Zelda: Breath of the Wild - Wii U / Switch - Stress Tests by DF

https://m.youtube.com/watch?v=NhoiGxl6bnE

Komentarisao bih, ali uzimam multiplatform igre za XO, pa ne bih da ispadam licemjer :smiley:

Below 20fps… Great Scot, what year is it!?

Na Wii U postoje padovi frameratea, ali ne kvari toliko ugodjaj. Osim malo drugacijeg kolorita i osvetljenja ne vidim drasticnu razliku u odnosu na Switch verziju. Imam utisak da su izvukli apsolutni maksimum iz Wii U. Trava i svetlosni efekti izgledaju prelepo, kao i celokupna Gibli estetika.

Nego, izgleda da sam ja jedini koji nije izgubio glavu za novom Zeldom. Igra je neverovatno prazna, kao neka beta verzija, bez ikakvog jasnog usmerenja i strukture na koju smo navki u zapadnim RPG-jevima, sa gomilom questova na listi i relativno gusto naseljenim protivnicima.

Na pocetku je kao neki turorijal u kome otkljucavas Rune unuta nekakvih puzzle-dungeona, e da bi dobio padobran, koji malo ubrzava kretanje po bespucima Hajrulea. Kretanje kao takvo je ok, Link poseduje zavidne planinarske sposobnosti.

Meni igra super izgleda, a nisam ljubitelj Zelde :slight_smile:

Ista stvar mi je prosla kroz glavu. Kontam da ce ubaciti jos “zivota” patchevima. U svakom slucaju jako zanimljivo djeluje.

Hm nesto ne verujem da ce patchevima da izmene sustinu igre i dodaju questove, kojih sada prosto nema nigde na vidiku. Jel igra nekim cudom jos neko na forumu?

Postoji mogucnost da nesto bitno previdjam kao neko ko ranije nije igrao prethodne Zelde. Kontam da bi se svi ostali ne-Zelda fanovi zestoko zeznuli ako bi kupili Switch ili Wii U samo na osnovu dobrih ocena koje je dobil Breath of the Wild. Pogledajte neki snimak na Twitchu ili Youtubeu, ali ne da premotavate kada se nesto desi, vec u kontinuitetu pola sata-sat.

Nema igre, ciljeva ni neprijatelja. Mozda je tako samo u piratskoj verziji (lol) :slight_smile: Ili sam jos u nekoj ogromnoj pocetnoj zoni (podeljenoj na oblasti). Moracu neki review da procitam…

Isti osecaj sam i ja imao, zato i nisam preterano zainteresovan za nju. Nisam uspeo da se nakanim da odgledam igru u kontinuitetu 30 min. Posebno mi je smetalo da su svi dungeon-i identicni/slicni na neki nacin. Igra mi deluje krajnje repetitivno i nije mi jasno zasto je ona dobila 10, a pravo remek delo Horizon dobio manje, iako je daleko kompleksnija igra i graficki za 100 koplja ispred.
Sve kapiram, cak i zelju da se pomgne nintendu sa ocenama, ali ova zelda mi po svim aspektima deluje kao da je zaostala za vrmenom i nikako nije za ocenu 10 po meni. Razlog zasto se tako dobro prodala je sto je to jedina igra vredna kupovine i pomena za Switch, plus je Zelda, pa i da je totalni promasaj, opet bi se kupovala i igrala.

Meni su se konacno pojavili jos neki questovi, moguce da je samo pocetak malo spor i tera te mnogo da pesacis i planinaris. Videcemo, za sada je jako daleko od nekog perfect score-a. Sa Horizonom narsno ne moze da se meri, ali grafika isto razbija na neki studio Gibli nacin, a prelepi su i svetlosni efekti, i to sve bez HDR gluposti.

Videcemo u buducnosti, ako ponovo uzmem WiiU ili ako se ikada nakanim da uzmem Switch. Moja manija da probam sve sto se tice igara (a da mi se svidja) nema granica. Za sada zaista nemam vremena za jos jednu igru :frowning:

Svidja mi se jako Zelda…prelepo izgleda, ali cu se nacekati dok je ne zaigram…tj dok ne budu mogle narodne verzije, jer za moj ukus igre koje nintendo nudi su preskupe…

Javi kako si se snasao u Hyrule :slight_smile:. Meni je ovo treca zelda po redu i mogu reci da je igra, sto nintendo nikad nije imao open world ovako veliki, najboljia open world igra koju sam igrao do sada. Planiram da igram i Horizon ali vrv mi treba mesec dana da se naigram zelde. Peti dan, igranje po 4-5 sati uvece i jos uvek nisam presao 30% igre, vrv nisam ni 20%. Ima dosta toga da se obidje, resava i da se kuva :smiley:. Frame opada, ali malo na nekim mestima koji su puni detalja i to samo na tv mode ako igrate na switch npr(na platou u viskoj travi gde je starac na pocetku). Na samom switchu ne opada. Meni iskreno ne smeta. Bas kao sto si i rekao stil podseca na Studio Ghibli animirane filmove te je magicno.

1 Like

i na kojoj konzoli bolje izgleda Zelda?

Na CEMU emulatoru :smiley:

Na xboxu :laughing:

3 Likes

Lepo sam rekao da jr na xboxu :smiley:

Siguran sam da CEMU verzija izgleda divno na screenshotu. A kad krene akcija… :smiley:

Ja sam rekao samo kako izgleda :grinning_face_with_smiling_eyes:. U to kako radi ne zalazim :joy:

Srecom, ni igra nije nista specijalno. :smiley:

Uzgred ja bih mozda isao na Switch varijantu koja def bolje radi nego Wii U, a mozes i da poneses izvan kuce. A da radi CEMU kontam da bi ti vec bio na pola igre do sada. :smiley:

1 Like

ROFL! Meho K na Sagiti:

[quote]Ne znam koliko pratite najnoviju imbecilnu “kontroverzu” vezanu za Džima Sterlinga, ali vredi makar se uputiti u nju jer savršeno pokazuje kako su (neki, jelte) igrači takva razmažena deca da ih ne treba puštati na internet bez nadzora, a onda setiti da su TAKVI igrači od Gamergatea pokušavali da naprave ozbiljan potrošački pokret koji “samo zahteva da se mediji ponašaju etički”.

tl;dr verzija je apsurdna čak i za 2017. godinu: The Legend of Zelda: Breath of the Wild je izuzetna igra, toliko sam čak i ja napisao na ovom forumu a većina kritičara se vehementno slaže. Džim Sterling je u Nedelju objavio prikaz u kome je igru pohvalio, zatim joj uputio nekoliko dobro obrazloženih kritika (sa kojima se možemo složiti bez mnogo griže savesti čak i ako nam se igra dopada) i završio prikaz ocenom 7/10. Poslednjih 70-ak sati ne samo da je izložen teroru u socijalnim medijima i krucifikciji u komentarima na taj prikaz, vulgarnim uvredama i pretnjama smrću već mu je i sajt jedno vreme bio pod DDoS napadima. Jer je, po mišljenju jednog čoveka, igra zaslužila skor - arbitrarnu numeričku apstrakciju njegovih utisaka - niži od 9 ili 10 i to je igri na metakritiku oborilo metaskor sa 98 na 97.

#FEJSPALMNARAVNO

Da bude sasvim jasno, Sterling jeste poznat kao čovek oštrog jezika, koji je upravo izašao iz više od godinu dana duge pravne bitke sa sa uma sišavšim gejm diveloperom što ga je tužio za desetine miliona dolara tvrdeći da mu je uništio život, plus je poznat po svojim oštrim kritikama prema Nintendu koji njegove videe na Jutjubu, na kojima inače nema reklama jer je Džim finansiram putem Patreona, monetizuju putem nametnutih reklama ako sadrže Nintendo futidž, ali ovo što se sada dešava je… potpuna sramota. Ne samo kao izolovan incident u kome se reddit, twitter i još tako neke grupe ljudi okupljene oko nekih mreža udruže protiv jedne osobe i krenu da joj zagorčavaju život jer ih je, eto, užasno povredila nekim svojim postupkom usmerenim “protiv” nekog produkta industrije zabave.

Ne, jer ovo je zaista simptom gejmerske nezrelosti koji treba da zabrine svakog ko ima mišljenje.

Hoću da kažem, pre tri godine smo gledali Gamergate čiji su artikulisaniji pripadnici insistirali na ovome: igrački kritičari su puke marionete u rukama PR službi velikih izdavača, sajtovi za koje rade uzimaju novac da daju čitaocima i gledaocima ne promišljene i objektivne kritike igara već puku propagandu za koji su plaćeni (u koju su dalje uključili rodne teme a potiskuju tradicionalne igračke teme) i u ovom aranžmanu običan čovek gubi jer dobija nečasnu reklamnu kampanju na mesto nezavisne kritike. U ime ove agende ljudima je prećeno smrću, sajtovi su DDoSovani itd.

E, onda, Džim Sterling napusti Escapist (sajt koji je štaviše, bio bliskiji Gamergateu od većine velikih gejmerskih medija), postane potpuno nezavisan - jer se finansira od donacija hiljada ljudi na Pateronu, dakle od strane običnog čoveka kome je dosta korumpiranih medija - i može da govori i piše onako kako se od njega to očekuje. I kada uradi upravo to: napiše iskren, ličan prikaz igre koja mu se svidela ali je u njoj našao i elemente koji se mogu kritikovati, šta igrači urade? Optuže ga da mrzi Nintendo. Optuže ga da je Sony platio da oblati Zeldu kako bi njihov Horizon Zero Dawn (kome je Džim dao viši skor i bolji rivju), koji je u njihovim glavama direktan konkurent Nintendovoj igri (iako su obe igre ekskluzive za svoje platforme) izgledao bolje. Prete mu smrću. DDoSuju mu sajt.

Za dalje čitanje, evo šta je Nadia Oxford napisala o celoj bizarnoj situaciji na US Gameru: http://www.usgamer.net/articles/stop-taking-review-scores-personally

A, evo i Džima Sterlinga, sine, kako elegantno razbucava paranoičnu teoriju zavere: http://www.thejimquisition.com/the-sad-ghost-war-between-breath-of-the-wild-and-horizon-zero-dawn/
[/quote]

Uzgred, ni ja Zeldi ne bih dao preko 7/10 :smiley: