Xbox Scorpio nije za one koji nemaju 4k televizor

@predator1211 Ako film u 4k zauzima 300GB, igra jedna ce zauzimati po nekoliko TB?

Ma super bi bilo da je film, jedan obicni dokumentarac od 45 min. u 4K 305GB, naravno ali nije u Hevc/265 formatu kao sto sam vec rekao.

Za tako nesto ce nam bukvalno trebati 100TB po konzoli…sto jako puno kosta…ili to ili ce nam po prodvnicama prodavati igre na eksternim HDDovima i kostati po 300e

Bilo da su brzine ili data capovi u pitanju, zvuci mi ko da vecina sveta nije bas spremna za 4k. Mozda juzna koreja i neki severnoevropljani, i to je to.

Mozda sam nesto propustio.

4k podrška za igre već uveliko postoji na pc-u. Kako onda one ne zauzimaju po 300GB? :slight_smile:

Biti ce Blu-Ray - evi od 1TB kapaciteta, pretpostavljam da ih vec i ima, evo jedan deo clanka koji je jos iz polovine 2014:

[quote]1TB per disc: Sony and Panasonic team up on next-gen Blu-ray

The single-write 300GB discs are set to launch sometime in 2015, and Sonysonic plans to expand the recording capacity from 300GB, to 500GB and eventually 1TB each. At the moment, the discs are doubled-sided with three layers per side. The same laser wavelength as Blu-ray (405nm) will be used.[/quote]

Verovatno se salis, ali – jedno je podrzavati rezoluciju, a drugo je napraviti teksture koje ciljaju tu rezoluciju.

Mozda nece dostici 300gb, al pretpostavljam da bi igre dosta narasle. Ako me ikad zaposle u Ubisoftu, znacu da vam kazem kolike se uopste teksture koriste za trenutnu generaciju, ovako samo nagadjam.

@n00dle ti kada budes radio u Ubisoft-u mi te vise necemo videti na ovom forumu :slight_smile: , da me krivo ne shvatis, ne sto neces ti zeljeti, nego neces imati vremena :slight_smile: .

1 Like

Šalim se naravno, hence the smiley :smiley:

Teksture koje ciljaju na tu rezoluciju nećemo videti još dugo, više zbog toga što i nove konzole neće imati dovoljno snage da to izguraju. Memorija i koliko će sve to zauzimati je u celoj toj priči jedan od manjih problema.

2 Likes

[quote=“nikola, post:29, topic:11062, full:true”]

Teksture koje ciljaju na tu rezoluciju nećemo videti još dugo, više zbog toga što i nove konzole neće imati dovoljno snage da to izguraju. Memorija i koliko će sve to zauzimati je u celoj toj priči jedan od manjih problema.
[/quote]Slazem se.

Kao sto rekoh - sve ovo lici na marketing da se privuku naivni i oni koji nisu probali da nadju neki sadrzaj u 4K. Jednostavno nema medija i strukture uredjaja, koji bi mogli to da izvuku u ovom trenutku. rec ide o izdacima para koje se mere u hiljadama EUR i pitanje da li ih je moguce uklopiti. Tako da jedini zakljucak koji mi pada na pamet je cist upscale ili mozda neka indie igra kao sto je neko ranije naveo sa vektorskom grafikom. Ono sto ce biti sigurno u konacnom ishodu je vise poligona, malo kvalitetnije teksture (kao sto to EA radi sa SW i BF1) i 1080P na nadam se stabilnih 30fps. Ja vise od toga ne ocekujem. Ako urade dobar upscale na 4K eto ti raskosi za oci, na koje nismo navikli.

Ne znam zasto ste se uhvatili za prostor na disku. Za ps3 su igre bile velike do 50 gb, za Xbox je sve uvek stalo u 8,7 eventualno puta dva. Kompresija majka :smiley: