Xbox Series X: Bliži pogled na tehnologiju sledeće generacije

Bice dovoljno lepih 3rd party igara, verovatno ce vecina AAA naslova imati nekakav nextgen mode sa raytracingom ili makar boljim fps-om. Cyberpunk takodje dobija nextgen patch ubrzo nakon launcha, Fifa day 1, uz kompatibilnost sa starom generacijom i gamepass, nikada nije bilo vise igara na izlasku nove generacije.

MM ce biti super, ali ne ocekujem vise od 6-7h kampanje.

1 Like

Sumnjam da će tu biti ikakve razlike u grafici.

Hoce, bice cak potpuno razdvojene igre i nece biti moguci crossplay sa oldgen verzijom. Current gen verzija vec radi u 4K 60fps, tako da se ocekuje dosta znacajan skok u grafici, bez obzira na to sto nisu menjali engine. Ako omoguce samo 120 fps… ubicu se. :slight_smile:

@Dario morao priznati da sam pomalo iznenadjen sto razmatras PS5 posle svih navoda o snazi sX konzole, nije te valjda nedostatak regionalne podrske za HR trziste odvratilo? Ja bih se tesko odrekao jedne od konzola, i to od samog starta, ako ikako mozes da priustis, X zbog gamepassa koji mi traje do ne znam kada, a PS5 ce imati nadam se i dalje community za gamesharing kome mozes slobodno da se prikljucis jer dosta njih prihvata paypal kao sredstvo placanja, tako ce te nextgen gaming ispasti smesno jeftin. Zaboravi na zvanicne shopove i cene, US i UK kodovi preko G2A su cesto jeftinija opcija, cak i ako hoces da kupis preko store-a, pogotovu sada od kada je $ pao.

Pa vise puta sam rekao da nisam neki slijepi fan za bilo koji brend, tako da nastojim da kupim ono sto mi najvise pruza.

Trenutno imam Xbox One X, a kao imat ce podrsku jos 2 godine. Kada je u pitanju Sony, odnosno PS5, kupio bih ga najvise radi eksluziva koje nisam igrao jos od PS4 (naravno i predstojece na PS5).

Uglavnom, mislim da necu odluciti dok konzole zvanicno ne izadju, a do tada cemo znati cijene, iskustva od strane povjerljivih recenzenata, a nadam se vise i o samim igrama.

1 Like

Ona voli Xbox pa vi razmislite

2 Likes

Jel dolazi i ona u bandlu?

1 Like

Al ne razumem ljude koji stavljaju tv iznad kamina.

1 Like

I igraju igre stojeci. U tangama.

MK je dao 97 Flight simulatoru, kome je posvetio i ovomeseci editorial… “Najznacajnija igra za PC u poslednjih 10 godina” uz “oprastam sve Microsoftu”.

Nisam ni vidio (uocio) kamin :grin:

Usraću se više od leak-ova :crazy_face:

1 Like

Pa mnogi govore da bi i Microsoft i Sony najradije odgodili ovo sve za iducu godinu, ali ne mogu od sramote. Zato i jeste ovaj cirkus oko cijena.

Za većinu telefona ne znamo cenu dve nedelje pred izlazak pa opet nije kraj sveta. Kad objave objave, ne znam ni šta bi tačno sada radili sa tom informacijom uopšte.

1 Like

Ja sam svejedno ostavio 500e sa strane pa mi do zadnjeg dana izlaska ne igra ulogu

Jedna gore dole što si cicija :wink:

1 Like

Mobiteli izlaze svake godine, puno je modela unutar odredjenog brenda, a i konkurencija je puno veca.

Ako se bude sve gledalo kao mobilna industrija, onda ce i cijene biti puno vece od 500$.

A post was split to a new topic: Xbox Series S dizajn i cena od $299 procureli

AC Valhalla na Xbox Series X = 4K/60fps.
Za PS5 se i dalje suti (krije).

Evo i izgled kutije:

7 Likes

U jel to officielno? Bas sam razmisljao na temu kako ce taj Tower da upakuju. Dizajn me podseca na One X pakovanje.

kutija od kutije :grinning: