Xbox Series S|X tema

Nema razloga da ti bude nejasna Series S kao pojava. Moj drug je najbolji primer. Radi covek 10 sati dnevno. Nema previse vremena za igranje. Pre Series S je imao PS4 i vrteo je diskove preko KP. Pitao me za savet sta da uzme, da ceka PS5 ili Xbox. Ja mu preporucio Series S jer ne zeli da menja FHD TV. Uplatio sam mu GP. On kada je video kakve igre dobija i koje ce tek stici bio je odusevljen. Svaka roba ima svog kupca, nije taj Series S za dzaba tu. Mnogo je ljudi kao moj drug :slight_smile: E sad da li je Series X mogao biti bez diska , hmm. Mozda, ali tri konzole od MS u jednoj generaciji bi bilo previse.

2 Likes

Ja se fazon 5 godina lomio da skupim pare za X, te troskovi, kupovine, putovanja itd pa na kraju ostao S.

Iz ove perspektive sada posle toliko godina, vidim da mi je to nebitno. Kada ja upalim kuci da igram i kada nemam sa cime da uporedim uzivo, shvatim da je vise nego dobar. A jos sam neko kome je rezolucija manje vise nebitna (iako imam 43" tv).

Naravno da bih voleo uvek bolju opciju, kao i svi. Ali sada shvatam posle svih godina da se prezivi i sa drugom opcijom. Iako vidim po svim sto domacim sto stranim forumima i blogovima da mnogima smeta sto postoje dve opcije. Cak im nista i ne znaci to nego aj da ke**m.

2 Likes

Svaka roba ima svog kupca, svi bi voleli da imamo gradiku 3090 ali jbg neko mora da kupi i onu za 150e ne mogu svi da daju 2000e i tako dalje. Ja jos mislim da je S top ponuda i da je za vecinu vise nego dosta. Pa pola ljudi koje poznajem ne prave ama nikakvu razliku izmedju HD i 4K rezolucije. Jedina razlika u televizoru koju oni vide je “mali tv” i “veliki tv” i to je to…
On pusti da pici Fifa, sta god, da li je HD ili 8K njemu isto.

2 Likes

Upravo tako. Ako batalimo ljude koji kao i mi gledaju svaku sitnicu, rezoluciju, frejmove, vecini ljudi je i ps4 slim dovoljan da se igraju. Tako da, jasno je da ce svaka roba ce stici do svog kupca. Evo vec zamisljam nekog roditelja koji se ne razume (ili se razume-svejedno, mislim na ljude koji ne igraju igre) u konzole a obecao je detetu da ce mu kupiti, pritom dete nece primetiti razliku u rezoluciji etc… tu ides bez razmisljanja na najjeftiniju varijantu a takvih je ljudi najvise. Sto kaze @marko_gts, vecina ljudi samo gleda sliku, pojma nemaju, niti ih zanima koja je rezolucija, osvezavanje i slicno…

Pre neki dan vidim par prijatelja koji su postavili pricu na facebook-u, kupili su ps4 slim i napisali pored NEW, dakle to je za njih novo… da su upuceni sta nudi serija S, kupili bi je bez razmisljanja pre nego ps4 slim.

Kome nije stalo do PS ekskluziva da, kupilo bi Series S. Ko je PS fanboj od početka, teško da će uzeti Series S kao primarnu konzolu, ali će je uzeti kao drugu konzolu za MS naslove i za GP.

Bas to, evo ja sam hteo klincu da uzmem i da uzimam samo zbog njega uzeo bih S i cao. Njemu super. Ali da se ne lazemo JA sam taj koji jede g i hoce top konzolu pa zato nisam uzeo S.

Pa da, ali ajde kao kupice novu i preko je ipak 300e manje nego ovde 80e tako da bice ona zastupljena.

Naravno da nije, ali je tu 300 manje nego ovde 80 svakako.
Ali nije ni vazno, mislim da S ima dobru pricu i da ce da ide. Videcemo sta kazu cifre za nekih 3-4god.
Ma da i to zavisi od njihovih ocekivanja i prognoza.

Polako, vreme ce pokazati. Sadasnje stanje stvari nije merodavno.

Pa kada ce da padne cena i zasto bi pala. Bice 500 ova ce biti 300 i to je to.

Za nekoga ko “nema pojma o konzolama” naravno da je 300e “mnogo”. I meni bi bilo mnogo da dam 300 za najbolje zimske gume na svetu jer nisam cak ni vozac, dok bi neko od vas vozaca rekao - si lud brate, to ti je ko da si dobio na poklon. Ne-gamerima je 300e svuda mnogo. I na Beverli Hilsu. Covek bi rekao brate a sta ja dobijam za 300e, znas koliko grama kokaina mogu da dobijem za to?

Ali reci da 300e nije malo za Spaniju vs Srbija gde rade ljudi za 200-300e ceo mesec je uvredljivo (mislim, nisam stvarno uvredjen, ali tako je sa svim gastarbajterima koji odu i prosipaju pamet posle nama koji radimo za saku pirinca sto je jako iritantno).

E sad, moje LICNO misljenje je da je S losa kupovina za ljude na forumu. Artezin je to lepo sumirao, nije samo rezolucija uopste nego i FPS, kompatibilnost sa starim igrama koje teraju One S build, i ponekada i kvalitet grafike. Dakle NIJE isto, a kosta “samo” 100e manje od DE verzije PS5 - na kojoj neke multiplatforme rade bolje nego na X-u.

Medjutim cela ta diskusija, sta je mnogo a sta je malo je priglupa, S je jedina trenutno dostupna konzola po normalnoj ceni, a drugo, ima tu jos faktora (community za multiplejer, gamepass u koju je covek vec ulozio, navika…), ali reci na gaming forumu da su kvalitet, rezolucija i fps nebitni (lowend 4K TV kosta na popustu pored praska za ves, u megamarketu, 299e), i to zbog 100e koje je covek potrosio, na… sta zapravo? Putovanja i neke kupovine? Mislim, bez uvrede, glupo je. Jedina prednost S-a je sto je trenutno jedina dostupna konzola na trzistu, ali i to je da se covek zapita zasto.

I to za te ljude koji kupuju klincima “Sony”, lowend konzola na kojoj mogu da igraju Fortnite, koja ce za par godina biti 99e za black friday, “za dinar” uz pretplatu.

Ali za nas koji smo svi ovde manje ili vise hardcore gameri - pa nije bas toliko povoljna i dobra kupovina, izvinite.

Sta mene/nas briga za ljude kojima gaming nije bitan? Ti se ionako igraju na mobilnom, sta ce im i S za 300e.

3 Likes

Odmah sam ja rekao da nije za mene niti za nas. Ali ovako da neko kaze e treba da kupim neato samo da kotrlja… odmah S.

Besmislena je izjava izvan konteksta. Mnogo za sta? Za nova kola, kucu? Za komad odece? Veceru u restoranu? Za jedini hobi koji covek ima? Dakle tu je prvi relativan faktor prioritet i interesovanja kao i relativna vrednost same robe i usluge (npr, 300e za skolovanje na Harvardu, verujem da se apsolutno niko ne bi slozio da je to mnogo u odnosu dobijeno/ulozeno, jer dobijas toliko mnogo za uzvrat. 300e za lek koji ce te izleciti od teske bolesti, pa dao bi 100x preko toga i smatrao to blagoslovom).

Novac je toliko relativan, kao i vrednost. Ako si hteo da kazes da svi moraju da rade i da pare ne padaju s neba, to je jasno, ali nije isto da li za 300e radis 2 dana (Norveska/Spanija), mesec dana (Srbija), ili godinu dana (najjadnije Africke zemlje).

Uglavnom poenta price je da je roditeljima sve skupo kada treba za decu da daju, te igracke za klince, ako ih i oni sami ne koriste, cist su trosak, a ne-gamerimi uvek zinu kada cuju da su nove konzole neke stotine evra pa jos i za televizor novi, a sve to vec imaju na mobilnom (za koji im nije zao da daju 500e jer je statusni simbol).

Tako da me iskreno nerviraju i ti saveti za ne-gamere, sta da uzmu… Koga briga, uzmi bilo sta, idi pitaj prodavacicu u Tehnomaniji koji je imala 2 dana obuke, daj boze. Dece mi je samo zao, oni sigurno znaju razliku. Ja sam kao klinac sve znao o konzolama, ali sam samo o njima mogao da sanjam. Hvala svima vama roditeljima koji kupujete klincima najskuplje igracke.

Sorry na malo vecoj dozi ogorcenosti nego inace :smiley:

1 Like

A kako gledamo na to da konzole koje su 200€ skuplje od normalne cene odu za par dana, bukvalno? I to u velikim kolicinama. Neke su otislo i mnogo vise od toga.
Ja bar za series X mogu da kazem slobodno da je to bilo otimanje ko ce pre da uzme.
Spanija je za nas dim… onaj :grin:

Potpuno masenje sustine gaminga po mom mišljenju. Da li mislite da će neko više uživati u igrama ako igra na ps5 disk verziji ili xsx. Da li ste videli dete koje dobije ps4 sada koliko je srećno i zašto bi bilo više srećno da igra na ps5. Da li je fifa koju igram svake srede sa drugarima proteklih 9 godina na xbox onu i hd ready tv manja zabava. Taj roditelj koji nosi xss konzolu ili ps4 slim sada detetu je blesav zato što nije dobro iscitao kako šerovanje naloga funkcioniše. Budalastine sve. Meni je recimo zvuk mnogo bitniji nego hdr ili 4k, pa ne objasnjavam kako za solidan set up moras 1000e+ potrošiti. Na forumu ima dosta i dece i studenata, moj vam je savet uživajte u tome što imate, igra nije zanimljivija u većoj rezoluciji

9 Likes

Ja to i pisem. Stavio sam klincu nekoliko NFS jedan je bas mator i losija grafika.
Pitam ja njega hoces ovu bolju, vidi sto je lepa slika. Gleda me on bledo i kaze ma jok tata ova mi je super. Uziva.

2 Likes

Ne treba njemu. Ali njegov tata zeli da jednim udarcem resi i sebe i njega :grin:

Pa sta mislis na sta ja pucam :grin: njemu isto ali tata bi PS5

1 Like

To sto je klincu kao svejedno a realno nije kad u razredu pocnu price ko sta igra i na cemu. Kao pre 25-30. godina kad je bilo ko ima reebok,air max i nike patike a ko nosi reabak. Sad je minimum bar ps4 ili one s za oko 150e polovan a ako se trazi trajnije resenje bez prelaska na next gen i davanja 600e+ onda do 250e ps4pro ili one x u mint stanju kao sto sam ja naleteo. Serija s mi kao da nije sledeca generacija uopste,em slaba za full next gen naslove em storage kao pre 10.godina. A nece moci da se pokrecu igre sa eksternog diska,bar tako sam citao. Znaci kome su pare problem one s ili ps4,ipak su i dalje aktuelne a ne stare deset i vise godina kao ps3. Neko moje misljenje na ovu temu.

1 Like

Dzabe nekome i PS6, ako ne zna da uziva u igrama kako treba.

Ljudi masovno kupuju i PS3, ali stoji i da je drustvo malo pomerilo standarde. Naravno da ce klinac doci i traziti PS5, ako svi u drustvu pricaju o tome. Ko ne uziva u malim stvarima, dzabe mu i one najvece. Jednostavno mislim da svaka roba ima svog kupca, a to sto smo mi vec lagano digli standard na PS5, to je ipak nasa stvar.

Secam se kad sam se uclanio na forum. Imao sam Xbox 360 i apsolutno me nije zanimao PS4 ili Xbox One, jer nisam imao te pare, a i uzivao sam na X360. Tek kad sam postao aktivniji na ovom forumu, tek tad se pojavila ogromna zelja za Xbox One, jer sam sa X360 bio poprilicno “usamljen” i svi su pricali o PS4/XO. Da se nisam uclanio na forum, verovatno bih danas bio manje u gamingu i apetiti bi svakako bili manji. Sad mi u glavi samo XsX i 4KTV, iako mi je ovo sto imam i vise nego dovoljno.

Kad smo kod ovoga gde je puno 300€, a gde nije… Pre neko vece sam igrao Apex sa nekim momkom iz UK. Ima 26 godina, radi neki solidan posao i godisnje ima 65k € platu. Kad sam mu rekao da je godisnja prosecna plata kod nas oko 6k €, momak nije mogao verovati. Kaze kako se i tamo preprodaju PS5 za 1000+ £ i kako ne zeli da kupuje po toj ceni. . Siguran sam da njemu nije puno dati te pare (da mu 300€ nije velika cifra kao i meni), ali da iz principa nece da je uzme. Postujem stav i smatram da treba tako postupati.

Ja sam ostao zatecen. Covek mesecno ima jace od 5000e. Naravno, zivot je tamo skuplji, ali ne sigurno 10 puta skuplji nego kod nas… Na trenutak mi nas je bilo zao :frowning:

2 Likes