Android 5.1 - novine koje donosi

https://youtu.be/-l7ThrhDkiA

Samo neka donese malo vise stabilnosti i to je to.

samo malo :), ima par sitnica koje oni vuku sa ART-om, tu je problem, jer nije sve prilagodjen za nejga, tako da svi problemi vezani za stabilnost proizilaze iz toga, jer su maltene sve aplikacije jos uvek za Dalvik radjene tj JIT cini mi se… Tako da eto moje neko zapazanje :slight_smile:

Ma kada pogledas nema sta oni generalno da ponude novo preterano zanimljivo. Manje vise svi nude isto. Po meni samo treba da rade na performansama i stabilnosti. Ali mi se cini da necemo videti neko poboljsanje na tom polju barem do androida 7.0

Jedno vreme napredak se video kako vizuelno tako i u brzini, i to su forsirali nonstop, da sad sa svakim updateom ocekujemo cuda… E pa ne ide tako vise nazalost, sad se samo krpe rupe, a vizuelno ceo material design je meni odvratan

Sreca pa ima custom thema i svakakvih gluposti da telefon moze svakog dana da izgleda totalno drugacije ds ne lici na android uopste…

Sent from my Nexus 5

Meni je ok bar cm12 verzija ali uvjek ima prostora za napredak

Sent from my Q10 using Tapatalk

Pa normalno da ima :slight_smile:

Od kako je izasao 5.0 dosta stvari je uradjeno samo do 5.0.2 ali sto je najgore neke su vec bile na 4.4.4 mislim na custom rom verzije sada heheh

Stock su vec totalno odvojene price…

Iz nekog razloga malo se kasni sa pojedinim 5.1 custom verzijama, ali da ima napretka ima, problem je kao sto rekoh ART posto se i ceo framework i sva zezancija oko custom stvari zasnivala na Dalviku, kapiras onda zasto ide sporije sve to… Treba sve to pohvatati kako ide na art-u i napisati iz pocetka…

Sent from my Nexus 5

Jeste da nije vezano za Android 5.1 , ali Youtube sada ima 360dg video klipove ( na PC-u ili Android ).

Samo skrolajte misem ili prstom u svim pravcima i skontacete o cemu pricam. Mind = Blown

El se zna točan datum kada će stići novi lollipop za Sony Xperia seriju smartphonea zna li netko možda? :slight_smile:

To ti je veoma širok pojam, zavisi od modela do modela. Z3 bi trebao ovih dana da dobije.

A jbga tako sam i mislio pa ni ovi iz sonya ne znaju kad će biti dostupan update za lollipop za modele Z1, Z1compact, Z2, tablet Z i naravno Xperiu Z sa kojom imam problema sa najjzadnjom verzijom kit kat roma katastrofa živa. :envy Al su napravili kit-kat napravili traljavo i nikak ne šljaka em nemam zvuka em kad nekog zovem ne radi mi glavni mikrofon i poludi mi mob sam od sebe tako da zasad imam jelly bean. Jelly bean manje jede rama i ne preopterećuje toliko mob kao kit-kat jer sam uočio da uštedim na jelly bean-u čak do 150-200mb RAM-a što je velika razlika. A lollipop ne mogu dočekati čekam dan kada će staviti donwload link da baš vidim kakav je taj lollipop kada već svi o njemu bruje mjesecima. :slight_smile:

Nešto nisam čitao da su najavili Lollipop za Sony-eve uređaje starije od Z2…

Pa da pa rečeno je bilo da lollipop dolazi samo na cijelu Xperia Z seriju koja uključuje i tablete. A za moj Z piše na gsm areni da će stići update upravo ovako je opisano: (planned to update lollipop 5.0) znači u planu im je staviti update i na njega. Pošto je od njega počela Z serija smartphonova pa zato pitam.

Posle 16.marta. Nit pratim, nit me zanima a nasao sam ti za dva minuta. Nauci da koristis google.

Dobro @Akiris nećemo se sad omaložavati hehe jer je sasvim nepotrebno. :wink: Znam šta je google i znam se služiti sa njim ali lijen sam da tražim dublje pa sam tražio svega 20-tak minuta i više mi se nije dalo tražiti kad sam vidio da nema. Pa to sam i ja našao i opet nisi mi pomogao za Z. Al nestripljivo ga čekam pošto nemam para za ove skupe modele koji koštaju ko božju kišu. Ali po njihovim nagađanjima spominju i starije Z modele znači ipak će doći ali je pitanje vremena u koje vrijeme. Al koliko ja vidim to će tek biti kad na vrbi rodi grožđe. :lol:

Rekli su jos davno da ce izaci za skoro SVE ( jos jednom : SVE ) uredjaje iz Z serije. Xperia Z dobija sigurno. Kad izadje, znaces.

