Xbox One TV Commercial (Starring Spock & Steven Gerrard)

https://youtu.be/Ie6gu3m2TSU

Sjajno. Jedva čekam da vidim spot na našim televizijama… oh, wait…

Kad god sam na nemackim ili francuskim, britanskim kanalima video reklamu, ona je kod nas stigla posle minimum 6 meseci :smiley: Nego, kada si vec spomenuo… Ja se ne secam da je na nasim kanalima bilo tih reklama…

Sjajna reklama, nema šta. :slight_smile:

Odlicna reklama. Mnogo mi se vise svidja od one nostalgicne za PS4… Ne smaraju ni sa cim, ne ocekuju od mene da shvatim neku duboku poentu. Samo jednostavan poziv na igru.

A kod nas ce monomanijakalne mame jos dugo mrstiti obrve na nevaljalo dete sto je isprljalo belu majicu (ali fala bogu tu je deterdzent da spase dan), pre nego sto krenu ovakve reklame da se pustaju, a kamoli prave.

Pokusavam da ignorisem postojanje nasih reklama za pivo.

Posle one prve reklame, bio sam ubedjen da ce i ova biti namenjena gledanju tv-a preko kutije… Ali super je reklama… :smiley: Pogotovo deo sa zombijem :smiley:

Odlicna reklama.Bas onakva kakva treba biti.Zabavna i sazeta

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Video: Steven Gerrard stars in Xbox One marketing campaign

Microsoft has signed up England football captain Steven Gerrard and Star Trek actor Zachary Quinto for its Xbox One marketing campaign.

Spanning TV, cinema, radio, digital, social and retail marketing, the campaign kicked off online today with the video below. It will begin rolling out in the US on Sunday and in the UK next week, the Guardian reports.

Designed to position the console as the “only all-in-one entertainment system that brings together content loved by gamers, movie buffs, sports fans, and TV lovers, all in one place”, the cost of the campaign will reportedly exceed $100 million (£62m).

It features Gerrard, Quinto in character as Star Trek’s Spock and other stars, alongside characters from upcoming games like Dead Rising 3, Ryse and Titanfall. Titled ‘Invitation’, Microsoft’s campaign invites viewers to join the Xbox One revolution.
Microsoft has confirmed a Xbox One release date of November 22, 2013 in 13 markets. The Xbox One price has been set at £430 / €500 / $500.

Sony is gearing up for a rival advertising blitz in the run-up to the PS4 release date of November 15 in US and November 29 in Europe and Latin America.

Last week, the company released a short film celebrating the history of the PlayStation brand in Britain since PSone’s launch in 1995, while its most recent PS4 promotional video highlighted the advantage in processing speed the console has over Xbox One. The PS4 price has been set at £349 / €399 / $399.

Kampanja ko za izbore :smiley:

Mene je pozitivno iznenadila reklama jer se u njoj pojavljuju sve igre zbog koje se kupuje kutija :rock:

Auuu, odlicna reklama. Svaka cast.