Za oštećenu robu dobićete novac :)

To sa sijalicom isto moze da se resi zna se broj radnih sati, moze da se stavi uredjaj na mesto sijalice koji meri napon i struju… I onda na kraju ako se utvrdi da je auto ispravan 100% onda lepo prodavac tj uvoznik placa troskove izlaska komisije i slicno. Prost primer sijalica za far pasata 2009 godiste za obicna svetla, farovi sa ziroskopima i silnim stvwrima kosta 100€ u ovlascenom servisu i drugu crkne i oni opet u servis zamene i naplate za 7 dana, 100℅ losa ili stara sijalica… Problem je u narodu koji ne poznaje mehanizme za ostvarivanje svojih prava a i mnogo su plasljivi. Sve je lepo napisano u zakonu i kupac je uvek u pravu, u svakom standardu pise to. Izgubis jednog kupca zbog glupe reklamacije koju si odbio iz nn razloga izgubio si 10 novih kupaca, musterija. Nasa drzava je mnogo uvrnuta sto se tice nekih stvari.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Vidim da ce uskoro biti izmene i dopune jos nevazeceg zakona :smiley:

E da, sad vidim da je polemika oko ovog naslova teme, nije nužno da ćete za oštećeni proizvod dobiti novac nazad, jer trgovac uvijek ima pravo da vam da drugi neoštećeni proizvod ili da servisira vaš.

Znači, tipa kupili ste neki telefon, on se brzo pokvari i vi sad hoćete novac nazad jer nemate povjerenja u taj telefon više, u fazonu može opet brzo da se pokvari, ili jednostavno ne želite ga više. Šipak. Ako trgovac želi da vam zamjeni taj telefon za drugi isti takav, ima pravo na to. Ako želi da vam telefon servisira i to je njegov izbor ali mora da pazi na zakonski rok servisa. U slučaju da probije taj rok dužan vam je dati zamjenski telefon dok se vaš ne popravi ili drugi nov telefon.

Trgovac može i da vam vrati novac odmah, to je njegov izbor, ali kao što rekoh u ovom slučaju ne mora.

Jedino kada vam mora vratiti pare je kada nema više tih telefona na lageru a vaš pokvareni telefon se ne može servisirati.

Eto, ko sad shvati svaka mu čast. :smiley:

Da i kolko sam razumeo imate pravo na povracaj novca do prvih 6 meseci po novom zakonu. Sve u svemu zavisimo od azurnosti i dobre volje inspekcije.

Ne ako se desi nesto uredjaji imas pravo da trazis novac ako si ga platio, za servisiranje obicno se ne radi nego odmah da drugi nov ako se zna da je sklon tim kvarovima a i ovako. U nasoj drzavi ljudi ne znaju da imaju prava da vrate patike i da traze nove ako su im se ogulile gde ne treba, odlepili, ovo sto ja pricam je radjeno i zamenjeno je pogotovu sto poznajem osobe koje su reklamirale. Kod nas em sto ljudi ne znaju zakon, ne primenjuju ga nego bre ne zna da se bori za sebe… Cudan ovaj balkanski narod :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

E bre Mirko, pa naravno da nema servis za patike… :smiley: Dobiješ druge patike ili novac nazad. Ali ako prodavac ima servis za svoje proizvode, njegovo pravo je da pokuša da ti popravi proizvod prije nego te obešteti na drugi način.