Xbox 360 slim problemi sa startovanjem

Pre par dana sam detetu kupio polovnu Xbox 360 cipovanu konzolu. Kad god hocu da je upalim nikada se ne startuje iz prvog puta vec tek iz nekoliko pokusaja.
Prodavac je rekao da cipovane konzole imaju problema sa startovanjem i da ukoliko pri paljenju ne zasvetli zelena lampica konzolu treba odspojiti sa napajanja i pokusati ponovo.
Da li se jos nekom ovako nesto desava i da li se stvarno cipovane konzole tako tesko startuju ili ova konzola ima neki hardverski problem?
Unapred hvala na odgovoru.

Koliko znam RGH cip pravi problem sa tim, tako da je to normalno

Upalis i cekas da glitchuje. Kod slima moze da potraje i po dva-tri minuta. Sacekas tih 90 sekundi pa ako nece onda pokusas ponovo. Nemoj da je gasiš ako neće odmah, sačekaj malo.

Hvala na brzim odgovorima. Pokusacu tako…
A ako se pri paljenju ne upali na kratko ta zelena lampica onda ne vredi da cekam vec da probam sa iskljucivanjem i ukljucivanjem napajanja? Ili to nema veze…

unazad par godina to ne sme da se desi, duze od 40-50sekundi u najgorem slucaju zaguljene konzole… svakako moze da se desi da bude zaguljena konzola ali i ta konzola moze da se podesi barem danas sa milion resenja i sa iskustvom. RGH radjen pre 5 godina pa nije bilo nekih boljih resenja ili je eto tako smandrljan RGH ubacen bez iskustva…
Najednostavnije ti je da se pomiris i da je koristis tako, nije neki big dil to ucitavanje ako traje po minut ali ako treba 2-3 puta verujem kako ti je. Cipujem konzole pa znam na sta to lici…