Alice: Madness Returns

Pre pet godina, tačnije 2005. godine, EA se udružio sa uvrnutim (i u velikoj meri neshvaćenim) tvorcem video igara American McGee-jem i zajedno su napravili igru pod nazivom Alice. U pitanju je bila igra koja je predstavila Alisu u Zemlji Čuda na poptuno drugačiji način. Naime Alisa je predstavljena kao devojčica sa mentalnim poremećajem koja se nalazi u sanatoriumu, dok je zemlja čuda bila plod njenog uvrnutog uma. jedna od bolesnijih igara tada na tržištu, pokupila je u velikoj meri negativne kritike, ali s druge strane i čitavu armiju fanova. S tehničke strane u to vreme, igra je predstavljala malo remek delo, a u pitanju je bila akciona hack & slash avantura. Platformski delovi, zagonetke, prilika da sečete karte na pola bile su samo mali deo stvari koje ste mogli da radite u igri a spektakularni završetak igre ostao je upamćen godinama.

I tako 5 godina kasnije, EA se vraća sa nastavkom igre Alice (doduše bez American McGee-ja), koji se zove Alice: Madness Returns. 10 godina posle završetka prvog dela, Alisa se još uvek bori sa emocionalnom traumom smrti njene porodice. Posle 10 godina provedenih u mentalnoj ustanovi, Alisa konačno biva puštena pod nadzor psihijatra, koji može da joj pomogne da pobedi noćne more i halucinacije koje je još uvek progone. Alisa kreće na put da konačno sazna pravi razlog smrti njenih roditelja, a taj put će je odvesti od sivog i mračnog Londona, do šarene i uvrnute Zemlje Čuda.

Igra izlazi 2011. godine za Xbox 360, PC, PS3

Screenshotovi:

Traileri:

PS: 1000-ti post :party::beer::smiley:

Uh jebote koja bolestija…:smiley:

jos ako si igrao keca, uff. eto jos da naprave nastavak Undying-a, and ill die as a happy man :smiley:

E nisam igrao prve deo,sta vise niti sam cuo da postoji ova igra…:tmi::emoticon-0111-blush ali cu je sigurno probati,obozavam igre sa horor elementima,kad smo vec kod umiranja ja cu umreti nesrecan zato sto je resident evil odstupio od svog starog dobrog pravca hard core horora sa svima omiljenim zombijima i poceo da se glupira nekim alien sranjima koja mi se ni priblizno ne svidjaju kao raniji delovi .:headbang:A joj igrao sam undaying i ona je takodje bila bolesna,nema jaceg feelinga nego seckati ona cudovista onoim prenosnim “blenderom za zombije” lol!:smiley: A da li je najavljen nastavak ili su to samo tvoje puste zelje?:smoke:

Potrazi malo, ima je na netu, velicine je jedan CD, i vredi dan danas. inace sto se tice umiranja za residentom, i samom Shinji-ju Mikamiju, tvorcu RE serrijala se takodje ne svidja u kom pravcu igra ide, pa je zato napustio Capcom i poceo da radi svoj projekat koji ce kako se prica biti old school Resident evil survival horror, samo pod drugacijim imenom. Ko zna, mozda ce se sad u evropi zvati Biohazard a u japanu resident evil, :smiley:

a sto se tice blendera za zombije, mislim da si pomesao Painkillera sa Undying-om :D, undying je obavezno stivo svakog gejmera, iako je igra iz 2001 godine, prica jos uvek odvaljuje, mozda zato sto ju je napisao niko drugi nego Clive Barker himself, i ko je nije igrao negka obavezno skine/nabavi, u pitanju je FPS horor avantura koja je bukvalno strasna! verujte mi uplasicete se najmanje 10 puta

Hmmm moguce da sam nesto pobrkao mada mi se stvarno cini da postoji i neka seckalica sem onog kamena,pistolja i ostalih oruzija imam tu igru na CD-u presao sam je celu jos kada je izasla. No nebitno,probacu da skinem Alisu po tvojoj preporuci pa se javljam sa utiscima… Secam se jos jedne igre koja me je odusevila a na tom nekom fazunu,samo mnogo blaza od undyinga,cini mi se da se zvala WillRock opako krljanje sa raznim mitskim stvorenjima…:OO

will rock je bio bleda kopija serious sem-a tako da mi se nije nikao dopala… imam je i dan danas na nekoj od kompilacija ali nije mi to to… a sto se tice igre undying-a mnogo jaka igra mada je nikada nisam zavrsio do kraja mada cu morati da krenem ispocetka cim zavrsim jos nek igre na konzoli i ovo sto imam instalirano na kompu… a verujem da ce i malo da priceka undying jer za par dana stize starcraft 2 pa se onda bacam na to tako da za ovih 5 dana i jos jedno nedelju dana dok neizbace (nadam se da ce brzo da srede da mozemo da pikamo sp) neki crack za igru ali taman cu dotle da pozavrsavam ovo sto je zapoceto…

bio je Scythe (kosa), pa si mozda to mislio, ono seckanje magarca na pola je bilo bas bolesno…

Uze mi reč iz usta matori, međutim to su samo naše puste želje :frowning: Zadnje što sam igrao, a ima veze sa Clive Barkerom je Jericho, mada sve je to bledo u odnosu na Undying…
Ma ima sad da ga skinem i odigram opet :smiley:

najnoviji trailer, bolesno i fantasticno

Jel istina da su bolidi tužili Screenfun zbog slike Alice sa nožem na naslovnoj strani?

Za alisu se radujem ali se plasim da ne preteraju sa apstrakcijom na koju su dobili prvu igru :confused:

Za prvi deo nisam ni cuo, cudo da mi je promaklo ovo :hm

Nisam siguran da li cu imati stomak za ovo, verujem da ce biti dobra igra, ali mi previse uvrnuto deluje. Rekao bih da se autor ove igre naduvao vise i od Lewis Carroll-a dok je pisao isto delo :smiley:

uuu ne mozes da zamislis koliki je kec bio bolestan

Slika nije mogla biti kvalitetnija jer je sniman TV ali to je to za sada…

YouTube - Alice: Madness Returns - Gameplay Demo Part 1
YouTube - Alice: Madness Returns Gameplay Demo Part 2

Igra mi deluje veoma zanimljivo,ali ujedno i jezivo.Kada se setim kada mi je cale pricao pricu alisa u zemlji cuda i onda vidim ovo cudo od igre,unisti mi sva secanja i pretvori ih u nocnu moru. xDDD

pa generalno Alisa u zemlji cuda je jedna bolesna prica, think about it, a lewis carrol je hmmm :fubar:

Luis Kerol je covek na esidu :slight_smile:

hehe my man :cool:

Da, bila je neka frka ovo ono… Citao sam u SK ja mislim o tome a i bilo je nesta na TV-u samo nisam upao na vrijeme.

Elem, evo jedna zanimljiva informacija (ako ima te vrste “kupaca” u ovom djelu EU) :

Producent serijala baziranog na morbidnoj interpretaciji Alise u zemlji čuda, James McGee, objavio je da će kupci Alice: Madness Returns na PS3 i X360 konzolama dobiti mogućnost besplatnog downloada pune verzije kultnog prvog dijela, American McGee’s Alice iz 2000. godine. Madness Returns će izaći u junu, a ovaj potez predstavlja pokušaj njenog popularizovanja među konzolašima, koji nisu tradicionalno naklonjeni ovakvom tipu igara

Za igrače na PC-u za sada nema takvog poklona (nismo zaslužili). Usput pogledajte i gameplay video, ako još uvijek ne znate o čemu se radi: