XBR statistika 2020

giphy

Polupana godina za nama, ali VEOMA dobra za forum i sajt!

Pre svega, pregledi foruma, pribiližili smo se brojki od 400K mesečnih pregleda stranica, posebno rast u drugoj polovini godine, što se vezuje za next-gen zahuktavanje:

Iako imamo utisak da stalno jedni te isti ljudi postuju i da je zajednica mala, dosta posetilaca dolazi i čita nas, valjda imaju šta normalno da nađu i pročitaju, ko će ih znati kad se ne registruju/uloguju da nam to i kažu. I pored toga, taj broj je samo četvrtina, nekad petina od ukupnog broja, što znači da najviše saobraćaja dolazi od samih članova. Hvala vam, živi bili!


To se naravno vidi u DAU/MAU (daily/monthly active users) odnosu, koji je podosta skočio.

Neki novi članovi su se registrovali, njih 174, dobro došli!


Otvorena je 601 nova tema


Ovo je rezultovalo u skoku broja napisanih postova (i off-topica, naravno) - 30.4K!


I lupili ste 31.8K lajkova!

Manje uzbudljiva statistika je da smo poslali 13.8K kojekakvih emailova sa raznim notifikacijama i obaveštenjima.


Najviše posetilaca nas je našlo putem Google pretrage


A ovo je lista članova koji nisu imali pametnija posla nego su šerovali stvari sa foruma:


Takođe jako volite da gledate tuđe profile, čak su 42.8K puta pregledani, a to se posebno vidi od jula pa nadalje. Moguće je da su trenirani botovi koji pokušavaju da pokupe bilo kakvu informaciju pa se fokusiraju na profile članova, ko će ga znati.


I to je to, ako vas zanima još nešto, slobodno pitajte, probaću da isčupam iz analitike.

Hvala još jednom svima što ste deo ove šašave online zajednice, nadam se da ćemo još bolje brojke imati u 2021, mada je bitnije da ste svi živi i zdravi, lako ćemo za sve ostalo :heart:!

29 Likes

Živela republika i publika :grin:

2 Likes

A šta se tačno tu podrazumeva? Mogao bih da razumem brojku ako npr. računa svaki put kada na telefonu kliknem na nečiju sliku, i izbaci samo onaj mali banner. To se desi više puta slučajno. A ako je bas otvaranje full profila, to je zaista zanimljivo…

“Statistika je kao bikini, otkriva sve, a ne pokazuje ništa”

1 Like

Hm, da… nisam siguran da li se to računa ili samo odlazak na profil stranu. Ili su promenili u nekom trenutku da i to što si opisao ulazi u statistiku pa odatle skok. A možda su crawleri/botovi počeli češće da obilaze profile. Nisam pametan.

Korona je generalno imala pozitivan uticaj na sve elektronske i komunikacione medije, nije samo next gen.

2 Likes

O da, dobra obzervacija! Uopšte mi to nije palo na pamet.

Na tu temu, Eidosu je primetno skocila prodaja starih igara otkako je korona krenula.

2 Likes

Kad izbacujete Murdered: Soul suspect drugi deo?

Sad ti kao stavi gif neki i otkrij mi. A kao bisi mi konkretno rekao.

Jebes NDA.

Heh nije to bio Eidos, nego Airtight Games. Square-Enix nam je parent kompanija, al ne znam koji im je ugovor s Airtight.

Pa Nikola majku mu, ni ne znaš ko je pravio Mrdrd. A trabunjaš o igri godinama. :joy:

3 Likes

A bar jos i da je neka igra :rofl:

brzo sam guglao games by eidos jer ni ne znam st prave oni :joy:

A izasla mi je i mrdrd

Vrh. Prezanimljivo.

Iznenadjen sam da imamo toliko novih clanova. Raste forum. Verujem da je jedan od najboljih na Balkanu, kad govorimo o gamingu (ja za druge ozbiljne ni ne znam).

@robotnjik Ima li ikakvih podataka tipa: ko je napisao najvise postova, ko je bio najaktivniji (posecenost foruma 365/365 dana), ko je otvorio najvise topica, post sa najvise lajkova (iako znamo to).

Samo jedan clan je banovan?

1 Like

moja slobodna procena :rofl:

  1. Profa
  2. Profa
  3. Mila89SD
  4. Noodle za ps5
2 Likes

Najviše duplih topic-a, milan89sd :grin:

3 Likes

Da, može da se iskopa :wink:

1 Like

Ako @marko_gts nije u prva tri biću grdno razočaran. :slight_smile:

4 Likes

Profa i Marko definitivno, ali mislim da sam i ja u top 10 :slight_smile:

Doduse, kad bi bilo da se vidi ko pise najduze postove, bio bih drugi sigurno. Fabrizio usamljen na prvom mestu :slight_smile:

@robotnjik ako stignes, iskopaj. Meni je statistika uvek bila zanimljiva (ovo sam 10 puta rekao do sada) :blush:

P.S. Bio bih prvi u kategoriji “Postovi sa najvise smajlija” :grin:

Ahaha, a vidis da nisam nigde ni blizu. Mozda sam samo primetan. Kada lupim to zvoni :joy:

1 Like