3D Studio Max

Da ali dok dodjes do toga da pravis animacije, izlegnes jaje…:D;)

hahaha pa jeste ali ako bi studirao ili sta vec / specijalizovao se samo za taj program mogao bi ziveti :slight_smile:

Pa jeste tako, ajde Djordje javi se covece, daj neke slicice bas me zanima kako baratas ovim ili nekim drugim program. :slight_smile:

lenj covek sta ce :D:D:D:D

Pa ne bi bio 3d modelar da visi na forumu kao ja ili vec FaTaL…:smiley:

Pa sat bi ti, nisam predsednik pa da imam sta da radim mada ustvari mogao bi da budem posto nas predsednik ne radi nista :D:D:D

Haha.:smiley:

Dobro, animaciju sam cak jednom i uradio. Bila je krs, ali dobro ipak je animacija.

Nije bas da sneses jaje, ali dve godine moras, ako ces sam da ucis. Baze podataka je prava stvar.

Jeste li vi sigurni sto posto da Djordje modeluje???

E ja se izvinjavam, nisam ni znao da ova tema postoji, posto se obicno drzim dela foruma gde se diskutuje samo x360… tek sad su mi se prosirili vidici. Inace, evo nekih mojih radova, mada nikako da poradim na svom portfoliju i izrenderujem neke stvari:

Ok, toliko, da ne preteram. Neke od ovih stvari radjene su u Zbrushu, koji je odlican program za organsko modelovanje. Ovo su pola stvari radjene za moju dusu, posto za posao najcesce modelujem cokoladice :D… ali mora od necega da se zivi. :wink:

Btw, Lynda je mozda dobra za neke osnove, ali licno bih preporucio CG Academy DVDove, kao i Gnomon, mnogo su bolji.

Takodje, sajtovi poput www.3dtotal.com imaju fantasticne kolekcije tutorijala.

EDIT: Filipe, jedan veliki tip - glavna stvar kod modelovanja je editable poly sa turbosmoothom – sve ostalo su alatke koje pomazu da se dodje donekle, ali pre ili kasnije, u 99% slucajeva, editable poly preuzima i zavrsava stvar. Spline, patch, nurbs, primitive, sve je to manje bitno od dobrog poly modelovanja.

EDIT 2: nisam stavio watermark ni na jedan od ovih radova, racunam na vasu etiku i moralnost snage celika… :smiley: uostalom, 3d zajednica je mala, svako zna svakog. Ali ipak, molim vas ovo je samo za gledanje.

Auuuuuuuuu covece svaka cast. Bas pro :slight_smile:

Sjajni radovi. :slight_smile:

Cekao sam tebe da vidim jer sam cuo i da se ti time bavis.
Jel poznajes Auto Cad?

Uporedjujuci tvoje i radove drugih ljudi ti si bolji mnogo.:slight_smile:

Tesko sam se odlucio, ali treca mi je najbolja od svih!!!:slight_smile:

E, hvala. :slight_smile:

Jel poznajes Auto Cad?

Ne, koristim samo 3ds max, a ucim zbrush, posto me odusevljava sta moze.

Uporedjujuci tvoje i radove drugih ljudi ti si bolji mnogo.:slight_smile:

Opet hvala, ali sve zavisi s kim me uporedis. O celom svetu da ne pricamo, ali samo kod nas ima ljudi koje znam licno da su mnogo bolji od mene, a i znaju daleko vise… :wink:

Tesko sam se odlucio, ali treca mi je najbolja od svih!!!:slight_smile:

Vidis, to je i meni jedan od drazih radova. Zbrush. :cool:

Da, vidim da je odradjeno u zbrushu cak si ti i pomenuo.:slight_smile:

Jesi li cuo za coveka koga zovu Wewe. Bavi se modelovanjem istom i dobar je. Zaradjuje dosta na modelovanju, a nije nigde zaposlen kolko ja znam.

Dosta dobro modelujes. Mozda ne pravim dobre modele jer nisam vezbao, ali se razumem jer sam spomenuo da je moj otac isto modelar, ako mogu da se tako izrazim:D

PS:Ako hoces od tog Wewe-a kasnije nesto da ti posaljem.

Djordje, sta reci ostao sam jednostavno bez reci, ovo je odlicno, mislim da bi ovaj prvi auto trebali da postave u forzi3 :smiley:
I sam sam pokusavao mali milion puta da neshto i naucim na 3dmax-u, ali se uvek negde zaglavim i jednostavno izgubim zivce, moram ti reci da zbog tebe ovom programu dajem josh jednu sansu… hvala ti… poZz

Super, samo napred. Max je rupa bez dna, ali od nekud krenes, pa vremenom shvatis sta ti najvise lezi (modeliranje, rigovanje, animacija, materijalizacija itd). Danas je mnogo lakse nego kad sam ja pokusavao da naucim program. Tad nije bilo interneta, imao sam samo opciju da listam one skupe, debele knjige po knjizarama (koje su, uzgred, prilicno beskorisne). Silne sate sam protracio modelirajuci uz pomoc lofta, spline cagea i patcheva… ali editable poly all the way. :wink:

Uostalom, danas imas odlicne tutorijale na netu, besplatno. Eh, da mi je bio jedan 3dtotal tih godina… :rolleyes:

@filip
Wewe kazes? Nope, nisam cuo za njega. Neki nas? Okaci neki link, naravno da me zanima.

Btw, onaj space marinac kojeg si stavio na pocetku threada – da vam kazem, jednom kad se razumes u osnove modelinga, napraviti onako nesto nije mnogo tesko. Samo treba vremena. Daleko je teze uopste osmisliti tako solidan dizajn. Jednom kad imas dobar dizajn, mrdati vertekse je lako… :cool:

Bas sad skoro sam gledao jedan dvd gde covek koji je ucestvovao u dizajniranju transformersa (za film) pokazuje kako radi – pa on nema pojma da modeluje! Ali zato ima osecaj za formu i cool oblike, uklapa delove na takav nacin da to na kraju izgleda odlicno. Ionako to posle preuzme neki drone poput mene da dovede model u red… :smiley:

Naravno da je konstrukcija lika u nasoj glavi najbitnija. Ima i raznih crteza od kojih se pocinje.

Poslao sam ti na PP nesto od njega.
Videces na tom forumu imas jos ljudi koji modeluju.

Uh, odlicni su mu enterijeri.

Znam za dizajn zonu godinama, ali kad god odem tamo, smorim se brzo, ne znam tacno zasto. Moja greska, to je glavno bivaliste za 3d-ovce s ovih prostora… :rolleyes:

Ali i za druge stvari. Mozete da posaljete i ovu temu tamo.:slight_smile:

http://www.xboxrepublika.com/xforum/showthread.php?p=6806#post6806

Tamo ima razlicitih dizajna.

Postavi nesto tamo. Neki model ili tako nesto.
Mislim da ce te ljudi dosta pohvaliti.:slight_smile:

Preko cega renderujes?

Evo jedan covek sta je uradio sa dizajnzone u Zbrushu.

Sta reci na ovom radu.:smiley:

Najvise imam iskustva sa Vrayem, ostalo je Mental Ray.
Inace slabo renderujem, samo kad moram. Ubija me podesavanje svetala i svih tih vrednosti, a rezultati nepredvidivi (barem meni).

Ja se najvise drzim modelovanja, unwrap, rig&skin. Pod rigovanjem podrazumevam sopstveno pravljenje rigova, kao i maxov biped, a tu je i rigovanje lica, dakle morfovi s kontrolama. Animacija mi ide ok, ali smatram sebe prilicnim noobom u toj oblasti. Hteo bih jednom da bolje naucim osnove animacije, posto me animacija oduvek privlaci…

Najzad, tu je modelovanje u Zbrushu, koji je fantastican i dosta me interesuje, ali zasad nema preterano veliku primenu kod nas… jednostavno nema potrebe za takvim alatom kad pravis chokoladice i mobilne telefone… :smiley: