Xbox1 igre

Skinuo sam igru za Xbox1 Ninja Gaiden Black i kada je prebacim i pokrenem dobijem
error: “This original Xbox game has encountered a problem and cant continue. For more info,go to ww.xbox.com/support X:5829.0 B:1884.0” .
Sta da se radi ?

jesi nekad pokrenuo xbox 1 igru na tvom xbox-u? ako nisi znaci da nemas skinut emulator. meni npr igre rade, samo zato sto sam i ja skinuo nekad davno bas ninja gaiden black, ubacio, dobio istu poruku, zakacio se na live, pokrenuo ponovo, skinuo emulator automatski i od tada mi sve xbox 1 igre rade. ajde kasnije kad upalim box, posvrljacu po internom hardu, izvuci cu ti emulator pa cu ti postaviti link i kako da ga kopiras i gde

Ja imam isti problem nadam se da može da se reši bez liva jer jtag nemože da se konektuje na na njega. E da sam znao to da odradim pre jtagovanja.

Nisam do sada pokrenuo nista od xbox1 igara.
Ovo je prvi pokusaj :slight_smile:

Ja sam pokrenuo samo jednu ali narednih pet nisam stalno izbacuje onu prokletu poruku ova tema je do sad 3-4 puta pokretana i nikako da se reši nadam se da sad hoće .

evo vam resenja, ali je malo skakljivo.

skinite ovaj link Xbox 360 Hacked Xbox Original Emulator.rar

kad ga otpakujete, dobicete folder Compatibility. Sve sto je potrebno jeste da taj folder kopirate u Partition 2

e sad gde je zackoljica. Da bi videli Partition 2 morate da spojite hard sa vasim kompom. preko mreze se paticija 2 ne vidi. ja koristim transfer kit koji sam dobio sa alatima za flashovanje pa ne moram da rasklapam kuciste od harda. ukoliko nemate transfer kit, ostaje vam da rasklopite kuciste spojite hard direktno. hard disk je sata pa vam treba adekvatno napajanje za sata hdd kao i sata data kabel.

kad spojite hard, potrebno je pokrenuti program Xplorer 360.

evo vam tri verzije program, skinite onu koja odgovara vasem hard disku.

20gb, 60gb
Download Xplorer360 Extreme.exe from Sendspace.com - send big files the easy way

120gb
Download Xplorer360.beta6.rar from Sendspace.com - send big files the easy way

250gb
Download Xplorer360_09b6_250gb.exe from Sendspace.com - send big files the easy way

kad skinite program koji odgovara velicini vaseg hdd-a, idite na Drive/Open/Harddrive or Memcard

ako vam je hard prikacen, s leve strane ce vam se pojaviti

Partition 0
Partition 1
Partition 2

Jednostavnim drag & drop sistemom provucite skinuti compatibility folder u Partition 2. Pitace vas da li zelite overwrite, recite yes, posto vec takakv folder postoji na vasem hardu. ako bas hocete napravite backup vaseg compatibilty foldera pre kopiranja ovog mog, istim sistemom drag & drop. kad to uradi, otkacite hard, spojite na xbox, i nema te xbox 1 igre koja vam nece raditi.

evo dokaza za “neverne tome” :slight_smile:

uzivajte

Odradio, i radi.
Svaka cast.

Rade igre, niko nekaže da nerade, samo jedna ispravka, ipak igre koje nisu podržane iz one liste ili rade traljavo ili do nekle. Evo ja sam naprimer testirao DEF YAM FFY NTSC i DINO CRISIS 3 PAL. Kod ove prve samo knapiše loading i toliko, a kod ove druge kad se pokrene new game, ide uintro igre i dođe donekle i samo pocrni ekran i neće ništa dalje, samo pomaže gašenje konzole. Tako da je najbolje da svi koji hoće da igraju XBOX1 igre drže one liste sa microsoftovog sajta, jer sam testirao desetak iz pomenute liste i svaka je radila bez problema, neke sam čak i cele prešao. To je to, pozdrav Akiris.

Isprobano sa 320 hackovanom verzijom hdd-a , radi odlicno!

pa nema te xbox1 igre koja vam nece raditi se odnosilo na podrzane igre. e sad, mislio sam da ljudi znaju da JTAG ne moze da podrzi igru koja nije podrzana, ali ajde, mozda se neko zbuni. hvala sto si objasnio.

Zaboravih reći, a nekome će značiti . ja nisam imao particiju 2, morao sam da uradim restore iste sa Xplorer360 v0.9 b6 Xtreme build 2 i naravno treba vam [URL=“http://download.digiex.net/Consoles/Xbox360/Partition2.rar”]partition2.bin. Nakon toga se ide po upustvu od gore i to je to.

Evo da javim da sam uspeo da namestim emulator bez da vadim hard i kacim na komp… Namestio sam emulator za par minuta pomocu ovog tutoriala…

Posto je link off, ovo drugog
Netload Serious Filehosting - Netload

The first thing you need is a HDD attached to your JTAGed xbox360, not a USB hard drive. Download and transfer the HDD Compatibility Partition Fixer v1 to your JTAG. Use the file manager in FSD to run the default.xex, let it do it’s thing and when complete reboot your console.

Now download the Hacked Xbox1 Emulator and transfer the entire compatibility folder over to partition 2 (HDDX) on your JTAG. You can either put the folder on a USB and use the FSD file manager to copy it over or use the built in FTP. If you cant see the second partition make sure you have Advanced File manger enabled in the FSD settings.

Now when you go to the Xbox1 section in FSD you will see your Xbox1 games and can load them easily.

Hvala Bro za ovaj video, sad cu da probam ovako po ovom tutorijalu pa javljam ( prvo da nadjem par igara pa da krenem ).

ono pretraga odgovarajuce sekcije je preteska http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7661-tutorijal-kako-instalirati-xbox1-emulator-na-xbox360-rgh-jtag.html

Testirao sam samo Mortal Kombat Deadly Alliance i sljaka bez problema… Nemoj da se zacudis ako ti se konzola restartuje jedno 2x dok se ne bootuje u FSD :da:

dali ovaj način puštanja xbox igara i dalje funkcioniše?znači za konzole koje nisu jtag ili rgh,već lt3.0 i imaju pristup xbl-u?

Ja sam igrao tako Halo 2, samo sam igrao na drugom profilu na konzoli (iako mislim da ni to nije potrebno). A ako neces da rizikujes, kupi originalne igre koje ti se igraju, smijesno su jeftine