Xbox Adaptive Controller predstavljen

Create a custom controller experience that is uniquely yours. The Xbox Adaptive Controller connects to external switches, buttons, mounts, and joysticks to help make gaming more accessible. Learn more at Xbox Adaptive Controller | Xbox.

Zaista kul stvar koja može da približi gejming i onima koji imaju poteškoće da koriste standardni kontroler.

1 Like

Kupio bi ga zato sto je beli. Da, i ja imam posebne potrebe. :smiley:

1 Like

Košta samo $99, što je za uređaj ove namene i mogućnosti odlična cena. Čitam nešto o prethodnim pokušajima i uređajima različitih pronalazača koji su minimum koštali $350.

Jako lepo, takve osobe su svakako uglavnom vezane za zatvoren prostor pa je lepo pribliziti im nesto sto im moze olaksati zivot. Bas lepo!

3 Likes

Godinama kad god bih izasao u beli svet, video bih mnogo vise ljudi u pokretnim kolicima nego u Beogradu. Zakljucka je moglo biti dva:

  • ili je svet pun invalida a u Beogradu svi zdravi
  • ili zapravo invalidi u Beogradu svetlo dana ne vide.

Bila je to tuzna dedukcija o stanju invalida u Beogradu.

4 Likes

Oni da vide svetlost dana, ozbiljna pomoc im treba…u Srbiji je to skupo, a realno malo ko vodi racuna o svojoj najblizoj rodbini sto je zaista tuzno. Ja u zgradi imam komsiju invalid, ima sina koji nikad ne dodje ni da ga obidje…u kolicima je i jednostavno sam ne moze napolje da izadje a nema para da plati negu

1 Like

Ovo. Evo primer moje zgrade, ne mozeš kolicima da se spustiš do prizemlja jer su 2 glavna lifta premala, a teretni lift je neko blokirao i ne ide vec godinama do prizemlja, jer tu dole “neko drzi nesto”.

Invalidi su krajnje obespravljeni u Srbiji. I ne samo invalidi, nego i majke sa bebama. Npr, u Oslu je grad prepun pristupima za kolica, rampi, liftova za kolica, ovde majka izlazi iz visokopodnog autobusa i prevrću se kolica, cucla zapada ispod autobusa, haos čitav nastao.

Nega je skupa, a invalideske penzije su 20.000 sa kojima jedva da mogu preziveti.

Jad i beda celog drustva ogleda se u odnosu prema najslabijima i najugrozenijima.

Odnos prema ugrozenim kategorijama je pokazatelj stanja drustva I standarda. Jbg…

2 Likes

Beograd koliko god pokusavao u opste nije friendly za osobe sa bilo kojom vrstom invaliditeta. Kad pogledamo samo ulice kakve su, pa zatim ljude itd itd. Retko gde postoji prilazi za ljude u kolicima bilo zgrade bili semafori. O autobisima da ne pricam da jedva se i ovako ulazi kakvi su, a kamoli slepa ili osoba u kolicima.

Milion puta sam vide da tip ladno parkira auto preko onih ploca na zemlji da bi se slepi lakse kretali. Jos gore je to sto mi nismo friendly za osobe bez invaliditeta. Kad god parkiram auto gledam da ostavim mesta da ljudi mogu da prodju cak gadjam da ima mesta i za kolica itd itd. Nikad se ne parkiram na prolaz, kapiju, garazu pa cak i kada sam u toliko nuzdi/zurbi ali svakodnevno dozivljama to da kad bi neki mogli u ulaz da auto uteraju ni tad ne bi bili zadovoljni.

Mi smo kurton zemlja i tako nam i treba. Ubijaju nas sa svih strana, a mi nikom nista.Samo teraj dalje.

1 Like

Ma koji crni prolaz. Pa gledam kako imam malu decu I guram decija kolica. Ne mozes nigde! I onda ili po ulici ili se vecina situacija zavrsava tako sto ja uzmem kolica sve sa detetom I nosim, preskacem I provlacim se.
Sta tek da rade osobe u kolicima.

1 Like