Xbox Series S|X tema

Legenda :grin:

Reeeetaaaaard

2 Likes

Najbolja konzola ikada. Nijedna joj nece prici nikada. Uz ovu kombinaciju GPU ili cena igara zaobisla i piratske old konzole. Bukvalno pregazila sve.

Jednostavno sa tom cenom ne moze nista da joj parira. To sto su ljudi ostrasceni i glavni sto ne bih igrao na 4K u 1000fps u ovom veku kad mogu trejdmark je smesna prica. Isto bi pravdali i da je 1500e SX/PS5.

4 Likes

Mene ovaj tupadzija nervira mnogo. Pokusava juznjackim akcentom da ubode beogradski i mnogo mi to para usi. Msm nisam ni ja Beogradjanin i ne pricam tako vec carapanski ali ne glumim kao ovaj kopleksas!!! Jel on iz Nisa ili tako nesto?

1 Like

Da Nislija…
Utepuvao sam se kad sam bio mladji pa mi se cinilo da me ismevaju “BEOGRADJANI” kako pricam(imao par “devojaka odozgo) medjutim sto sam se vise trudio da “lomim” jezik to mi se vise smejali…dok mi nije puko film i na kraju i tatka i majku i celu familiju po spisak svima i sad si pricam po naski…s padezi se frljam kada odem u selo kod mojih

9 Likes

bice bar 150-200… uvek ovakvim kontrolerima roknu cenu nevidjenu, za nase uslove at least

cekcek ja sam mislila da je SS pretty decent?

i meni njegov akcenat cudan. ko da gledam vesti ili tak nes onaj lazni akcenat koji “moraju” da imaju lol

Imao sam i ja devojke iz Bg-a, NS, Sabac, Kragujevac…ali uvek sam pricao iz Kš i zvucim kao Trisha i Chami(ne zavijam bas kao kod Bajica u onoj seriji jer onako ne pricaju nigde i to je iskarikirano maximalno) ali uvek sam bio zanimljiv u drustvu sa mojim dijalektom.

Da vidiš tek kako pričaju ekavicu posle jedne godine studija u ns kod mene u selu e to je šojić style

Bilo bi zanimljivo da nam neki lingvista objasni čemu uopšte služe padeži i rod u jezicima – eno engleski savršeno funkcioniše, a nema ni jedno ni drugo. Meni ko laiku deluje da ga je lako naučiti jer ne komplikuje stvari, a pritom dobija na fleksibilnosti. Možeš da napakuješ rečenicu informacijama bez da zvuči rogobatno.

Možda ovi naši dijalekti što frljaju padežima zapravo idu u pravom smeru, i za još 100-200 godina ćemo svi tako pričati? Mislim, što je bitno da stolica bude ženskog roda?! :thinking:

1 Like

Jesu padezi zeznuti. Ali je savrsen jezik zato sto je jedan glas jedno slovo.
Za razliku od svih ostalih jezika koji to nemaju.

3 Likes

Sto se tice jezika/govora, mislim da smo mi u Pirotu pobednici😂
Jedan mali deo…
01
02
1535424_10202906032752603_1897087810_n

2 Likes

Pa jeste on ok za 250 evra za koliko moze da se nabavi, za te pare jadva mozes i telefon da kupis a ne komp za gaming. Ali realno daleko je on od neke next gen masine, ima igara kod kojih se developer potrudio i one super izgledaju, opet ima i onih gde je to dosta jadno. U principu za dodatnih 250 evra je bolje uzeti Series X sta znam.

1 Like

U prevodu više nudi series x za 500 nego series s za 250

nisam lingvista ali da je moguće da ćemo izgubiti padeže za xxx godina, moguće je.
evo bugarski je recimo izgubio padaeže, mada i dalje imaju rod.

a rod nije uvek ni očigledan. neki ljudi kažu ta bol, neki taj bol, pa aj ga ti znaj sad.
isto tako, ukorenjenost roda u samom govoru, glupa je i nepotrebna stvar. zašto u opšte imamo različite reči? tipa ušla/ušao, sela/seo, itd. takođe, i ako “nepopularno” kod nas, postoje i tkz nebinarne osobe… what the fuck are they supposed to use?

srpski previše komplikuje previše stvari…
ti dijalekti što frljaju padežima ili su blizu bugarkse, ili blizu makedonije, a u oba jezika pravi padeži ne postoje, samo neke zaostavščine u govoru su ostale. tako da je verovatno odatle povuklo. a ne bi me čudilo da ceo jezik to povuče kroz par decenija

2 Likes

Zato sto je Bugarski lose naucen srpski. Bas kao sto je na jugu.
Ali svaki jezik ziva stvar koji se menja i nestaje.

Castellano es español en forma original. Catalan no es un dialecto de español, pero un lengua por sí mismo.

Series S je super :kissing_heart::ballot_box_with_check:

7 Likes

Jel ga zato nisi kupio? :grin: s je ok. Smesan je ovaj lik koji je snimio recenziju i nacin na koji prica o konzoli :smile:

Ali realno S jeste najbolja kupovina. Pa na zalost danas za te pare ne mozes da kupis ni ZaoMi telefon. Nema nista za te pare bukvalno.

Imao obe konzole i po mom mišljenju je bolja kupovina series x jer nudi više za taj novac

1 Like