XBRmini - Android aplikacija za mobilne i tablet uređaje

Kao što smo obećali za naš četvrti rođendan da ćemo uskoro izbaciti mobilnu verziju sajta i foruma, to se ovih dana i obistinjuje.


Pred vama je **XBRmini **- besplatna Android aplikacija koja sadržaje sajta i foruma pakuje u mobilno iskustvo za vaše pametne telefone i tablet uređaje. Aplikaciju možete koristiti i ako niste član XboxRepublike a ukoliko se ulogujete, preko programa možete pratiti diskusije, odgovarati na njih, postavljati nove threadove, slike, video snimke, a takođe sređivati sopstveni profil i slati/odgovarati na privatne poruke.

Aplikaciju možete preuzeti besplatno sa Android App Store sajta.


Nekoliko screenshot-ova:



















Ceo app je fazi testiranja/probnog rada jer ga ni ja lično nisam video u akciji na nekom telefonu a celokupno isustvo u vezi aplikacije sam “video” na emulatoru. Zato bi vam bili zahvalni da oni koji budu instalirali program ostave svoj feedback u ovom threadu i pomognu u otklanjaju eventualnih bugova. Sva pitanja i informacije postavljajte ovde.

P.S. Uskoro pravimo i iOS app :slight_smile:

hehe ja je vec odavno koristim ;)… za sada je sve ok, ako naletim na jos nesto osim onoga sto sam vec naveo prilikom testa javljam :slight_smile:

Svaka cast!

(sad jos samo da kupim telefon s android-om…) :wink:

za svaku pohvalu :tap:

Ево, ја мало пре инсталирао и за ово кратко време примећујем да не исцртава аватаре са стране (не знам да ли је можда до мог телефона или је и код других исто). Опис на маркету је из неког разлога на енглеском и не видим смисао тога, вероватно превид. Тек пар минута тестирам, кад приметим још штогод написаћу.

Дизајн / изглед / преглед ми се свиђа.

ПС: Наравно не желим бити негативан, све критике су добронамерне. :d

Auuu svaka vam cast za ovo, definitivno skidam :smiley:

Такође, када преко телефонског претраживача желимо да одемо на сајт xbr-а он пријави да овај форум има апликацију и уместо да пребаци на xbrmini, пребаци на tapatalk у маркету.

Evo pisem sa moba preko ove lepe aplikacije. Na prvi pogled ok je svidja mi se. Jedna mala zamerka kada se izlazi da se moze izaci a da ne mora ponovo da se loguje ili bar da pamti ime i lozinku (znam da moze preko direknog skoka na desktop ali onda ostaje upaljena u pozadini). Ekstra posao.

Meni se stalno prilikom logovanja na sajt preko moba pojavljuje informacija da forum podrzava Tapatalk, ali je na Cydia-i 2.99$. Ako SLUCAJNO postoji neki fazon da se to instalira besplatno na iPhone, neka mi kaze, verujem da je mnogo preglednije i da bi mi dosta pomoglo. Hvala unapred. :beer: Nisam probao ovu Android aplikaciju (nemam na cemu :x ), ali po screenshotovima vidim da je odlicno.

Imas Tapatalk u Installous-u ako se ne varam, znam da sam negde za dz skinuo.

Imas pivo za ovo.

OK, evo samo da razjasnim neke stvari.

Tapatalk postoji na forumu i koliko znam postoji free verzija ali nema u toj mogućnost postovanja i sličnih stvari, nego više služi za pregled foruma.

Što se tiče ove Android aplikacije, on se kreira putem jednog plugina koji se dobija uz licencu foruma, što znači da nije “naših ruku delo” jer od ponuđenih opcija mi samo kontrolišemo izgled, tj boje i još neke sitnice, dok je ostatak već u neku ruku podešen.

Ovo isto znači da ćemo neke od bagova rešavati kada i sama kuća koji stoji iza forum softvera bude rešila iste jer nama nisu dostupni za ispravku. Uglavnom pratićemo update i na osnovu toga prilagođavati i osvežavati trenutnu verziju.


A sada o konkretnim bagovima/primedbama:

Na emulatoru sam i ja primetio nedostatak avatara i samo se pojavljuju oni koji su default. Istražićemo i da vidimo šta može biti i kada će biti sređeno.

Što se tiče opisa na Android marketu, kada se prijavljuje apps, traži se između ostalog i opis koji obavezno mora biti na engleskom iako sam imao spremnu srpsku verzij teksta.

Proverićemo da li/kakav konflikt imaju Tapatalk i XBRmini prilikom detektovanja uređaja.


ok, nastavite sa komentarima, kakve god prirode, bitno je da dođemo do što boljeg appsa :slight_smile:

Upravo skinuo, pali, radi, ide… Odlicna stvar.

Ako se skine Tapatalk-a sa Instalousa radi kao i placena. Kao i piratske igrice :slight_smile: Sent via Tapatalk
Clap clap za aplikaciju!

Au.
Svaka cast.

Ne stvarno, svaka cast svima.

Moze li neki link za direkt download…nece da mi skine sa marketa…nemam pojma zasto…

Super, sad mi zao sto vise nemam android da probam kako radi.

Cini mi se da malo sporije ucitava mada je to mozda i do mog telefona, jer ima jos neko slicnih problema.
Telefon je samsung galaxy 5 android.