xBox 360 Slim sa RGH

Pa ovako, već dosta puta sam plaćao za neki dio, i eto mi opet problem (baš sam sretnik, uložio sam u xbox nenormalno), znači, button za vađenej dVD-a i za palit konzolu mi sam radi, kao da ja dodirujem a par metra je od mene, i dolaze mi oni zvukovi, a nekad čak i proradi, npr konzola se ugasi ili mi izadje DVD, prije RGH nisam imao ni jedna problem, isto tako, 2. problem je taj, što mi ventilator kad ga upalim dodje na max i polako se smanjuje do normale, nekad dok igra ili ako ga malo zadrmam opet dodje do maximuma, to mi je novi probem, nekad nešto od toga na neko vrijeme i prestane, ali opet je počelo ovo sa ventilatorom, a prepošli put kad sam ga igrao su su mi komande one same od sebe radile…

E sada, sumnjam da ima rješenje a da ne plaćam opet puno (nisam puno istraživao, ali vidim da nemaju ljudi baš taj problem), ali bar neki savjet da mi date, jer sumnjam da će pomoć bilo tko, ako ste kad čuli ili imali nešto od ovog ili bilo šta, volio bi da mi kažete, ne koristim ga previše, ali me to strašno nervira, ali eto, kad sam već bacio onolike pare, barem da mi radi normalno, znam da sma se sada raspisao, ali eto, ja se inače razumijem u sve ovo, ali stvarno više nemam volje da radim oko njega, pa eto, ako netko već zna nešto, volio bi da mi da savjet, pomogne da ne istražujem sve to non stop…

Hvala. :slight_smile:

Za ovaj drugi problem stvarno ne znam sta da ti kazem, tu stvarno jeste nesto komplikovanije u pitanju ali mozda imam resenje za ovaj prvi -prasina.

Neki ljudi su imali ranije probleme sa slimovima, tacnije njihovim senzorima kad im se unutra sakupi prasina i svasta slicno. Znaci izvuci xbox iz struje i lepo to ocisti. Ako se krene ponovo desavati, verovatno je povezano sa tvojim drugim problemom.

Imali su i buba svabe po konzoli… A one sve prenose struju heheh

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Izbaci senzor za dodir totalno, i pali ga preko dzojstika :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Druze se tice tvog problema ja nista nisam ukapirao sta je tacno i sta se desilo.

Moze da bude svasta a i ne mora da bude nesto zato otvori konzolu ocisti pa vidi sta je, ko sto kaze lordish pali konzoli ili mozes da se javis pise po forumu pa ce biti reseno.

Ja vadio osice :slight_smile: hehe

Odmah sam na to pomislio, kako predju preko senzora upale Xbox, je li tako bese ? :smiley:

Da da i sve oko ring of light-a se izlegle 17 komada je tu bilo i jaja po celoj konzoli… Fuj bljak!!!

Sent from my HTC One X using Tapatalk

jel je radilo neko sredstvo za.dezinfekciju posle :slight_smile: ?

Sent from my ZTE-SKATE using Tapatalk 2

Ja mislim da je to sve povezano, a i netko je imao te probleme, ali opet, nitko nije skroz riješio, otvaro sam konzolu, sve ocistio (malo, ali malo je pomoglo za ove tipke) ali se brzo vratilo, mogu ja to skroz maknuti, ali onda se konzola ne može upaliti? Kad skroz izvadim ono iz USB-a ili štta već, onda se ne može nikako upaliti, a ako samo maknem onu"žicu" do one dvije tipke, to ne pomaže, jer je valjda greška u baš tom uredjaju, a ne na tipkama (od prašine i toga), a što se tiče ventilatora, jednostavno sesam pojačava i smanjuje na nenormalno, i ako znam da me vjerovatno ni ne razumijete, ali ako je tko bio u sličnim problemima skužiti će…

Pa makni senzor iz konzole (plavu traku). Ja sam nesto pokusao modifikovati x360 stavljajuci ga u PC kuciste, sve radilo najnormalnije… Ako ne, onda probaj nabaviti dijelove od nekog drugog xbox-a.

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Ne mozes da maknes plocu gde idu senzori tj traka jer na njoj je prijemnik za gamepad…

Fan ti ide ludo jer je u dash launch namestena mnogo niska temperatura i zato poludi, skini dl i namesti temp na 67 sve i nece to da ti radi vise

Sent from my HTC One X using Tapatalk

E pa da, u tome je stvar, nije problem do traka i tih tipki, već baš do tog uredjaja, ili kako da ga nazovem, znaš na šta mislim?

To sam i mislio, ali sam vas pitao za savjet, jedino mi preostaje da mijenjam djelove, sve u svemu hvala vam, a što se tiče ventilartora, zna netko? Jednostavno sam od sebe mijenja “brzinu”. :x

ROL board je ta ploca, tesko da je uzrok ona, moze biti da je zaprljan kontakt sa trakom, ili u samom portu gde je ona ubodena

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Rekao sam ti za ventilator sta je uradi to i reseno, ne menja on brzinu sam od sebe ako mubse ne namesti u dl tako

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Trenutno ne mogu do njega, znači to što on radi (ide na max pa na min i tako, bez da ja išta radim) je normalno (jer nije podešeno) ?

Hvala, stvarno nisam obraćao pažnju na to u Dash Launch-u. :slight_smile:

Ovo oko buttona je više manje okej, ali bilo je kod ventilatora, i sad je opet počelo, znači, čim ga upalim i ako nije još učitao ništa, odma se ventilator pojača na max i odma snizuje, ali sve polako, igram, i od jednom na max ventilator bude i počne se snizivat, i onda mi se i konzola gasi duže, msm da je zbog toga, jer kad sam pojačavao prije ventilator na FSD-u onda bi mi se isto gasio malo duže, slike nema a ventilator radi, i ona lampica se pali i gasi dok se konzola skroz ne ugasi. :eek:

sporo gasenje je jer ti je u MS DASH ukljucen BACKGROUND DOWNLOADS to kada ugasis, konzola se instant, gasi, jos jednom ponavljam pogledaj setovanja za ventilator u DASH LAUUNCH-u ne FSD nego DASH LAUNCH

Stavio sam CPU ventilator na 65 i sad mi je uvjek iste brzine i sve je okej, i kod gašenja sam sredio, hvala ti, inače bi se još mučio da pronadjem sve to, i da. nekako mi je sad konzola brza i sve je odlično, prije kao da je bila u nekim “problemima”, sada je sve riješeno, još jednom, hvala ti puno. :smiley:

Izgleda, da je “taj” neki mali problem napravio puno problema. :stuck_out_tongue:

Da zakljucavamo?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Da, morati ću te častiti! :drink: