Xbox One Digital TV Tuner

Razmisljam sa da kupim ovo:

To je Digital TV Tuner koji se kaci na Xbox One konzolu i koji moze uhvatiti signal za nove DVB-T2 kanale. Posto mi je IPTV u dnevnom boravku, ovo bih uzeo za sobu gde mi je konzola, i prakticno bi zamenio set top box koji se svakako mora uzeti. Prednosti su live pauza, premotavanje, gledanje u snap modu, streaming, bla bla…

http://www.xbox.com/en-gb/xbox-one/accessories/digital-tv-tuner#fbid=BhYxNY_L9MV

https://youtu.be/-2CR0_gU-58

https://youtu.be/GzPWcz9tGRk

E sad, VELIKO je pitanje da li ovo moze uopste naci kanale kod nas, jer naravno Srbija nije zvanicno podrzana za xbox. Pitao sam na xbox supportu i verovali ili ne, dobio sam i potvrdan i odrican odgovor, jedan operator je rekao da ce naci kanale, a drugi da nace, jer Srbija nije na listi podrzani zemalja.

Znam da je tesko znati definitivan odogovor, osim ako neko nije koristio ovde, ali eto, sta vi mislite da li ovo moze naci kanale kod nas ili ne?

edit: posto sam opasno omasio sekciju za ovaj thread, ako bi neko od moderatora bio ljubazan da premisti. Hvala

Pa dobro, to ja sve zovem sobna/kucna/krovna antena. xD Znas kako, ako je DVB-T2 tjuner, on ne bi smeo da pravi razliku izmedju americkih i srpskih kanala. Mislim, koja je poenta ograniciti tako svoj tjuner?! Ali otkud znam, to je MS, bolje da se javi neko ko poseduje ovaj uredjaj, a mozes i da guglas negde na netu da vidis da li ima jos ljudi koji su hteli da urade isto sto i ti. Sigurno nisi prvi na ovom svetu ko to zeli da uradi. :slight_smile:

I ja kontam da ne bi trebao da pravi razliku izmedju kanala, jer se koristi isti standard, jedino mozda ne bih mogao koristiti OneGuide, ali nije to toliko ni bitno.

Ovo je, u stvari, tuner za Evropsko trziste, za Americko se koristi neki drugi, jer je tamo drugaciji standard.

Veruj mi, vec sam googlovao oko ovoga, ali apsolutno nista nisam mogao da nadjem.

I ja sam isto pitao support pre neki mesec i rekli su mi da će naći kanale, samo da neću moći da koristim oneguide.

Odma da vam kazem da i kada biste mogli da koristite OneGuide, on ne bi pronasao nista, posto nasi pametni emiteri i dalje ne salju informacije o svom programu. Tako da kada upalim elektronski programski vodic na televizoru kod babe, on ne pronadje nista. Dobro, kapiram da ce u buducnosti i to doci, ali digitalizacija je uradjena jako traljavo kod nas, tek toliko da ima slike i zvuka.

Hmm, eto vidis, Izgleda da ce biti bas tako.

Ne znam, verovatno cu uzeti, posto sam ionako planirao da kupim set top box, ali mu ovo dodje elegantnije resenje. Plus cu sacuvati jedan HDMI port, posto mi TV ima samo dva. Jedan sam rezervisao za PS4, mada sudeci po broju igara ove jeseni, i to ce sacekati :smiley:

Kanale će pronaći, bez brige. Tjuner pretražuje digitalni spektar, šta god se u njemu nalazilo. OneGuide, kao što Lynx kaže, ne može nikako da radi. Čak i kad bi naši imali normalan EPG opet ne bi radilo.

Ako je za evropsko tržište onda sam skoro pa siguran da traži kanale u pal-b spektru frekvencija i da će ti naći sve što se nudi kod nas.
Mada ne znam ni šta to emituju kod nas sve (mislim na grad, pošto smo iz istog mesta).
Ako mi veruješ ja sam uzeo tv u januaru koji ima DVB-T2, DVB-C, DVB-S2 tuner i do dana današnjeg nisam ništa ni ubacio u taj ulaz, a kamoli tražio :smiley:

Da da, za evropsko trziste je.

Pomagao sam komsiji da nakaci stb uredjaj, mislim da ima ovih standardnih 9/10 kanala.

Ma neka ga, i to malo kanala, nesto mi zao da mi tv bude samo za konzolu, ponekad navece pred spavanje mogu se gledati parovi malo :hihi

I ja sam hteo da uzmem, kapiram da traženje kanala nije problem, ali da nema neku retardiranu proveru IP-a i onda da ne da kad vidi da sam iz Srbije. Ne bi trebalo, ali ko će ga znati.

Mali update, uzeo sam ovaj tuner i nalazi kanale. Mora se podesiti lokacija na konzoli neke od podrzanih evropskih zemalja (stavio UK), i ukucati bilo koji ZIP kod iz te zemlje. Nakon toga svi kanali se nadju bez problema, i mogu se menjati preko OneGuide-a, ali nista vise od toga, jer naravno nema nikakvog elektronskog vodica ili slicno.

Pauziranje, premotavanje unazad i gledanje TV-a u snap modu radi bez problema.

Jedina mana je sto ja koristim US live account, tako da kada budem kupovao igre (samo u trenutku kupovine) moram vratiti na US, pa onda nazad na UK. Samim tim sto kupovine kratko traju i nisu toliko ceste, to i nije neki problem.

Pazi, jer ta promena regiona moze da se radi valjda jednom u 3 meseca. Plasim se da ne bude u fazonu vratis na US, pa onda ne mozes opet na neku evropsku zemlju u narednih 3 meseca? :confused:

Ne ne, nije to ta promena regiona. To samo menjas lokaciju na konzoli, to nema nikakve veza sa regionom live-a. Meni je i dalje US live i sa $ cu i dalje kupovati igre, a trenutna lokacija je na UK. To ti ja kao kad izaberes lokaciju i jezik na telefonu, nista vise.

Igre koje su ranije kupljene i share radi bez problema, sve provereno.

edit: ja sam samo u jednom danu vec nekoliko puta promenio lokaciju, a ranije sam menjao i u Hong Kong (cini mi se) da bi skinuo PES demo :slight_smile:

Aha, OK onda. A jel to znaci da ne mozes da kupujes igre sve dok ti se region Live-a i lokacija ne poklapaju, pa zato moras da lokaciju vratis na US da bi kupovao?

Mozes ti da kupujes kako hoces i u kojoj hoces valuti, ali ne mozes da kupujes igre u $ ako ti stoji region UK, jer su posle u store-u cene prikazane u funtama.

Posto sam od pocetka kupovao u $, i imam nesto $ u walletu jos od ranije, meni odgovara da kupujem u toj valuti jer je i jeftinje. Doduse, sada ne toliko kao i ranije, ali opet jeftinije.