzine tice KK leti… Tako da sve sto ti se desava sam si kriv, ista je prica i sa uredjajima globalno, uvek je kriv korisnik, nije dzaba izmisljena izreka RTFM!!! Posle kriv Pera, Mika i sin mu Zika

Sent from my Nexus 5

Ni meni ne valja kitkat ali zato sto je custom i zato sto je lose konvertovan. Uopstebo kitkat leti, izuva, provereno btw imam sensation XL bug samo VIBER, ne mozes da zoves a sada mi i ne radi vise kresuje jadnik :slight_smile: hehe tako da sto se tice toga za KK ne valja ja koji ne gotivi android i imam ga potvrdjujem da je dobar.

bas ste burno reagovali hehe

A gle imao sam ga 4.4.4 svoj S2 al onaj CyanogenMod 12 super je radio samo je bio tih zvučnik jako i bateriju je jako trošio u prosjeku 12-15h (nekad čak i manje traje) ali sam ga morao puniti svako malo. Pa stavio ga na jelly bean al opet nije mi pasala njegova baterija to im je mana dobar mob boli glava bez obzira što je stara krama u penziji ali opet bolja je od nekih novijih telefona. A da je imo bolju bateriju možda bih ga imao do dan danas al šta je tu je. Bio sam i na windows phone-u na lumiji 1520 ali opet to nije to kad ti imaš android onda je to već nešto ali o ukusima se ne raspravlja zar ne? :slight_smile:

Baterija ti se jede jer ne umes da podesis sistem da ti je ne jede, vrlo prosto…

Ja sam imao S2 sa sve 4.4.4 po 3 dana drzi bez problema, uz normalno koriscenje svega umereno…

Sent from my Nexus 5

a gle ja sam imao galaxy 3-1 isto i koristio sam cyanogenmod 10+1 super je radio al je imao samo jednu manu kod mene je bas bio preglasan zvucnik ono kad me nazove neko bas me sramota kako je glasan hehe cak i kad smanjim bio je preglasan heheheh ali zato je baterija drzala po 12 dana bez problema hehe a nekad kad ga nisam koristio znao je i 13 dana da radi al sam onda skontao da mi to i nije nesto jer je android cupcake losa verzija androida pa sam flesovao froyo i zakljucao recovery i flesovao novi bootloader i instalirao novi radio al onda mi je baterija drzala jedan dan manje hehe pa mi ni to nije stimalo pa sam onda kupi nokiu 1100 ali problem je bio sto je svjetlila bas jako pa mi to nije odgovoaralo hehe a i tipke su bile mekane hehe a nije mi se svidjalo to sto model koji sam ja imao nije bio iz finske nego iz uzbekistana al dobro to nije ni bitno o ukusima se ne raspravlja al sam poslije nabavio blackberry i bas mi se svidjao hehe bas je bio super svidja mi se sto ima ime po vocu pa sam poceo da jedem voce mnogo i smrsao 12 kila ali sam dobio secer hehe al poslije toga cu uzeti htc two B12 on ima android 8.1.2 beta a ne ne cek to je ios pomjesao sam nesto al uglavnom zvali su me iz mountain viewa da im testiram novu verziju mozille na htc two nadam se da ce dobiti i novi update za 15 godina jer ga ne planiram mjenjati do tad hehe a i logicno je da ga stalno updatuju hehe jer niko nije zainteresovan da prodaje nove telefone hehe sto bi to radili kad i stari telefoni imaju zadnju verziju DOSa hehe a jutros za dorucak sam jeo zobene pahuljice hehe al nisu bile nesto jer je kutija bila plava a svi znaju da su najbolje kutije crvene hehe idem sad na spavanje a gace su mi crne sa linijama heeh laku noc forum hehe

No more drugs for that man!!!
Face/Off - No more drugs for that man: https://youtu.be/3bdv8MjwzxA

Sent from my Nexus 5

Nema te optimizacije koja meni moze da produzi bateriju! :wink:

Ne znam o čemu pričaš, moj Z3 na 4.4.4. radi perfektno i lagano izgura dva cela dana sa sve 8-9 SOT :slight_smile:

Sent from my D6603 using Tapatalk

Ne znam gdje samo nadjes te gluposti tipa da se “nove xperie ne vole flashati”. To APSOLUTNO nije tacno. To si mozda cuo u kafani od lika po imenu Djuro kojem je jedini dodir sa smartphonima bio na WC solji citajuci Blic i gledajuci stranicu na kojoj telenor reklamira Huawei Ascend Y530, a pritom Djuro slabo vidi.

Jednostavnim koristenjem google-a ( internet basics 101 ) doci ces do Sony-eve OFICIJELNE stranice na kojoj ti kazu da mozes otkljucati i Titov grob ako se slazes sa cinjenicom da gubis garanciju i da oni nisu odgovorni ako ne citas pa greskom flashujes ROM za neki drugi model ( done by no one ever ). Oni ti daju sve sto treba da otkljucas bootloader a XDA-developers ti daju ROM-ove ( milioni i milioni kompatibilnih, provjerenih ROM-ova ).

I ti onda dodjes sa Djurinom pricom na forum da se “Xperie ne vole flashat”. Prestani se druziti sa Djurom, Djuro ne zna nista o tome.

Ma pusti ga covece… On ovde samo zna da troluje… Prvo jos pre u nekoj drugoj temi govori kako je Jasper tata medju bilo kojim verzijama ploca na x360, i kako slim imaju jako cesto RROD, pa nekome soli pamet kako svako mora da otvara svoju konzolu i proverava termalnu pastu… Zato sto on svoju konzolu skroz rasturi i promeni termalnu pastu… Dok posle 2 dana govori kako je on noob u vezi konzola, i ne zna da uradi neku jednostavnu operaciju, zato sto je nedavno kupio konzolu… Tako isto i ovde… Kod 99 ljudi kit kat radi odlicno, ne kod njega jako lose…

Ovo je toliko pogresno, da ne znam odakle da krenem…

Ima obicnu original bateriju na 1650mAh, ne eksternu. Ja imam neku levu kinesku od 550din, pa mi opet toliko traje u standby.

Zapravo, potpuno obrnuto. Kada mu stavis bolji ROM i kernel, baterija ume da potraje mnogo duze. Eno drugar koji isto ima S2 ali touchwiz 4.1.2 zali se da mu baterija jedva 1 dan traje. I koristi telefon samo za dopisivanje i pozive.

Kapiram ja coveka donekle. Ja razmisljam slicno. Kupio sam nov telefon i nemam nameru da se zezam sa glupostima i podesavanjima.
Mogao bih, znam ali brate necu! Ubacim karticu, upalim i koristim. Ugasim ga jednom mesecno cisto eto kao! Necu da mu ja nesto titram i zanosim jaja u krivini!
Dok radi radi a posle adioooo telefonu.

Pa ali on nije kupio nov telefon… Neko je gore napisao da je taj fon iz 2013. godine… Sto je vec prilicno staro… Bar za Android… I najosnovnije aplikacije na androidu postaju svakim updateom sve vece i zahtevnije…

On ljudi ima originalnu Xperiu Z iz januara 2013-e godine.

Taj telefon je imao 4.1.2 po izlasku
-dobio 4.2.2 update u Junu 2013
-dobio 4.3 update u Decembru 2013
-dobio 4.4.2 update u Maju 2014
-dobio 4.4.4 update u Septembru 2014
-dobice (potvrdjeno) 5.0.2 ( vjerovatno ta verzija ) uskoro

… i on se onda zali sto jos nije dobio lollipop. Nadjite mi jedan drugi telefon koji je OFICIJELNO dobio 4!! verzije i jednu reviziju (4.4.4) Androida za svog zivota ( osim Nexus telefona ) i ja cu ga kupiti i pojesti, te uploadovati video na YT i okaciti ovdje.

Ovaj lik je troll i samo lupa o stvarima o kojima nema blage veze.

Aj sad spustite lopte… Em ste promasili temu (pogledajte koja je tema) em pretjerujete. SeljoBeljo nije upoznat s materijom, umjesto da objasnite jednom vi ste napravili “skupstinsku raspravu” na tu temu.

Ozbiljno sad ili napravite novu temu, adekvatnu pa se raspravljajte tamo ili /ignore

Što meni neki tu pojedinci znaju dignit tlak pa to nije za povjerovat da ja sam kao od jučer pa ne znam o životu ono imali nokiu 3310 i par novijih telefona i sad oni misle da sve znaju o mobitelima- Ali ja se ne pravim pametan niti mislim se praviti samo velim činjenice što su istinite i govorim trenutnu situaciju kako je. Pa kad koji sam za sebe priznajem da sam u životu promjenio preko sigurno 20-25mobitela u 10-12god od prvog simensa crno-bijel ekran pa do ekrana u boji te do nokija raznih i ostalih raznih poznatih marki te mobitela na touchscreen, klizne i na klasične tipke. Ajde da sam barem toliko cura imao u životu nebi se žalio haha al izgleda da je to neka rijetka bolest kod mene da sam jednostavno takav da volim istraživat svašta u svijetu mobitela te ih mjenjati maltene ko čarape. Ali ni sam nemam novaca al opet snađem se nešto zaradim nešto prodam podmirim račune i tak. Ako ostane za mob i eto druga igračka xD. :wink: Ovaj forum je super samo da nema toliko puno pojedinaca što iz dosade pišu gluposti bilo bi super. Ali što sam manje na forumu možda je bolje tako al admini i svi ostali nemojte mi zamjerit na tome ali tako je. Samo kad čitam neke qiote i kad neko me omalovažava dođe mi muka i zaboli me glava tako da svađajte do mile volje dosta je za mene bilo prepucavanja i zezancije. A tko me ne voli neka me stavi na ignore list ako sam mu toliko iritantan šta mu mogu takav sam kakav sam. A oni koji me razumiju i poštuju oni znaju da ne pišem uvijek gluposti al blebnem i ja nekad nešt što nema veze sa vezom al opet nastojim biti fer prema svima tu na forumi i donekle poštujem pravila foruma ali nastojim da ne pravim probleme i glavobolje adminima i moderatorima. :slight_smile:

Sad bez uvrede, ali da li si razmislio da i ti nekome podignes pritisak ovde? Jbg nije niko protiv tebe i slicno, ali udaras u klin drugi u panj i tako u krug…

Sto se tice izjave da si promenio 20-25 telefona a da mi kazes ds telefon ne treba podesiti, meni govori da ti ne znas sta pricas. Takav utisak odajes…

Sto se tice naseg razgovora oko S2 i baterije, ne nikakva zamenska i slicno samo sto umem ds podesim telefon. Odacu ti samo 2 tajne

Kernel i waketimers, tata i mama za bateriju

Nece proizvodjaci da idu u sitna crevca da sve podese jer ne znaju oni sta kome godi. Korisnik je taj koji ce to prilagoditi sebi.

Sent from my Nexus 5


Послато са XT910 уз помоћ Тапатока