XBOX 360 temperatura GPU i ucitavanje RGH

Imam ja jedno pitanje vezano za ovo dijelom a dijelom ne…
Meni je lik nakon sto je odradio da mi konzola ima problem sa pregrijavanjem…meni se po statistikama to ne cini nesto pretjerano posto se temperatura gpu (graphics) vrti oko 65~70 stepeni…
E sad…meni je on rekao da kad se fura nebitno 2, 5 ili 10 sati te po gasenju NEMA SANSE da se upali konzola dok se ne ohladi…
Je li to normalno i ako nije, ima li ko kakav savjet ?
Jos nesto…izvinjavam se unapred…
Konzola mi se ne pali poslije 4 pokusaja, u trajanjima i do 5 minuta u intervalima oko 20 sekundi do 2 minute pauze
Znaci 5 min. paljenje ----- 2 min. pauze ----- 5 min. paljenje ---- 2 pauze

I jos nesto :smiley:
Kaze da mi se konzola ne pali kako treba zbog HDD-a o.O ??? Kaze da je Xboxu previse 7200 rpm te da trebam naci hard od 5400 obrtaja ???!!!
Ima li to logike zna li iko, molim vas i hvala unaprijed te se izvinjavam jos jednom :smiley:

Temperatura je OK modovan fan-ok, za tu konzolu najbolje resenje je TX slim proto to je zbog chipa i glitchovanja. Video sam ja neke konzole sa TX proto su resene uspesno. Clasican chip na RGH konzolama zna da se tako ponasa kod nekih kada je ladna konzola glitchuje solidno kada je vrela sporije. Ima raznih konzola i svaka je prica za sebe treba vremena da se resi, neke i par dana treba raditi da bi bilo bolje i brze ucitavanje, TX Slim proto resava problem.

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

Nisam jos cuo za TX proto…ne znam da ce on sad nesto popraviti drasticno problem…moze li izvor problema mozda biti to sto mi je drajv spoofovan, ima konzolu u sebi neki Samsung i kupljena je sa odradjenim LT+ 1.1 i dalje ne moze recimo na 3.0 ili 2.0 ?
To mi je i pricao lik ovaj sto je radio rgh…a je li taj tx skuplji i moze li na phat konzolu i je li ista procedura montiranja da ga narucim pa da ovaj lik montira ?

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2[/QUOTE]

Moja greska na tu konzolu bi trebalo ici R-JTAG chip jer je PHAT XBOX 360, TX SLIM proto je samo za SLIM moja greska.

Jeste skuplji je naravno, pitanje je da li ce znati da ubaci R-JTAG chip kada obican nije nastelovao kako treba.

Imas klip u mom oglasu kako se ponasa Corona sa TX SLim Proto chipom od TX coolrunner i drugim chipovima uopste nije htela da radi, totalno.

Team Xecuter R- JTAG chip Debeli XBOX RGH 2
Team Xecuter Slim Proto Chip Slim XBOX RGH 2 sve konzole za SLIM 100% uspeh.

Dopuna:

Trebalo bi da se moze dostelovati da bolje ucitava mnogo bolje ako nista drugo do 2min max bez tih pauza, ako nista mora da se pokusa R-JTAG. Trazi paznju i vreme kod stelovanja.

Hoce li taj R-JTAG popraviti “prosjek” cak i da ga zna uraditi ?
P.S: ako imas druga u Banjaluci da zna raditi posao molim te preporuci ga cim prije :smiley:

Hm ima neko sa kim sa saradjivao iz bosne, mislim da dolazi na forum i prati scenu ima servis pogledacu na mail.

Nadam se da ce se javiti.

Ajde molim te ko Boga…samo da se ne potrefi doticni “majstor” sa tvojim poznanikom :smiley: :smiley: :smiley:

Mislim da je momak iz Banja Luke? Meni je odradio RGH. Radi savrseno vec vise od godinu i po… Ako je to to, @reebok, nemas sta da brines :wink:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Nadam se da nije momak iz BL koji savseno radi i svako malo pravi novi profil i dodje ovde na forum da pita kako da ozivi konzolu :smiley:

Da nemaju dvojica? :smiley: Nemoj me plasit brate :stuck_out_tongue:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Dvojica, jedan je mladji, drugi stariji. Ko zna, mozda je tvoja konzola prosla glat :smiley:

Prosla savrseno (da, savrseno) :smiley: Uh, jesam sreckovic … :stuck_out_tongue:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Ok pazi ovako neka neko ko ima iskustva proba da nasteluje RGH 2.0 cim toliko ucitava on je u pitanju ako kojim slucajem ploca puna smetnji i ne moze onda je jedino R-JTAG resenje. R-JTAG nije jednostavno ugraditi kao RGH1 i RGH 2.0 zavisi od mnogo faktora.

Dobio sam nekog coveka sa pika.ba, bolje ti da pogledas po oglasima i da se dublje raspitas ko moze to da ti resi da vidim ima ih vise u banja luci…

Probavao je i 1.0 i 2.0 čip sto je najgore.
Kontali smo da nije mozda zbog obrtaja harda…ja sam u konzolu surduknuo hard od 640 GB sa 7200 rpm, a on mi tvrdi da je 5400 taman i da je cak 7200 obrtaja previse…
Dao mi je svoj neki hard sa taman obrtaja (5400) i pali se konzola sto godina, a moja konzola kao da iz dana u dan “vaćari (bari se sa konzolom)” pa nekad baš posluša i upali iz prve a nekad tek iz 5 pokušaja,. Valjda se konzola “privikava” na hard, ko će ga znati…nisam pametan. Uglavnom…

Zanima me još ovo, molim za odgovor:
Sto se tice paljenja…kaze mi lik sto je odradio rgh da se pregrijava konzola (po meni je to nekad ok, recimo poslije 5~8 sati igranja) te kad se ugasi poslije nekoliko sati deranja igra, ne moze da se upali konzola dok se ne ohladi !? o.O Je li to opravdana činjenica ?
A sto se tice paljenja jos konkretnije me zanima tajming i vrijeme cjelokupno paljenja…koliko je normalno da se upali jednom u 5 sekundi, a jednom u 5 minuta ?
Posto sam htio iznajmljivati konzolu a bilo bi sramota donijeti je ljudima tamo nekim i da se nikako ne upali, ako me razumijete :smiley: :smiley: :smiley:

I ja opet, nadam se da majstor nije cackao nesto sto nije smeo ili menjao termalnu pastu, jer ne znaju svi to raditi. A ako nije nista lose uradio onda ne bi bilo lose ugraditi 12v mod za ventilator i ugraditi na njega jedan onaj veliki iz PC kucista.

Prodaj je i kupi novu konzolu ako ne zna da nasteluje Falcona…

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

Ne moze da proba rgh 1 ako dash ne dozvoljava, mnogo volim te sto su pametni… Eno u onom tredu za kvazi majstore slike kako su lemili zice koje ne treba ni da budu tu, logicno da konzola nece da radi…

Konzola ne sme da se gasi, sem ako to nije radila pre rgh jer ima tu milijardu faktora ali glavni je taj da crkava gpu u 99% slucajeva je on…

Paljenje kod rgh 2 je lutrija ali ako se uradi kako treba mora da upali 9/10 puta u 2 minuta, 1 da zabode jer neminovno je. Postoje konzole gde su smetnje nenormalno velike gde to zna da zeza vise ali su retke, falconi na rgh 2 u glavnom…

Hdd i njegova brzina nemaju veze sa time veruj mi, moze i 7200 i 5400 e uticu na boot time u nekoj drasticnoj meri

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Ne gasi se ona…ili zaledi ili fatal crash (konkretno na FIFA 14, sad bas raspravljamo u jednoj temi)
Ma trip me da ne pocrka sve odjednom jer to mi daje opravdan razlog i pred zakonom i na sudu da ga ubijem kako dolikuje jednom psihopati…