Xbox Series S|X tema

e to je posnosljivo, valja nabaviti 1tb

Dal bi ga nabavio da zivis u Srbiji po ovoj ceni :joy: kapiram da se satires od igranja pa ti treba veci SSD brate moj :joy:

u 3 zivota :joy:
mislim realno, al ovo pricam iz licnog ugla gde mi sad to nije neka cifra, u srbiji sam se krpio za lidl krajem meseca, al valjda sam zato i pobegao :man_shrugging:t3:

3 Likes
2 Likes

Yikes

2 Likes

Source: „trust me bro.“

Nah, source 2+2=4

Lol, kakva nategnuta teorija. Likovi čitaju njene tvitove na način koji odgovara izmišljenom narativu. “Trust me bro” je još i ozbiljna postavka.

2 Likes

Čim sam vidio da se raspravlja sa ovim Timdog koji je isto fanboy samo sa xbox stane sve mi je bilo jasno. Nema tu objektivnosti.

Ako išta, u onoj dokumentarnoj seriji kad je MS preuzeo Double Fine se fino vidi da im je sve finansijske probleme riješio. Developeri koji su dugo tu su dobili povišice. Schafer se raspitivao prije nego što je prihvatio ponudu kod drugih studija kakvo je stanje pod MS-om i on kaže da su uglavnom pozitivna iskustva i da je svaki tim zadržao svoj culture itd.

Shitposting od ranog jutra. :grinning:

Postavljanje istog screenshots 3 puta mu ne daje na tezini, jos manje kada tematicno nisu povezani.

Ne tvrdim da nije istina ili da jeste, nego jednostavno nema konkretnog izvora. Jedino sto deluje konkretno je da MS daje ugovor od 18 meseci, pa ima odliv talenta.

2 Likes

Radi se o potrebi da nešto u vezi Xboxa “nije u redu” pa se radi mentalna gimnastika čak i kad nema razloga za to. Možda ima pet ljudi na tviteru čiji navod možeš uzeti za ozbiljno ili u zoni realnosti, sve ostalo gomila smeća.

1 Like

Ma sto se mene tice nesto i “nije u redu” sa xbox-om trenutno. Sto dalje hrani ovakve likove.

Ali Jeufratovi postovi sa “trust me bro” izvorima random likova sa twittera i duboki komentari:

Lele
Jeza
i all time favoirte
Yikes

get my gears grinding. :joy:

Da se ispravim, potreba da se stalno nalazi nešto novo :roll_eyes:.

U drugim vestima:

1 Like

Meni ti tvitovi od fanboya konstantno iskaču iako ih ne pratim. Prelistam uvijek malo da vidim šta seruckaju.
Ako je neko fan neke platforme, to mi je OK ali fanboys već nisu jer su ostrašćeni. Otprilike isto kao što ne fermam navijače u sportu.

Codename Ogden
Ja pročitao oldgen :grin:

1 Like

Svakako nisi pogresio.

1 Like

Ne bi bilo cudno da je istina. Ko zna pod kakvim sve pritiskom rade druge velike kompanije. Generalno, recesija je u IT industriji, troskovi se optimizuju na sve strane. Ljudi su ljuti i iznenadjeni kada procitaju ovakve stvari, ali ne shvataju da je to manje vise svakodnevna realnost zaposlenih u velikim korporacijama. O ovakvim stvarima se ne raspavlja na forumima zbog striktnih NDA protokola, ali kada stvari krenu po zlu i ljudi pocnu da dobijaju otkaze, onda se sazna za interne probleme, crunchovanje, toksicnu kulturu, razne destimulativne mere kao sto je menjanje bonus politike na stetu zaposlenih.

Ono sto meni licno zvuci neuverljivo je da MS nije uveo samo drugaciju metriku za bonus, mozda vezanu za broj novih gamepass korisnika na primer. Kompanijski bonusi se definisu na nivou KPI-jeva i menjaju se na godinu dana, tako da te promene nisu cudne, ali generalno, nekakva bonus politika bi verovatno morala da postoji.

Znamo i za taj “problem” contractora u MS-u, u stvari, i to je veoma uobicajena mera, stvaranja kompetativne atmosfere unutar kompanije. MS je generalno kritikovan u vezi svoje korporativne kulture, ali to je siri problem, i stvari se ipak, donekle, menjaju cini mi se na bolje, sa sve vise benefita za zaposlene, pogotovu u IT industriji. Voleo bih da vidim neki apdejt ovih informacija u pooslednjih godinu-dve i realan, objektivan prikaz u odnosu na druge velike IT kompanije - tek tada bi kritika imala smisla.

They’ve also been criticized for the use of permatemp employees (employees employed for years as “temporary,” and therefore without medical benefits), the use of forced retention tactics, which means that employees would be sued if they tried to leave.[259] Historically, Microsoft has also been accused of overworking employees, in many cases, leading to burnout within just a few years of joining the company. The company is often referred to as a “Velvet Sweatshop”, a term which originated in a 1989 Seattle Times article,[260] and later became used to describe the company by some of Microsoft’s own employees.[261] This characterization is derived from the perception that Microsoft provides nearly everything for its employees in a convenient place, but in turn overworks them to a point where it would be bad for their (possibly long-term) health.

Iako US kompanije nisu bas bezazlene, nisam siguran da li je mnogo drugacije i u Sony-jevim internim studijima. Azijska korportivna kultura je notorna po tome koliko “ceni” (citaj, zahteva) naporan rad. Japanski menadzeri bukvalno ponekada spavaju na sastancima. Radno vreme od 9-7 je sasvim normalno i uobicajeno, uopste u skoro svim azijskim zemljama, Kina je takodje u problemu, razgovarao sam pre neki dan sa nekim kinezima iz velike korporacija sa kojima saradjujem.

Medjutim, na kraju dana, imas dobar ili los proizvod, uz manje vise ujednacene standarde despotske korporativne kulture, ako imas dobar proizvod na kraju, sve nekako “ima smisla”. Raspale se porodice, ljudi na ivici ocaja, ali dobre ocene, bice para. To je kapitalizam, u kratkim crtama.

Ovoliki tekst na osnovu tričarije lol. Contactors su jedino u 343i koliko mi se čini, ostali studiji imaju stalne pozicije. Drugo, Xbox je zabranio crunch i overtime, plus ohrabruju rad od kuće.

Tricarija ili tracarija? Nije bas tricarija ako su ukinuli ljudima bonuse, ali dobro, tebi verovatno jeste. :slight_smile:

Sad da vidis kad MS uvede novu politiku bonusa, nema bonusa ako igra ne dobije iznad 80 na metacritiku, iznad 90 dobijaju svi 140%, kako ce posao da procveta.

Inace bonusi nisu mala stvar, menadzeri u korporacijama dobijaju astronomske cifre, a cak i obicnim zaposlenima dobro dodje.

“Ako” uvek možeš da primeniš na bilo šta i da imaš “argument”.