Peace, out

Pa da al kad dođe dotad će meni mob dopizdit možda si uzmem neki htc iz one serije oni imaju vjerojatno lollipop prije neg sony jer svi prije dobiju su samo j****i sony dobije uvijek zadnji i tak svake godine. ._.

Care pricas o telefonu koji je izasao u januaru 2013e godine!! Budi sretan sto ce uopste da izbace lollipop ikad za taj telefon, 90% ostalih proizvodjaca smartphonea ih updatuje jednom, a jako jako mali broj uredjaja dobije MOZDA dva updatea. Postoje i telefoni stari par mjeseci koji jos uvijek nemaju KitKat.

Sto se tvog problema sa romom tice, 99% je do tebe i neke aplikacije, ako ti radi bagavo. Djevojka ima Xperiu Z i Kitkat i telefon joj radi savrseno, koristim ga svaki dan. Resetuj telefon, ako opet ne valja, otkljucaj bootloader i flashuj neki drugi stock rom ili custom rom ako ti taj ne valj. Google ti je najbolji prijatelj

I na kraju krajeva, ako ti ne valja Sony, kupi Nexus 4 ili 5 za male pare, i voila! Lollipop…

Ne valja kit-kat nimalo prenabrijan je sustav a ništ koristi još gore radi nego jelly bean. E za tvoju informaciju posjedovao sam i Nexusa 4 bio je odličan mob a petica košta i dalje ko suvo zlato bolje bih uzeo HTC ONE M7 za manje para koji ima lollipop na sebi ako se ne varam. Pa meni radi jako loše kit-kat na mom Z a i skužio da je zbugan dost nekad mob poludi sam od sebe i u 90% slučajeva nema zvuka na internom zvučniku i internom mikrofonu tak da nisam mogao ni razgovarati sa nikim. Jer svi me čuju al ja njih ne čujem pravio sam hard reset i vraćao na tvorničko stanje i opet isto isti problemi sa zvukom tak da je to baš do softwera nije do moba nikako. Tak da mi je više dojadilo to skino sam oficijelni jelly bean i radi 5 puta bolje neg nabrijani kit-kat mob radi savršeno zvuka ima uvijek i naravno radi mi sad interni mikrofon i sve je normalnije možda malčice više jede baterije al je optimiziraniji a za rootanje to nije za zezanciju znam to raditi ali još prije u početku sam to radio pa sam krivo rootao i flashao pa sam hard bricko matičnu tak da je majstor jedva mob vratio u život. Ali se može reći da sam maltene doktorirao na bivšem Galaxy S2 i na Xperiji Arc pa znam taj postupak. Imao sam na S2 i ARC puno custom romova mjenjao sam ih ko čarape i bili su im otključani bootloaderi sa custom recovery. Ali Xperije Z prve koje su napravljene 2013 se mogu bez problema otključavati, rootati i flashati bez da se samo tako bricka matična dok iz 2014 i 2015 na Z modelu su napravili da se više ne može to raditi jer matična ima u sebi neku zaštitu sličnu kao DRM zaštiti. Tako da tko je pokušavao Xperiu Z datuma proizvodnje iz 2014 ili 2015 flashati da je hard brickao matičnu ploču a ja sam valjda sretnik što posjedujem prvi model starijeg datuma proizvodnje tako da nema takog rizika. Ali izvedivo je i flashati i Z koje su napravljene ove godine ili prošle ali dosta teže i malčice kompliciranije. Jest da sam strastveni fan sony xperia mobitela ali ipak ću se držati ONE M7 jer rekao bi da je on još najjisplativiji za cijenovni rang u koji je on svrstan sa ostalim mobitelima. Jer nisam čuo da imaju problema sa softwerom kao Sony mada to opet se može svakom desiti tako da nekad nije do vlasnika mobitela nego do proizvođača koji izbacuje redovito updejtove za svoje uređaje.

Bolje da si zadrzao rootovan S2. Svi 4.4.4 rade odlicno :slight_smile:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk