Xbox 360 temperatura 80°C CPU

Pozdrav svima, znači kao što piše u naslovu, moj Xbox 360 dostiže temperaturu od 80°C za CPU, nakon samo pola sata igranja.
Inače mi temperatura nije išla preko 70-ak celzijusa.
Dali je to već kritično? Trebam li što poduzeti u vezi toga? Nisam baš previše upoznat s tim stvarima, tako da svaki savjet pomaže, puno hvala :happy

Inaće, to je slim model, 4gb, mislim da je vallhala matična.
Također, ima RGH modifikaciju u sebi.


Pre koliko vremena si otprilike kupio konzolu? Najverovatnije treba da ti se zameni termalna pasta.

Probaj da ga usisaš na otvorima a ako to ne uspije onda zamjena termalne paste ne gine

Послато са GT-B5330 користећи Тапаталк 4

Let the pro speak :slight_smile:

Kao prvo slim ima termalni limit na 82 stepena nije pasta u pitanju, tek onda pali kulere na jace, i tu nastaje problem sa pregrevanjem jer na samoj granici je namenjeno da pali kulere… Drugo sada je napolje 40 stepeni, nije isto kada je 30 jer samim tim i unutra je veca temp i utice na sve

uzmi ti lepo ovako, podigni kuler na 65% u FSD imas u Settings pa General valjda pa FAN, on stoji na auto treba ga staviti na 65%

ja inace od skoro na svakom slimu stavljam preko programatora limit na 65 stepeni tako da fan automatski dize i spusta brzinu i ne dozvoljava konzoli da predje 65 stepeni nikako

Btw, evo i ja da kazem, sinoc smo 2 drugara i ja igrali rgh slim, i picili smo jedno 4-5 sati bez prestanka, drugar je stavio na 65% ventilator i xbox je bio mlak tek na jednom malom mestu precnika 10-ak cm… Tako da, verovatno je u pravu studiovpc (kao i u vecini slucajeva u vezi majstorluka :smiley: )

Ja stavljam 68C, ko sto bi studiovpc rekao podigne blago fanove a ne dize buku i ne primetis sem ako pridjes blizu.

To ti je normalna temparatura sve corone idu u tu temparaturu sa fabrickom novom pastom, triniti ima nesto nize temp za par stepeni. skuplja pasta obori 2-3C ali ni to nije nista.

Lako resenje kao sto ste culi je u FSDu, 65% fan mozete da je igrate bez problema dugo.

glavni problem je to sto sam rekao, jer da bi napravili da je “necujan” kuler je namesten da radi na 35-40% kapaciteta, a termalni limit na kome treba da podize kuler je 79 valjda ako ne i 80, a na 82 je OVERHEAT kao… tako da u tom grmu lezi zec, zato ja sredim to na programatoru direktno, stavim limit na 65 stepena, i kuler se sam podize kad treba da bi drzao na 65 stepeni a ne remeti nista buku, jedva se cuje kad se tek pridje na pola metra od konzole, tako da em i dalje nema buke a hladjenje drasticno bolje, naravno i dalje stoji to da moze manuelno da se podigde kuler… kome ne smeta buka

Konozla je kupljena prije otprilike godinu i pol, i zaboravih napomenuti da je baš onda u prostoriji bilo klimatizirano, zato mejoš i više zabrinulo, znaći bilo je oko 22-24 celzijusa

Btw, studiovpc, puno hvala. Također hvala ostalima :smiley:

cek polako da ne zatvaramo temu

ima tu jos faktora kao npr GDE DRZIS KONZOLU i kako, kako ti stoji uspravno ili polozeno? Ako mozes slikaj gde je drzis da vidimo, jer sve to utice…

i jos nesto, drzi je sad na 65% pa javi kolike su temperature, da ne zatvaramo temu jos uvek dok se cela misterija ne razjasni jer ce tebi biti od velike pomoci. Razlika izmedju mrtve konzole i one u voznom stanju :slight_smile:

pa mozes i iz dashlaunch-a da smanjis tu kao target temperaturu , tamo u system info imas…

moze a ujedno moze i da zezne jos stvari tako da to ne savetujem ljudima da rade… tj da sami cackaju dashlaunch parametre ako ne znaju 100% sta menjaju

neces ti njega vise ovde videti, covek dobio odgovor, aj cao :smiley:

Do sledeceg problema :slight_smile:

Evo kao što vidiš na slici, položen ja na stolu.
Na lijevoj strani od njega, udaljen nekih 40-ak cm je ps3, ali gotovo nikad nisu upaljeni u isto vrijeme. Na otprilike istoj udaljenosti na desnoj strani je prozor. I sunce nikada direktno ne prži u njega Xbox haha


I stavio sam na 65% a sad mi je temperatura oko 75-76, ne prelazi više od toga.

Rekao si da ti je temperatura ambijenta 20-22 stepena? Huh, temp konzole su ti kritične onda… Kad sam tek ugradio RGH temp sobe u kojoj sam igrao je premašivala 30 stepeni, 2 tv-a, konzole & kompjuteri bez klime tada. I nikad mi konzola nije prelazila 63 stepena sa 65% jačine fan-a… “Trinity” ploča. Ili je do termalne paste ili do nečega drugog. U svakom slučaju, ja bih ga poslao na “kontrolu”…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Rekoh da je bilo oko 22-24, al to je otprilike to.
A ako fan stavim na 100%? Može li doći do kakvog oštečenja il nešto tako?

To neka ti profesionalci ovdje odgovore :slight_smile: Ne bi želio da te prepadam ili nešto slično, ali temp su ti malkice zabrinjavajuće. Bolje spriječit’ nego liječit’ :wink:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Mnogo ti to visoke temp za fan na 65%, na 100% ne fali nista samo se cuje kao turbina.inace zrela je za zamenu paste, grejala se ona dosta dugo…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4 Beta

Po meni nije moguce sa 80c da padne na 76C samo, pogotovu sto je fan 65%. Sa 100% fan mora da padne ispod 60C, proveri pa javi. Ako je imas godinu i jace onda joj zamena paste treba.

Dopuna:
Jel ti temp case bude 40+ C?

Ako hočeš, ja ti slikam i pošaljem.
A ta zamjena paste, jel to teško napraviti il da ga pošaljem nekome tko se razumije u to da napravi?