Xbox rookie

Pozdrav ljudi , dobio sam Xbox360 Xehon ploca u nekoj zameni.
Konzola je dobra, nije RROD ovala jer je prethodni vlasnik hipohodner pa ima unutra 3 kulera ugradjenih oO.

Jedini problem je laser zbog kojeg sam i dobio jeftinije konzolu, ima Toshiba Samsung drive, koji je flesovan na LT3 ali ciji je laser istrosen i ne cita diskove.

Sad posto je kolko sam skontao istvari doticni drive flesovan meni se ne isplati da ga menjam jer sam citao da ima i neko fora sa nekim kljucevima.
Nego samo da promenim laser, da li mi neko moze dati preporuku gde da nabavim laser za ovaj model cd roma i koja je cena toga ?

Zahvalan unaprad, Milan .

EDIT : pokusao sam da ocistim laser ali bezuspesno. Okrece disk i “cokce” , krene da vrti pa stane i tako u krug .

Kakav si s laser po tweak? Probaj to…

Ukucaj na google xbox 360 laser tweak i onda nadji sammy pa odradi. Nije tesko

Ako to ne bude ferceralo onda uzmi drive - ne znam bas koliko ti je pametno ganjati samo laser

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Kakve su cene u srbiji RGH ce mu jeftiniji biti.

Rgh na xenonu nije preporucljiv cak sta vise neupotrebljiv je, samo se koristi za vadjenje kljuca i to je sve, znaci zamena lasera ili pot tweak istog

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Hvala na odgovorima . Steta jer sam posle opravke drive razmisljao o RGH. Znaci ipak cu morati i ondaj rezac da jurim :slight_smile: .

Ja do sada sredjivao Xbox, jer mi se nije svidelo kako su isle kable od kulera, bilo traljavo, pa sam to lepo zamenio stavio po ivicama da se ne vidi.

Sto se tice driva , nemam tako mali srafciger, oticicu posle kod kosije da vidim da li on ima pa da cackam.

Izvinite sto smaram ali ne mogu da nadjem sve info na netu :).
Imam jos 2 pitanja.

Dobio sam pored boxa i delove od jednog drugog, jer mu nisu trebali da ne baca. Tako samo dobio neki Xbox RF module ? sta je to. Nasao sam samo da se to instalira u xbox dole, i da je za dzoistike. Ali kako mi radi bezicni , to mora da je od onog drugog boxa.

pitanje2. Takodje imam pored njegovog stock driva jos jedan isto sa Xenona, pokusao sam oba i oba daju onu Tray gresku da ne mogu da citaju.
Isprobavam ih onako otvorene stavim samo disk i onu kapicu preko, i naravno udaljim se jer zraci. Nego hteo sam da pitam da li taj drugi moze uopte da radi zbog tih nekih kljuceva jer mi nista nije jasno sa time ?

rf modul ti je onaj modul napred koji prima signal za gamepadove i na njemu ti je signaliyacija xbox-a tj njegove diode i slicno… to mozes da menjas kako ti volja

a sto se tice dvd-a ne mozes tek tako da ubacis drugi jer mora da se izvuce dvd kljuc sa ploce dvd-a koji je originalno bio u konzolu pa onda tek da se to upise u drugi putem programatora kako bi on bio vidljiv u toj konzoli…

aha tako sam i mislio. A mogu da zamenim laser izmedju njih. Jer kada sam ubacio drugi drive, laser je delovao dosta jace , tj probijao se kroz disk. Dok ovaj u stock driveu ja jako slab .

mozes laser da zamenis bez problema, u sustini uzmi samo zameni maticnu plocu od celog drajva ne moras da menjas samo laser, lakse ti tako nego da rasturas sve zivo, probaj vidi ako ne valja tako onda zameni samo laser kad vec imas sve rastureno onda se igraj heheheh

evo sad sam otvorio oba. Nema ono dodnje ogledalne stock laser oO. Pa cu da ga promenim sa ovim drugim koji izgleda ok, pa javljam sta bilo

Zamenio sam laser i ovaj je skrsen , tray greska. Varirao sam od 2.9 d0 4.2 oma sto je bilo po defu na la**** i ne uctava, samo se menja intenzitet citanja i cokcanja.

Sada sta mi je najbolje ? Novi laser ? Novi drive ? RGH mozda radi ? DASHBOARD je 2.013604.0 .

Pokusaovao sam sa original igrom jednom i sa jednim audio diskom.

imam ja jedan hitachi za Xenona radio je dok konzola nije rodovala, moze da se testira.
Koji ti je drive unutra ?

RGH ni ne pomisljaj na XENON jer ce da ti radi jednom u mesec dana, samo za skindanje kljuca od DVD drive, kao sto ti je @studiovpc rekao.

damn, ima samsung toshiba drive.

A je li mogu ja nekako da izvcem taj kljuc, jer kontam da ce mi to trebati posto mi ne radi drive. Ili onda da jurim laser ?

je li smem da updatujem live ? da igram neki demo ?

Je li smem da updatujem live dok ne sredim drive da igram neki demo ?

stavi ga u konzolu dok to radis, nemoj slucajno da nije unutra ode mast u propast pa odradi update slobodno

Najverovatnije sam se dogovorio da uzmem ceo drive, znaci samo u njega da ubacim plocu sa stock driva i to treba da bude to ?

@studiovpc hvala na odgovorima

I da sinoc sam pokusao da odem na live, kao radi update i kaze error E66 i sva 4 krugas u crvena. Posle gugalo i vidim da je to ili zato sto je stari dashbod a visi fw od pretostavljenog na drivu, ili obrnuto oO. I da trebam da flesnem nazam drive, ali tako cu biti flagovan kolko sam video.

Tako da jedan problem po jedan. Prvo da sredim sredim da cita igre opet, pa onda da sredim live.

EDIT : je li moze neko da mi da link za twikovanje laser ja nasao vise, i ne znam koji je za CD a koji za DVD.
Cas je levi DVD kad je laser gore a cas levi DVD kad he laser dole. E sad sta je prava istina.

I takodje pricaju razne jacine oma koje trebaju da stoje.

Ajde ako neko zna tacno neka kaze da ne stelujem o prazno.


Je li je to taj kljuc ? ili mora jos nesto da se radi ?

To je kljuc sad jos da ga flesujes do kraja…

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Dvd pot je to, oHm metar obavezno jer je mnogo osetljiv i malo vece mrdanje przi ga.

From IP4

Znaci sada kada uzmem ceo novi drive, ja trebam da taj kljuc prebacim u njega ?
Da ga flesnem ? Mislis taj key da flesujem na novi drive ? Posto ovaj stock sto mu je laser otisao ima neki lt, ali e ne secam je li je 2 ili 3 .

edit : povodom one greske sto sam dobio od liva, jel to znaci da mi je stariji dashboard ? da li da ga updatujem i na koji to da uradim.

hvala na odgovorima unapred

Da, kljuc iz drajva koji menjas moras da ga ubacis u taj drugi drajv koji ces ubaciti!

@M007P

Skontao sam da sve to ide preko JUNGLEFLASERA , imam i dobro uputstvo na 200+ strana, ali koje nije bas pregledno, pa se malo mucim da skontam, tako da se izvinjavam na velikom smaranju :).

Nego sam jos 1 pitanje me zanima, DASHBOARD da bu updatovao, moram da vratim stock fw na DRIVU, to sam skotao. Ali na koju verizuju da updatujem DASH , jer sam citao da zadnja verzija nesto zeza za pirate ? Ili sam to lose procitao.