Xbox Series X - zvanične specifikacije i mogućnosti

Hm, to je onda kraj moje Fifa karijere.

1 Like

Meni je svetlo skroz ok. Cak mi se i svidja sto mogu da menjam boje :slight_smile:

Kad ste vec kod dzoja :slight_smile:

https://www.ccn.com/the-playstation-5-controller-could-invade-our-privacy-in-alarming-new-ways/

Moraš probati da bi video zašto je specijalan. Ništa ja nisam bolji u igrama ali kada naviknes na svoj raspored komandi to je kraj :wink:. Nešto kao automaki u kolima

1 Like

kakve god da su specifikacije obe konzole, novi Assassins Creed ce jedva raditi u 25 fps :smiley:

2 Likes

Novi ac-ovi su ti kao crysis, treba ti masina iz buducnosti da bi odigrao igru kako treba :smiley:

Cuh jedan fenomenalan argument po pitanju next gen konzola i ko ce zauzeti dominantnu poziciju.

Elem, po prvi put u istoriji glavne igre koje igra vecina korisnika su besplatne multiplatform igre: Fortnite, Apex, PUBG, i Fifa (dobro, Fifa i Apex nisu free).
Uglavnom, ako posmatramo ovako, stvar koja ce da odluci je cjena, a sve ostalo pada u drugi plan.

Naravno, pod uslovom da ne bude drasticne razlike u cjeni i katastrofalnih odluka kakve je donijeo MS na pocetku ove generacije.

Navodno ce cijena novog Xboxa biti u rasponu od 400-450 funti. Ovo su izvori koji su bliski Microsoftu. Iskreno ne bi me ovo iznenadilo.

Bogami, ovo bi meni bilo ogromno iznenadjenje, ocekujem cjenu 500-600 za ono sto su napisali kao specifikacije. Ako bude ta cjena, puna kapa meraka.

Ova je informacija iz oficijelnog Xbox magazina, a oni imaju komunikacije sa ljudima iz Microsofta.

Po meni nije iznenadjenje jer moraju dati max u svim segmentima ako zele vratiti Xbox diviziju na prethodne godine tj. prije Xbox One-a.

Uglavnom nece dozvoliti Sony-u da ih zeznu kao ovu generaciju. PS4 je trebao biti u cijeni Xbox One-a, pa su snizili u zadnji cas i izbacili kameru koja je trebala dolaziti u paketu sa konzolom. Na kraju je Sony ispao moralan i da brine o kupcima, a da nije bilo Xbox-a tko zna koja bi bila cijena PS4.

Inace, prema procjenama minimalna cijena kostanja proizvodnje konzole (Xbox Series X i PS5) je preko 480 eura. Ako novi Xbox bude kostao 450 eura, to ce biti bas udarac za Sony.

Mene bas zanima dal ce i kako ce korona i cela ova epidemija u kini uticati na konzole. Pocetkom meseca je bilo brdo clanaka gde su pisali da ce biti nove konzole odlozene zbog virusa a i pitanje je sta ce biti sa cenama jer mnogo fabrika ne radi i cene hardvera rastu. Uostalom evo npr. naslovnog broja novog SK-a :slight_smile:

Virus korona je „zarazio” hardver – a sa temperaturom, rastu i cene.
Procena globalnog gubitka je preko 1000 milijardi američkih dolara, što čini oko 1,3 odsto svetskog bruto proizvoda…

1 Like

Nikad po toj cijeni da se po konzoli gubi vise od 20-30 dolara.

200 dolara??? Stvarno nemam namjere da ulazim u neozbiljne rasprave… Sony mozda ima te placene oglase ali realnost je druga.

Iskopao sam nesto iz 2006-te, kolko je tacno nemam pojma

Market research firm iSuppli has torn down the PlayStation 3 to see what’s inside. In doing so, iSuppli confirmed what we reported back in February: the PS3 is expensive to manufacture and Sony is taking a serious hit on each console sold.

Describing the PS3 as an “engineering masterpiece,” iSuppli estimates that the more expensive $599 console costs $840.35 to build, leaving Sony with a $241.35 loss on each console. The picture is worse for the cheaper, $499 version. Sony takes a hit of $306.85 per $499 console sold, due primarily to the lack of any substantial savings from the hardware differences between the two versions of the PS3. For instance, the 40GB difference in hard drive space between the two versions of the PS3 only saves Sony $11 and omitting 802.11b/g on the cheaper console only saves Sony an additional $15.50.

.

1 Like

Dodji na division, mani se rasprave :grinning:

Joj koji su izvori… Kada je u pitanju PS3, The Economist je objavio da ta cifra nije tocna jer je Sony na sve nacine zelio opravdati tu cijenu. Osim toga, to je bio period kad je Sony imao para za bacanje, zato su poslije rasprodali vecinu divizija i nepokretne imovine. I sad pricati da ce biti jos veci gubici po konzoli, to je glupost nad glupostima.

Osim toga, ja nisam fan boy pa da ovdje ginem za Microsoft i Sony.

Pre 7g pred izlazak ps4 - sony ceo. Valja li ti ovaj izvor ?

CEO of Sony Computer Entertainment, Andrew House, said that he believes PlayStation 4 losses won’t come close to the losses Sony took on the PlayStation 3. The losses on that console totaled $3.5 billion in 2007 and 2008, largely due to the $599 price-tag and lack of compelling software.