Xbox Series S|X tema

treba mi za cloud gaming, moj pc je preslab tako da nemam drugog izbora. a IP na VPN-u je samo moja, postoje je VPN buildan na VPS serveru

1 Like

Ne znam gde sam video pre mozda nedelju dana da je neko postavio kako se pravi vpn na vpsu preko nekog cloud servera. Mozda si i ti? Imas tutorial mozda? Nesto je bio neki period besplatan?

1 Like
3 Likes

jeste moj je tutorijal besplatno je vecno ali je veoma low-power server

Jel još uvek jedan nalog sa GP-om mogu koristiti 2 konzole? Ja na mojoj konzoli imam “glavni” nalog sa US adresom i drugi sa Argentinskom na kom je GPU do oktobra 2024. i sa kog sam dok je moglo slao giftove na ovaj prvi.

Brat je pre mesec dana kupio XSS i napravio nalog na Argentini i pošto ima Visa karticu onaj promo period od 40 pezosa ga je izneo 13 dinara :rofl: i to mu je bio plan da koristi svaki mesec drugi nalog pošto uglavnom igra Fifu, Ufc i još par igara koje su na GPU.

Sad je nastao “problem” pošto naša Visa više ne može a on nema Mastercard kao ni ja, pa da li može on da se uloguje na svojoj konzoli sa ovim mojim drugim nalogom i da obojica koristimo GPU istovremeno? Čini mi se da sam negde pročitao da samo ne možemo istu igru da igramo istovremeno? Gledao sam kod mene na mojoj konzoli su oba naloga postavljena kao home nalozi, da li i on kada se uloguje sa mojim nalogom mora da ga postavi kao home? Jel nema veze što živimo u različitim gradovima, zbog ip adrese ili čega već?

1 Like

1 nalog može na dve konzole.
Na jednoj je podešen kao home i “zaboravi” se na taj nalog. Dok na drugoj da bi pristupio GP-u potrebno je samo da je ulogovan, sve ostalo se radi sa glavnog naloga te konzole. U tom slučaju se nesmetano igraju iste igre u isto vreme. Izbacuje iz igrica ako je na obe konzole nalog ubačen kao gost tj. ni jedna konzola nije vezana kao home za taj nalog. Nebitan je grad, IP i sl.

1 Like

6 Likes

Društvo jedno pitanjce. Zvala me neka gospodja iz firme gde sam kupio XSS. Nudi mi neko produženje garancije i redovan godišnji servis za 4300din. Jel se isplati to raditi?

1 Like

Toliko polovan SS kosta jebiga :grin:

Pa ne baš, ali sa druge strane nije neka kinta a budeš miran

2 Likes
1 Like

Rumor iz Brazila: Xbox Live Gold odlazi u penziju. Svi koji imaju uplaćen Gold, biće konvertovani u Game Pass Basic. Sve igre is GWG će biti zadržane, ko ih je potvrdio. Nadam se da se ovo uskoro realizuje.

2 Likes

Šta to tačno znači? Da Live više neće biti premium servis ili da je GPU jedini način da ljudi igraju online? Nadam se da nije ovo drugo jer onda to može biti problem za odredjenu grupu ljudi…

To za servis manje više shit, nego koliko godina produženje garancije ?
Mislim racunaj, ako ga ne mislis jos prodavati radi upgrade na X, onda svakako vredi jer ces ga lakse prodati kasnije ako je jos pod garancijom, ali sa druge strane jos 20e i novi džojstik…

1 Like

Je l treba da se cuje na seriji s malkice kuler(neko sustanj) i ako je ugasena konzola?

1 Like

Nek odgovori neko ko se bolje razume, al pretpostavljam da je u ‘rest’ modu i skida neki update.

Inače ja baš pre neki dan stavio svoj xbox na onaj novi ‘eco’ mod, gde i dalje može da skida patcheve u pozadini, al kao troši deset puta manje struje. Treba mu pet sekundi da se bootuje, umesto prethodnih tri, preživeću nekako.

1 Like

licno sumljam da ce ga ukinuti a i da ce samo gp biti dostupan.

dosta vise ljudi ima “samo” gold, nego sto ima gamepass. dosta ljudi u americi kupuje igre like ima masivan backlog. ukidanje golda bi bilo kao odbijanje novca za microsoft, sto nema ekonomeske racunice

1 Like

Konstantno ili na trenutke?