XBOX 360 Xenon heat gun reflow?

Ovako gore navedena konzola god 2006…ima problem sa grafikom na pocetku je pocela da zeza posle nekog vremena igranja boje su pocele da se mesaju da brljavi… posle sve cesce,na kraju nije ni bacala sliku(samo se zvuk cuje… onda sam je otvorio zamenio t.pastu itd… sada daje sliku al isto brljavi boje i to cim se ukljuci… E sad jedino mi pada na pamet heat gun reflow ,i jedan serviser me je isto savetovao… Nikad nisam radio reflow ,odgledo sam par snimaka na youtubu i nez koju metodu da primenim…neki greju samo gpu neki celu plocu ,neki 20 sek… neki 5 min…
Molim da mi neko kaze , koliko vremenski da grejem i gde… da li celu plocu da grejem ,dal obe strane… itd.
HVALA!

Bolje kupi slim ili jasper, sve sto bi ti uradio na tom xbox-u, nece dugo da traje… A i sada za male pare mozes da uzmes slim ili jasper…

ovako nesto te zanima Reflowing Xbox 360 Motherboard - iFixit Repair Guide baci pogled na youtube greje se GPU, RAM ili CPu zavisno od toga sta je otislo. Greje se ploca okolo da postane mlak da se ne bi uvujala to znaci malo samo fenom da ne bude ledena 80C maks, obicno za takav problem bi trebao grejati samo GPU i malo oko njega ali da se dostigne temparatura oko 220C-225C ispod chipa da se kuglice istope i zalepi ta koja je izgubila kontakt. zato oni postepeno greju po 3-5min zavisno od kolicine temperature koje prenose na plocu da ne bi pregrejali i napravili jos gore.