Xbox 360 - Xbox LIVE is not available on consoles in your region kad se ulogujem na nalog

Pozdrav, crko mi je Xbox 360 “fat” varijanta nakon dugo godina i uzeo sam nehakovan Xbox 360 E sa oglasa da ga zamenim.
Xbox 360 radi, moze da ide na store kad se ne ulogujes na nalog, ali kad se ulogujem u svoj nalog bilo pri paljenju konzole, bilo kad mi izadje prompt kada probam nesto da skinem/kupim sa store-a, on dodje u glavni meni i doceka me sa porukom Xbox LIVE is not available on consoles in your region.

Shipping informacija naloga je trenutno podesena na Manchester, UK. Regija konzole takodje. Na prvom pokusaju je regija bila podesena na Austriju, ali sam promenio jer nisam hteo da me docekaju igre na Nemackom. Zna li neko resenje za ovo?

Pozdrav, izvinite na duplom postu, ali uspeo sam da nadjem resenje. Naime, na dosta mesta sam trazio, ali nigde nisam nasao pravo uputstvo kako da promenim regiju Xbox naloga. Ja sam zapravo menjao neke druge regije(tipa shipping adresu, ili regiju celog M$ naloga) ili jezicke preference. Sve sto treba da uradite jeste da se na racunaru ulogujete na svoj Xbox nalog, i onda kliknete na svoju sliku, zatim na 3 tacke sa donje desne strane novog pop-upa za vise opcija, odaberete Xbox settings opciju i onda u novom prozoru odaberete change 360 account region. Takodje vrlo je vazno napomenuti da se ova promena moze raditi samo jednom u 3 meseca.

Evo slike kako to izgleda.

2 Likes