adidas Originals by Xbox - 20 Years of Play

9 Likes

Kupujem

1 Like

Nisu lose ali nista sad spektakularno , ono klasika.
Iskreno slabije su mi bar za 2 klase od onih Nike Pol Dzordzovih sa Playstation logom (od oba njegova modela) , iako znam da nije sad isti tip patika.

Inace ja i imam ove patike , samo su plavo-belo-crvene i bez PS loga.

Mada i ove su mi iskreno bas do jaja (cak im se i pali i svetli logo na jeziku).

Inace nisam bas preterani fan Adidasa , vise preferiram recimo Air Jordan ili Nike (pa i Reebok, mada Adidas kupio Reebok jos pre 10-15 godina) , iako su Adidas uglavnom izdrzljivije i kvalitetnije od Najki , ono cesto nekako znaju da budu onako krute i tvrde (Nike su nekako udobnije i mekse) a i cesto im je i dizajn nekako previse klasican i dosadan (mada naravno ima i Adidas do jaja robe).

1 Like

Ukusi su različiti

1 Like

Same here, ali menu se to kosarkaske patike uzas. Generalno su mi takve gilje iskljucivo za trening. Od ova dva modela Adidas je daleko bolji. :smiley:

1 Like

Iskreno ja nosim iskljucivo kosarkaske patike, bilo za basket bilo za setnju, poslednjih 15-20 godina nosim iskljucivo patike za basket i ono postale su na neki nacin kao deo mene (recimo kao i brada) i kontam da u drugim patikama ne bi umeo ni da hodam.

Inace preferiram Dzordanke (pogotovo retro modele) , mada za sve ove godine imao sam ih raznih, imao sam i Reebok Ajversonke i one cuvene Reebok Pump (sto im se pumpa jezik i secam se te patike sam bas voleo i nosio sam ih dok se nisu skroz raspale na meni, i u grad, i na basket, ma svuda i leti i zimi, slicno kao i cuvene Air Jordan 13 koje su mi u ocajnom stanju toliko da vise ne mogu da ih nosim ali mi zao da ih bacim ) , imao sam i one Kobijeve Adidas , secam se imao sam i one sad vec malo zaboravljene Dada patike i to one belo-srebrno sto ih je nosio Kris Veber (Veberke cuvene) i to bas u ono vreme kada je bio aktuelan Sakramento sa Stojakovicem, Divcem, Veberom, Bibijem i ekipom , inace jedine kosarkaske patike koje nikad nisam imao su And1 (secam se And1 je imao do jaja odecu, ono majice, duksericu, sorceve, ono em je to bilo bas kvalitetno (evo i dan danas imam 2 And1 majice koje su stare sigurno jedno 13,14 godina) , em je do jaja izgledalo ali njihove patike mi se nikad nisu svidjale, nekako su mi delovale previse plasticno i nekako kao sa kineske pijace) i Under Armour isto nikad nisam nosio, njih sam mislio da uzmem jedan par ono da ih isprobam , da vidim kako ce da se pokazu.

Mada moram da priznam da mi je Air Jordan bio nekako gotivniji ranije nego sad, jer ranije to je bila bas ono marka za basketase i fanove kosarke i Majkla Dzordana i uglavnom su ih nosili samo basketasi/kosarkasi i eventualno i neki fanovi Hip Hop kulture i ja se secam mozda pre 10-12 godina ja sam bio maltene mozda 1 od 15 ili 20 likova u citavom Beogradu u Dzordankama, danas su nekako postale malo previse pozerske (pogotovo one originalne AJ 1) i ono maltene svi su poceli da ih nose, cak i devojke vidjam u njima , a i zbog toga cena im je otisla u stratosferu (ono vidjam po 200 evra kostaju oni noviji modeli kad se pojave sto u retro izdanju, sto zaista novi modeli a realno vrede mozda upola od toga) a i kvalitet cini mi se da nije bas takav kakav je bio ranije, nekako mi se cini da su Dzordanke ranije bile izdrzljivije.
Recimo sad letos pazario sam jedan Air Jordan kosarkaski sorc koji sam bome onako dobro platio (nekih 40,50 evra) , ono mislim super on izgleda, onako crveno-crni, fino dizajniran ali realno kad pogledas materijal deluje kao krpa, kao papir u poredjenju sa onih par Air Jordan sorceva sto vec imam, koje sam kupio ne znam pre 6,7 ili 10 godina i koje jos uvek nosim i koji su maltene jos uvek kao novi (a ja ono maltene u sorcu sam gotovo stalno tamo od Aprila pa do Oktobra meseca, ono brate zna se od Aprila tamo do Oktobra ono sorc za basket, jedna pamucna majica gore, one kratke bele sportske carape, patike i furaj) , ovaj brate onako tanak materijal, deluje kao da ukoliko ga neko malo povuce ili ako ga malo zakacim za nesto da ce se poceati u froncle, ono nakon nekoliko dana vec vidim negde da mu se malo onako pokidao jedan koncic a ove koje nosim vec ne znam 5,6 ili 10 godina su jos uvek novi, ono tacno se vidi da je materijal onako deblji, izdrzljiviji, kvalitetniji, takodje recimo imam i jedan kosarkaski Reebok sorc sa onim Ajversonovim I3 logom , ja mislim da taj sorc imam negde tamo fazon od 2004-te i ono do dan danas, nista mu ne fali, nema nigde da mu se izvukao neki konac ili nesto, ono tackica mu ne fali.
Isto recimo jedna obicna pamucna majica sa Air Jordan logom kosta po 50 evra a realno bas nista nije bolja i kvalitetnija od recimo ove Reebok-ove na meni koju sam u nekom outletu pazario za 12 ili 15 evra.

1 Like

Pa naravno da su ukusi razliciti , mislim sigurno da ima nesto sto je meni ono wooow a neko drugi to nikad ne bi nosio (ono sigurno da ima neko ko iz nekog razloga u zivotu ne bi izasao na ulicu u Dzordankama), kao sto recimo ima i stvari koje su kao trendi i popularne a koja je u zivotu ne bi obukao, pa sve da mi neko prisloni utoku na celo (kao recimo one skinny jeans i te uske, tesne farmerke koje organski ne mogu da podnesem) ili ne znam one Air Max 2 patike koje su mi oduvek bile ono bas seljacke i odvratne kao recimo i one sa onim malim nike znakicem, mislim da su to Air Max 360 , fuj bre (mada ima Air Max modela koje su mi Ok).

1 Like

Ove xbox su super. Dok su sve ove PS :astonished: geto stajlll. :joy:

1 Like

Skejterska moda >>>> bilo kakva sportska 💁🏼

2 Likes

Uvek sam voleo “šiz” patike.

Moje trenutne sem superstar modela

5 Likes

Svi tako kako starimo. Ne volim te neke Nike sa debelim djonom. Ali imam jedne kada jurim za decom po kraju :grin:
Nego hoce to sa kilazom. Koliko imas kg?

Top patike,takve bi rado nosio :wink:

Ha, ja ne mogu da smislim te space fazone, pregadno mi, ma koliko udobne bile.

Iskreno nisam bas siguran sta tacno smatras skejterskom modom a sta sportskom ? :confused:

Iskreno meni je najvaznije da je samo neki alternativni opusteni ulicni fazon , iskreno ne volim nikako previse trendi fazon i one neke fensi dizajnerske marke (tipa Gucci, Dior, D&G, etc) , ono tako nesto ne bi nikad nosio, jednostavno ne volim i nije moj fazon.

Inace meni se oduvek najvise svidjao neki streetball fazon , ono kosarkaske patike, sorcevi,majice, Dzordanke, And 1 (mada nazalost skoro ga vise i nema, pogotovo kod nas), K1X, itd.

Secam se recimo ranije one DC skejterke su mi bile uvek kul, one bele sa velikim crnim DC logom , mada ih nikad nisam imao.

Mada generalno ne znam sta tacno smatras sportskom a sta skejterskom modom, mada ja sam generalno jednostavan, ono leti uglavnom daj samo basketaski sorc , majicu i patike (ili eventualno siroke kargo bermude umesto sorca i to je to) a kad je hladnije vreme ono daj jedne malko sire i komfornije kargo pantalone (po mogucstvu jednobojne, nisam bas fan onih maskirnih, ok mi je maskirna dukserica ili jakna ali pantalone bas i ne volim) , duksericu, patike i (eventualno jos po potrebi jakna i kapa ako je bas hladno).

1 Like

Skoro sam uzeo novi airforce. Uvek imam po 5-6 pari patika ali ove mi nikada nekako ne izlaze iz mode

image

2 Likes

Fino izgledaju ali iskreno uvek sam izbegavao te patike jer ne volim te patike sa tim debelim i tvrdim djonom, sto se mene tice patike moraju da budu i udobne i u obzir dolaze samo neke sa jastucicima, anatomskim ili vazdusnim djonom, jer ono ja i igram basket i dosta setam, itd.

Secam se davno vec imao sam jedne takve patike kao AF1 samo mislim da su bile neke Reebok mislim sa NBA logom , ono fino su izgledale ali su bile uzas za basket ili za neku duzu setnju.

Nike sam furao u osnovnoj i to uvek neki air max model.
Posle u srednjoj sam furao samo addidas i to uglavnom duboke patike. A evo vec zadnjih 4 godine samo converse i ne planiram da menjam taj fazon.

Ovo su jedne od najboljih patika koje sam nosio. Udobnost i izgled su mi prejaki.

Jedino što nisu za kišovite dane.

1 Like

E ove Air Jordan 1 su fine skroz ali sam ih uvek izbegavao iz gore pomenutih razloga, bas zbog tog ravnog i tvrdog djona , ali recimo ove da nadjem odma bi ih uzeo, onako su bazirane na tom originalnom Air Jordan modelu ali su onako malo modifikovane, da budu udobnije, da imaju vazdusni djon i da budu udobnije za basket, duze setnje i da malo bolje drze nogu.

Pazi, vidjao sam krupne ljude u starkama tako daa… :joy:

Ove wu tang clan custom su mi san snova

Postoje dva problema:

  1. 36 ih je napravljeno (prema prvom albumu 36 chambers)
  2. Kostaju 15.000$ :joy::joy: