Xbox One kupovina igara preko stora i Xbox Live

ljudi pozdrav svima i veliko izvinjenje ako rusim neka pravila ili pravim temu koja vec postoji ali sam mnogo ljut i na losem sam PC-ju koji koci svako malo pa moram ovako…

posto sam iz crne gore i zanimalo me kako da kupim igru sa stora kontaktirao sam xbox suport i pitao kako trte vrte oni kazu da nije xbox live i store podrzan u CG… znaci da sam ako cemo tako s****n ali valjda postoji nacin da se to sve odradi i zavrsi da bih mogao kupiti igru koju zelim i da je igram online… ako ne moze onda da slomim konzolu i nastavimo po starom :smiley: ali eto nadam se da grijesim i da ima lijeka… tako da ko se raytumije i kapira sve sto sam napisao neka mi odgovori ovjde ili na pm… hvala i sry jos jednom…

Napraviš profil i staviš US region, ili, ako si već napravio profil, promeniš na US region, uneseš tvoje podatke, samo stavi adresu neke picerije iz US i to je to. Nema tu neke posebne nauke. Ako nije naš region podržan, kao što to često biva, napravimo profile iz zemalja koje jesu :smiley:

i kako onda ocu ja moci da stavim kao payment medot karticu iz crne gore? i moram da kupujem onda gift cartice sa amazona i tih sajtova? da bih mogao uzeti live i kupiti fifu npr :smiley: jbg skorz sam mad newbie sa konzolom :blush:

Koliko se sećam, ne moraš da kupuješ kartice sa Amazona kad je Xbox u pitanju, već možeš direktno sa tvoje kartice, nema veze što si iz CG, pa da kupuješ i Gold, Fifu, šta god hoćeš.

aha hvala, probacu kad dodjem kuci sve sad sam na posao… a zanima me jos jer sam kupio second hand xbox moze li kontroler da radi preko nekog usb kabla da ne bih morao da mjenjam baterije non stop ili ih punim sta li vec :blush:

Nisam siguran, jer imam samo 360. Kupi neke malo kvalitetnije alkalne baterije ili punjive i trajaće ti duuugo. Meni su Duracell koje sam dobio uz kontroler trajale tri meseca uz svakodnevno igranje po 5-6 sati. Punjive isto dugo traju, a imaš one koje se napune za sat vremena, te to nije toliko cimanje.

mozes da koristis najobicniji mini usb kabl, kakvim se danas puni vecina mobilnih telefona.

imam jos jedno pitanje kad iskljucim konzolu adapter jos uvjek radi i gori zelena lampica… jel to tako treba ili sta?

izvadi i kabal iz konzole pa ces videti da svetli…to je normalno

dobro sto svetli ali zuji isto kao kad radi konzola…

meni nikad nije zujalo

Konzola ti je na Instant-on vjerovatno.

https://support.xbox.com/en-US/xbox-one/console/learn-about-power-modes

“Your console might sound like it’s on when downloading and installing updates.”

2 Likes

Ok je sve sam kupio… nego imam sad drugi problem igrao sam fifu i sve je bilo normalno sinoc a jutros kaze da nemam permisiju da igram online kao da nemam gold a imam… Nemam pojma sta se desava

Iskljucili ti net dusmani.

Ko mi iskljucio net? Imam net

Salim se malo , druze, sorry.

Om jbg mucim se citav dan kao k***a nije mi do sale eto… Al ajde

Restartuj konzolu, ako to ne pomogne, obrisi profil i skini ga ponovo…

evo 3 dan se mucim bukvalno suport mi je dao novi kod da ukucam ali ne mogu da ga reedemujem i kazu da je zbog moje fizicke lokacije normalno, evo pokusavam sa vpnom da ih zeznem al mi ne ide imate li neki vpn ili nesto drugo bas me zaebava ova konzola kad ocu ja da mjenjam PC za konzolu kao debil…

znaci ne znam ima li uopste neko da igra online igrice na xbox konzoli na balkanu i kako?