adidas Originals by Xbox - 20 Years of Play

E bravo te sa Wu logom su bas do jaja , ali kapiram da te ni Method Man nema. :smiley:

Mada generalno to su klasicne Air Jordan 1 zuto-crne kakve u SAD mozes da kupis u skoro svakoj sportskoj prodavnici za 80-100 dolara , znaci samo taj mali logo je razlika , sad koliko god ja gotivio Wu Tang Clan i koliko god taj Wu Tang logo bio legendaran ali brate ne vredi te pare (realno ne postoje te patike koje vrede toliko, ni blizu toga).

Inace bila bi fora da te patike moze da kupis samo u sredu jer sreda je ono Wednesday kao W-Day.

Inace mislim da sam imao vec relativno davno jedan zuti duks sa crnim Wu Tang logom, ono bio je bas do jaja, iskreno i sad bi ga furao ali jbga ofucao se previse, imao je i neke fleke koje nisu mogle vise da se isperu pa sam ga nazalost bacio, ali da sam znao da vise necu moci da ga nadjem definitivno bi ga cuvao mnogo bolje. :wink:

1 Like

Sve moze da se nadje :joy: imas official wu wear europe koji je u nemackoj, dhl stize za nedelju dana. Ja porucio ovaj medjutim nemaju trenutno broj, u ponedeljak im stize iz usa pa salju.

Terrorize the jam like troops in Pakistan
Swingin’ through your town like your neighborhood Spiderman :open_hands:


Obožavam patike za trčanje. Ništa udobnije od toga nema, ali volim i obuću za svaki dan i šetnju…
Evo poslednjih nekoliko kupovina:
images


Screenshot_1
Screenshot_2

E i da, ove Adidas, sa početka priče bih vrlo rado posedovao.

4 Likes

Ja sam totalno presao samo na patike za trcanje. Mnogo su dobre za svaki dan.

Mislio sam ovde kod nas, inace sto se tice narucivanja iskreno nikad nisam imao volje da se bakcem sa tim skupim postarinama, carinama, itd.
Mada generalno ne patim ja toliko za time, ima i kod nas da se nadje onako solidan izbor dobre robe po sportskim prodavnicama, outletima i eventualno nesto u onim skejt ili urban i army sopovima.

Inace secam se tamo negde pocetkom i sredinom 2000-ih blizu mene u TC Piramida je postojala jedna radnja gde su prodavali te stvari tipa siroke farmerke, dukserice, majice, itd i bilo je toga tipa : Wu Wear, Rocawear, Ecko ,Phat Farm, Johny Blaze, Fubu i sta je vec bilo aktuelno tad,ono nesto je bilo bofl ali vecinom je bila original roba tih robnih marki , bila je ja mislim i jedna , dve prodavnice sa tim i u NS-u , mada jos i dok su radili ta radnja je propala i ono vremenom su sve vise bili preplavljeno nekom krs i bofl robom.
Mada od kako su oni zatvorili (tipa pre 15 godina) ono ovde gotovo ta vrsta robe da ni ne postoji, ono mislim da ni u jednoj prodavnici u Srbiji ne mozes da nadjes majicu sa Wu Tang logom , mozda samo na Zelenjaku kod onih sto stampaju , ali original Wu Wear majicu ne verujem da mozes da nadjes, ono ima nesto slicno da se nadje mozda po skejt sopovima ili onim nekim urban sopovima, nesto na taj fazon ali recimo majicu sa Wu Tang logom definitivno tesko.

Inace rekao mi je jedan drugar da je u Atini naleteo na jednu prodavnice sa time i da je tamo video ne znam Wu Wear majice, dukseve, majice sa likom Tupaka i Bigija, itd , pokazao mi i par slika , ja reko sto mi ne uze ovu belu majicu sa rukom preko cele majice koja onako prstima pokazuje kao onaj West Coast znak ali nema veze.

Inace sto sam nedavno na netu video ovu Puminu Public Enemy duksericu, reko e ovo cu morati u nekom momentu nekako da nabavim ; )
Dukserica je stvarno ono boli glava :wink:

Inace bas sam bacio pogled malo na taj Wu Wear shop u Nemackoj , onako ima zanimljivih i kul stvari , recimo ovu jasu bi rado furao (volim te kao koledz jakne ali kod nas ih bas slabo ima) :

Ili recimo ovu majicu sa ovim uciteljem sto meditira, ovako kapiram da niko nema :wink:

2 Likes

Moje od prošle godine, odlične po kišnom vremenu.


2 Likes

Ne bi da se hvalim ali imam najbolji ukus :stuck_out_tongue_winking_eye::joy:

6 Likes

Ko te prevario da ti izlepe ovoliko adidas adidas adidas ? :rofl:

2 Likes

Moje ‘glavne’ za posao/razonodu (bože, ‘razonoda’ je presmešna reč).

5 Likes

Superstar kultne patike

2 Likes

Apsolutno sam mogao da zamislim neke šarene patike :smiley:

Znači, to nosiš dok igraš Xbox? :sweat_smile:

1 Like

hey hey “šarene” ALI sa jedne strane su RGB sa druge CMY + crna (pa onda bude CMYK) što su osnovni termini grafičkog dizajna :smiley:. Znam da je meta ali je meni ta simbolika kul. Drugim rečima, “namerno” su šarene.

3 Likes

Uvek bih nosio ovakve patike, generalno obožavam superstar modele, od potpuno belih do “šarenih”.

1 Like

Sto se udobnosti tiče, nisam ih kupio ali sam ih probao u adidas shopu skoro, ja udobniju patiku nisam skoro imao prilike da obujem, probajte ih i videcete

Model nije po mom ukusu, ni crne ni bele, ali djon je nesto nestvarno dobro.

tommy, Lowa, nike
Plave i crne odrađuju 90% posla :grin:

1 Like

Da ne offtopicujem mnogo, ja se uglavnom svim tim što si naveo snabdevam iz nemačkih shopova. Ako budeš poručivao dobro obrati pažnju na veličine, jer svaki artikal ima svoj size guidline.
I tako npr i ja posle ovoliko godina uzmem xl tupac, budu ono ko i svake baggy lone dobro komotne, dok su neke ruff ryders xl uske ko ove nove generacije što furaju skinny da ne može biti skinnyje, da ti naprsnu guzovi i testisi :rofl:
Kod nas i to što sam nabavljao je neki mediocre kvalitet, da kažem kvalitetna kopija.
Dok recimo imam neke fubu lone sa 2 lica iz perioda srednje 2000-2001 iz dojčlenda, do dana današnjeg izgledaju kao nove. I to je neki fazon crna boja sa jednog lica, a drugog neka svetlo srebrna. Bukvalno neuništivo.
Sem recimo and1, njihovo sve je i kod nas uvek bilo vrhunske izrade, kontam jer šalabajzeri nikad nisu znali šta je to pa im nije bilo isplativo da falširaju tu robu, samim tim što su je većina prodavaca zvali “ANDI”

Pa da zavisi sve od modela i marke, nisu sve velicine za sve marke i modele kompatabilne, evo recimo ja na primer Champion majicu ili duksericu nosim XXL i ono taman mi je (nije mi prevelika) , dok recimo Nike nosim XL , pa cak neki modeli i L velicina mi odgovara.
Inace ne volim ni ja kad su lone bas ono presiroke tipa 5XL-ova, ono nogavica kao satorsko krilo ali ti likovi sto furaju te skinny pantalonice su mi ono zreli za batine , ono te trendy skinny farmerke organski ne mogu da podnesem.
Inace farmerke retko nosim, vise preferiram one kargo pantalone sa dzepovima i eto recimo odprilike negde ova sirina mi je nekako najoptimalnije i najvise mi odgovara (inace imam bas ovakav model samo u bez boji, mada mislim da cu da uzmem i crne jer bez nekad moraju i na pranje:D) :

Inace secam se kad sam ih pazario tamo u onom bese Army shopu u Sarajevskoj ulici i ja nista udjem tamo (bio sam sa sestrom i Daretom bese) i kazem ajd daj mi ove da probam XL velicina, ja probam te jedne i ono visim uske mi previse, kazem daj mi te iste XXL , ono probam vidim isto mi uske samo su sire u struku, kazem jos e daj mi 3XL sad ono probam isto, vidim onako i dalje me zatezu u nogavicama a oko struka ono uzas, doslovno trojica mene mogu da stanu u ono(pogotovo ja , mene ovako ima gore u ramenima, prsima i torzou ali dole imam onako usku karlicu, bas uske kukove i strukic kao Barbika) i ja vec ono smoren, blago iznerviran, kazem onoj e jel imate vi neke normalne pantalone, pita one mene a sta podrazumevas pod tim “normalne” pantalone , ja reko pa ono brate normalne muske komotne pantalone, da ne izgledam kao gay u njima , da nisu tako pripijene nogavice nego da onako malo vise i padaju i onda mi ona kaze, aaaa tebi trebaju ove, to su slim pantalone, tebi treba model sa sirim nogavicama, kao te samo sa sirim nogavicama, evo uzmi ove probaj i da mi jedne i ono savrseno mi odgovaraju i L velicina mi je savrseno odgovarala , bile su onako dovoljno komforne i siroke ali normalne u struku i nisu mi trebale vece od L , tako da da vrsta modela itekako igra bitnu ulogu.

Joooj Fubu gde ga nadje , iskreno Fubu ni onda nesto nisam gotivio, nekako mi je oduvek delovao previse plasticno i pijacno da tako kazem (iskreno sto se mene tice Fubu mozda i bolje da ostane samo relikt proslosti :D, znas ono prosto na neki nacin istekao mu je rok trajanja, mislim sad da krenes da furas Fubu ono delovalo bi malo deplasirano, cak mozda pomalo vec i smesno, ono prosto nije vise to to) , ali recimo secam se u to vreme Ecko marka mi se jako svidjala, logo sa onim cuvenim nosorogom, ali nazalost oni prakticno vise ne postoje od kako je taj lik sto je osnovao taj brend prodao firmu pre 10-ak godina i otisao u neke druge vode, doduse mislim da jos uvek i postoje formalno ali da nisu vise relevantni na trzistu i nisu ni 5% onoga sto su bili tamo 2000-ih, slicno kao i And 1, doduse And 1 jos uvek postoji, cak i dalje nekoliko NBA igraca nosi njihove patike kao recimo Fred VanFlit iz Toronta, Norman Pauel koji je iz Toronta otisao u Portland, Dzevon Karter iz Finiksa ali i oni isto nisu vise ni bleda senka onog sta su bili pre 15-ak godina kada su Dejan Bodiroga, Kevin Garnet, Vins Karter, Ben Valas, Stefon Marberi, Consi Bilaps, Letrel Sprivel i ostale legende harale terenima u njihovim patikama i bili zastitna lica And One-a , naravno o onim cuvenim And One Mixtape-ovima je izlisno i govoriti.

Inace taj And 1 je bio pravi fenomen svojevremeno, ono bili su bas i pravi reprezent tog streetballa i te streetball kulture, inace to im je bila odlicna strategija jer forsirali su taj ulicni basket i njima ti ulicni basketasi kao Hot Sauce, Professor, Skip To My Lou (koji je kasnije otisao i u NBA), Bone Collector, pokojni Escalade i ekipa su im bili vece zvezde i bolji predstavnici brenda nego svetske i NBA zvezde u to vreme.
Odprilike imali su slicnu taktiku kao Red Bull, Energy Drink i ta energetska pica sto su se fokusirali na motokros, snoubording, ekstremne sportove i te nazovi alternativne sportove jer ti likovi iz alternativnih sportova su im i bolji reprezenti brenda i vise kul nego sto bi bili ne znam Mesi ili Kristiano Ronaldo i to za mnogo manje para, tako da slicna prica je bio i And 1, samo sto umesto na ekstremne sportove oni su se fokusirali na ulicni basket i to je bila bas onako kul marka i prava marka za basketase i ljubitelje streetball kulture.
Inace secam se kod nas bila je tamo ona radnja u YUBC na Novom Beogradu (blizu novog Merkatora tamo u 6 Kaplara) u onoj “Crvenkapica” zgradi i tu radnju je drzao Drazen Dalipagic, cuveni Praja sto je na startu samo po sebi bila odlicna reklama za radnju , secam se imali su super robu i u pocetku su dobro krenuli ali onda su bas krenuli da sure sa cenama, ono cene su bas postale nepopularne i sve manje ljudi je svracalo u tu radnju.

Ja se secam recimo And 1 je imao bas do jaja dukserice, majice, sorce, trenerke, kape i to ali patike su im uvek bile krs, nekako su uvek delovale nekako previse plasticno i kao sa kineske pijace (nesto slicno kao sad one Peak kineske ) , pogotovo u poredjenju sa Dzordankama, Najkom, Ribokom, Adidasom i sta ja znam ali tekstil i odeca su im bas ono bili do jaja.

Inace i And 1 je isto doziveo slicnu sudbinu kao i Ecko, oni su pukli kada su osnivaci te kompanije prodali And 1 nekome ko apsolutno nista nije znao o tome , nit je bio upucen u tu streetball kulturu i kome ocigledno to nije bilo ni mnogo vazno i tako su eto zavrsili kako su zavrsili, ugasio se i onaj And 1 Mixtape Tour , nije vise bilo ni turneja njihovih, ni nicega.
Mislim postoje i danas ali kao jedna skromna i relativno minorna kompanija, iskreno ja bi bas voleo da se vrate na velika vrata kao sto se recimo vratio Champion, Reebok, Russell Athletic ili Fila jer ynas da ni njih jedno vreme nije bilo nigde pa su se ponovo vratili, pogotovo Champion koji je opet bas postao popularan.

Al čovek izvredja nas u skinny pantalonama. :joy:
Pa ja kad bih nosio takve široke pantalone, sajla bi mi trebala a ne kaiš. Nekome je to jedini izbor jbg.

2 Likes

Svaki proizvodjac bi trebalo da navede ovo pored velicine S/M/L na samoj etiketi - slim/skinny fit, comfort/general fit, razlicito se zovu, ali trebalo bi da je lako razumljivo tako da ne moras da pitas tete u prodavnici.

Ovo su moje trenutne i ništa mi više ne treba. Za sneg imam neke Pumine duboke i to je to. :grinning_face_with_smiling_eyes::ok_hand: Kad izbace neke gamerske Chuk 70 patike, eto i mene. :grinning_face_with_smiling_eyes:




3 Likes