Zamena internog diska

E ovako drugari. (Ovo mi zvanicno dodje prvi post, iako nije, ne znam sto je ukinuto prijavljivanje sa Facebook-om).
Imam laptop u kome se do danas nalazio WD Scorpio Blue hard,medjutim ima bad sectore tako da nisam mogao Win da drzim na njemu pa sam jedno vreme vrteo Ubuntu. Danas sam kupio HDD za xbox od 60 gb(za 15 eura, ne znam da li sam mnogo platio), i taj od 60 ubacim u laptop, a ovaj od 500 sam mislio da proguram u xbox. Medjutim sta se desava. Kad hocu da ga formatiram ,pita me za serijski broj konzole, ja ubacim i krene da formatira, kao stigne do kraja i samo se vrati u predhodni meni(bez ikakvog obavestenja), a disk je jos uvek neformatiran. Sigurno zbog bad sectora ne moze ni da ga formatira kako treba. I sad me interesuje da li postoji neki alat da se isformatira na kompu , tako da ostane samo da se ubode u box i da radi. Moze li uopste tako nesto da se izvede?

pa ako je originalni xbox 360 hard drive, onda druze moj od toga nista. 60gb original xbox 360hdd, se moze koristiti samo za xbox.

a sto se tice onog od 500gb, samim tim da si postavio temu u JTAG sekciju, kontam da imas JTAG/RGH. taj hdd mozes da formatiras i na kompu, samo stavi da je particija fat32. ako nece preko boxa, mozda ce preko kompa.

Ma taj od 60 gb sam ja izvadio , i ubacio u laptop i to sve funkcionise. Nego ovaj od 500 gb sam ubacio u kuciste umesto 60 gb. E sad me interesuje da li interni koristi hard FAT32 filesystem ili je neki drugi format.

Ako ima RGH konzolu onda ces moci da formatiras ali ako nemas mocices samo da koristis MS HDD-ove.

Ako ti konzola nije RGH/JTAG taj HDD ti nece raditi.

da li tvoja konzola uopste ima odradjen jtag/rgh, fizicki ubacen cip?!?!

jer ako nema zaboravi na taj hdd u njoj, nece moci uopste… ako ima ubaci, upisi serijski broj (console settings - console info pa prepisi broj) i to je cela mustra nikakav format prethodni ti ne treba

pozadi na konzoli na stickeru pise :slight_smile: udje da kuca i od pozadi cita :slight_smile:

Naravno da imam RGH konzolu, cim sam postavio pitanje u RGH/JTag sekciji. Nego ne znam da li citate pitanje do kraja. Disk ima bad sectore, i konzola ne moze da ga formatira. Krene format, napuni se ona status linija do kraja i vrati se u predhodni meni. Interesuje me da li postoji neka druga solucija, neki sw alat ili slicno da ga formatiram na kompu i samo da ga ubodem u konzolu?

Nemoj da koristis takav HDD ima da ti sporije kopira na konzoli i zna ponekada da blokira. Ovo vazi za sve konzole koje imaju BAD Sectore na hard drive-u.
Izvinjavam se za pogresno protumacen post. :beer:

Moze ali samo WD disk da se zameni sa internim (pre toga mora da se flesh-uje sam hdd), u linku su fajlovi koje su potrebni za flash (za 320 i 250 gd), ukratko napravi se bootabilan flash ili cd, treba procitati readme.txt za komande koje se koriste, cim se setim kako ide dopunicu mada ima i google :). provereno radi sa dosta vise WD diskova a ne samo koje su naveli u readme.txt-u.

naravno takav disk posle radi i na racunaru laptopu itd.

Hddhackr V1.40 Build 20130303 - Scenyx Entertainment Community
https://mega.co.nz/#!oBVlkYbK!Ps_gylyGqcNiWuUlYGrSBFUUDwU2GoQCK2Ij0Bp8IZg

@snork

zasto dizes temu stariju od godinu dana?

ovo sto si ti poslao je za regularan hdd, kada je na RGH moze da ubaci BILO KOJI HDD do 2 TB apsolutno nebitna marka i ne treba nista samo ga ubaci u konzolu i ukuca serijski broj konzole kada se ide na format i reseno sve

LOCK