Xbox Series S pitanje oko download-a igara

I da, još jedna stvar mi nije baš najjasnija, nisam video u temi za Argentinu da je spomenuto, kada u nekom momentu budem pravio drugi nalog, prilikom kupovine moraću da stavim karticu i podatke od tog drugog naloga, pošto imam jednu visa karticu, da li bih prvo morao da je obrišem sa glavnog naloga pa onda da je koristim na drugom ili nema veze?

Ja bih glavni nalog setovao na USA iz prostog razloga što argentinski store može da prestane da radi bilo kad i možeš realno da ostaneš zaglavljen na njemu da ne možeš da kupuješ igre bilo kako. Sa USA nalogom uvijek možeš da kupuješ igre u kodovima sa third party sajtova kao i novčane kodove pomoću kojih možeš da kupuješ igre na storu.

Nije povoljno kao Argentina ali bolje išta nego ništa.

4 Likes

Stigla je konzola danas, sve je super, napravio sam glavni nalog na USA, Aljaska, kupio GPU za 1$, kartica je prošla bez problema. Zatim sam napravio Argentinski nalog, tamo kupio kao gift i poslao na glavni nalog Crash Team Racing Nitro Fueled Oxide Edition kao i Mafiju trilogiju, CTR je na USA store 60$ dok je u Argentini 3000 dinara :rofl: Uspešno sam redeem-ovao oba gifta na glavnom nalogu koristeći vpn lat na telefonu, vratio konzolu na US regiju i evo sada skidam CTR, potrajaće malo zbog prokletog interneta ali neka, kad sam čekao ovoliko sačekaću i još par sati :joy:

Jedino me sada zbunjuje, ostala je kartica i na USA i na Argentinski nalog, ista kartica samo druge adrese, sada sam video ponudu za Red Dead Redemption 2 Ultimate za 34$, kako sam razumeo ta je cena jer imam Live gold i hteo sam da kupim na US nalogu ali izbacuje mi grešku “Ooops something went wrong” a ne prebaca mi se na argentinski zbog skidanja igre. Da li sam možda trebao da obrišem karticu sa Argentinskog naloga prvo ili možda kartica može da kupuje GPU ali ne i igre u US?
Da li je moguće kupiti GPU kao gift na argentinskom nalogu i poslati na US nalog?

Ne čačkaš regiju za nalog, na konzoli samo promeniš regiju store-a (regija same konzole u opcijama) i onda će konzola da se “ponaša” kao da si u Argentini i da ti izbacuje akcije i popuste za tu regiju. Kad napraviš novi nalog, njega staviš na Argentinu.
Nisi trebao da vraćaš regiju iz Argentine na US nakon što si završio kupovinu ukoliko si planirao dalje da kupuješ nešto jer sad logično da nećeš moći da kupuješ po Argentinskim cenama ako ti je konzola na US. Koju god regiju da staviš kartica nekad prođe, nekad ne. Provereno je da uvek prolazi samo za gift opciju. A za gpu ne znam da li ima gift opcija uopšte. Ako ima, trebalo bi da radi tako.

Nismo se razumeli, nisam čačkao regiju za nalog. Menjao sam regiju konzole. GPU sam kupio dok sam “bio” u US, onda sam prebacio konzolu na Argentinu, napravio nov nalog i kupio ove giftove po argentinskim cenama. Kada sam završio to, vratio sam regiju konzole na US, ulogovao se sa US nalogom i izvršio redeem giftova na telefonu. Ovo što sam hteo da kupim posle svega je na US nalogu gde stoji US regija na konzoli ali iz nekog razloga ne mogu. Prvo što mi je palo na pamet da je ista kartica korišćena za obe regije mada možda ova Visa iz Komercijalne prolazi samo za GPU u US.

Nisi morao da vraćaš regiju konzole da bi uradio redeem jer to sve radiš na telefonu ili kompu, tako da to nema veze. Problem je ako stalno prebacuješ regiju iz Argentine na US i obrnuto, pa da tamo negde neko ne skonta šta se dešava pa da ne banuju nešto jer za to već ne znam i svakako ne bih savetovao često menjanje regije konzole (možda i nema veze ali šta ja znam)
Kartice ti se čuvaju za obe regije odvojeno. Znači za US ti stoji ona sa tom adresom, za Arg stoji kartica sa tom adresom. Tako da kad kupuješ na US, koristiš onu karticu za tu regiju, ali ako ti ne prolazi onda probaj opciju “Buy as gift” pa
redeem-uj kod.

I nemoj non stop da menjas te regije da ne dodjes eventualno u neki problem.

Ahaa, znači to sam pogrešno shvatio, u principu trebao sam jednom da promenim konzolu na Argentinu i da tako ostavim, US nalog bi mi radio svakako i na argentinskoj regiji? Svakako neću više čačkati to oko regije narednih par dana, za svaki slučaj.

I ne kupuj bre igre koje nisu na popustu!!!
Taj CTR sam platio na popustu manje od 700 dindzi, RDR je sad na popustu pa mozes, sacekaj malo otprilike svakog meseca se vrte jedne te iste igre…
Evo ja cekam FarCry 5 vec dve nedelje i znam da ce biti na popustu za koju nedelju. Imas sad par igara i igraj a merkas samo one koje su te nedelje u deals-u. Imaces oko crnog petka mega popust preko 1000 igara, da krenes polako taj RDR2 i taman kad zavrsis eto ga black friday :joy:

3 Likes

Haha CTR je moja prva ljubav na konzoli, mnogo sam je igrao kao klinac sa bratom i jednostavno sam morao da je kupim sada odmah, šta da radim :rofl:

RDR2 je sada na popustu ako sam dobro video na Arg. Sačekaj koji dan pa vrati regiju na Arg za konzolu. Us nalog svakako možeš da koristiš i ne gubiš ništa na njemu. I moj primarni nalog je za US, čak sam i kodove za Live Gold kupovao za US regiju sa drugih sajtova i radio je redeem bez vpn-a dok sam u isto vreme kupovao sa Arg store-a i slao igre na isti taj nalog. :slight_smile: Moj drug je 3 puta uzastopno prešaltao regije sa jedne na drugu i nije bilo problema, ali ne bih se ja sa tim petljao mnogo. Prebaci još jednom na Arg ako ti bude želja za koji dan i tu ostavi neko vreme.

1 Like