Xbox One X | 4K poređenja

Halo 5 ONE / ONE X:

Halo 5 Multiplayer 4K

Assassins Creed Origins PS4 Pro / One X

Call of Duty WWII PS4 Pro / One X:

Rise of The Tomb Raider PS4 Pro / One X / PC:

Gears of War 4 One / One X:

1 Like

Prelepost Halo 5 u 4K. Ako možete pustiti 2160p verziju u full screenu :scream_cat:.

3 Likes

Sada sam pustio na 4K 10 bit HDR AC:Origins i COD:WW 2. AC:Origins je za nijansu bledji u boji na PRO-u, dok je COD: WW2 gotovo identicna za X i PRO.

Sada sam pogledao i Halo 5, stvarno je prelepo u 2016p(4K), na XO je mutna slika, dok je u 4K na XO X-u cista kristalna slika…

EDIT:
Btw. @robotnjik Svaka cast na linkovima :+1:, samo mogu reci milina…

Na CoD WWII se vidi razlika u teksturama i detaljima na 2:57 a na 3:20 kada krene gameplay Pro secka/laguje dok X1 klizi.

Ma da nisam toliko daleko gledao COD ali verujem :slight_smile: . Origins sam pogledao skoro do kraja…

Nisu bas takve razlike…razlika je u nijansama barem mom oku…

Ne znam nisam igrao niti gledao Origins na PS4/ Pro, trenutno igram Knack 2 i ono je bas brutalno sa upaljenim HDR-om, milina.

Takodjer U: Lost Legacy je sav neki bledi lici na grafiku iz onih prvih NES igara, dok na Pro.u u 4K HDR je cista slika, za razliku od onoga sto sam video na non HDR , ne preterujem, posto nisam samo ja to primetio, bio drugar i on koji ne igra igre i tv ne znam kada je upalio - gledao je primetio razliku, takodjer i moja zena…

Ja odgledao na telefonu hm na full hd sve isto, da kazem realno nijanse, fps i mozda veca rezolucija je nesto sto moze naterati da kupis konzolu, mislim da nije nesto sto bi moglo da te natera kao next gen. Cak na AC pomislih bolje da se uzme PS4 pro isto deluje, to trzanje i seckanje mislim da nikada nije islo na stetu playstation-u, ako se dobro secam xbox classic je bio nadmocniji od playstation 2 i nije uticalo i pravilo razliku i prodaji.
Nazalost nemam 4K pa nisam kompetentan da sudim ali verujem @predator sto napise.

1 Like

Ja juce kad sam gledao cod gameplay na tv-u,mislio sam da su ubacili delove filmova u odredjene delove igre,kao npr. kako je to odradjeno u RE1…vise ne razlikujem kompijuterske likove od stvarnih…

2 Likes

Quantum Break

Gears of War 4

Već vidim @xX8Lampard8Xx kako igra još 1500 sati u Halo 5 :smiley:

2 Likes

Pogledaj novi trailer za TLOU 2, vise lici na film nego na igru :wink: .

@Djordje1990 na prste(jedne ruke) da prebrojis ko ima 4K ekrane :frowning: ja ne :frowning:

Ja ih imam dva…ali ovaj novi 10 bitni sa HDR-om i ovaj stari 8 bitni bez HDR-a, su dva potpuno razlicita sveta…Moj savet ti je da ako vec uzimas 4K tv da gledas da ima 10 bitni panel, veruj mi…
EDIT:
8 bitni paneli prikazuju 16.77 milijona boja, a 10 bitni 1.07 bilijona boja, to je ogromna razlika :wink: .

Ti se racunas kao da imas jedan :slight_smile:
Gledao sam danas pa sam morao na posao i nisam zavrsio citanje, HDR istrazivanje, modele i cene kod nas. Svakako ja cu se odluciti za neku manju dijagonalu tipa 40" e za XoX tesko.

Koji imas 10bit tv? Ja se razmisljam dal da uzimam XOX, imam 49KS7000, mislim i igre sa obicnog XO izgledaju vise nego odlicno (vise je tv zasluzan nego konzola), jedino performanse nekih igara su lose tipa Mafia 3 mutna ko Dunav, Wildlands vise radi u 25 i manje fps nego u 30, jedino fifa ko podmazana :stuck_out_tongue_winking_eye: