Xbox 360 Slim ne radi

Imam problem sa xbox360 slim. Posle nevremena konzola ne daje znake zivota. Otvarao sam napajanje i tu ima tragova proboja. Nabavio sam drugo napajanje i kada sam ukljucio sija crvena lampica. Zanima me koja lampica na napajanju treba sa sija kada nije ukljuceno u konzolu?
Sada ne znam ni da li je ovo drugo napajanje dobro.
Sta dalje sa konzolom, isplati li se to popravljati?

boga pitaj sta je povukla konzola i sta je sve otislo. Probaj ako mozes jos jedno napajanje negde da nabavis ako i to svetli onda je do konzole i ne vidim smisla za popravku. Xbox one kosta 190 evra a xbox 360 mozes za 100 evra naci ako ne i jeftinije.

U istoj uticnici bili TV, konzola i ruter, samo konzola ne radi…
Sto puta cupao iz uticnice kada grmi i 101. put nisam, crkne.
Problem je sto ne znam nikog u okruzenju da ima xbox360 pa da isprobam.
Videcu sta mogu da uradim, mozda se desi da bude viska delova :slight_smile:

Treba da sija Zeleno svetlo na napajanju.

Evo link sa YT mozda pomogne.

Meni od kad je Crklo napajanje na kompu od udara groma sve u kuci sto volim od tehnike mi je na UPS-evima

Bila konzola na servisu, napajanje nije dobro. Ali crko je i hdmi port. Na vga radi normalno, tako su mi rekli… I za popravku hdmi su rekli da je oko 40€ sto mi je mnogo i nisam pristao. :neutral_face:

Od kada sam procitao tvoj post, i PS4 i Switch cupam iz struje kada grmi. :joy:

Opravka ti je skupa, pokusaj da nabavis ovakvo kablo.

Ja imam jedno, koje ima tri ili cetiri prikljucka za konzole. Ps3, Wii, Xbox 360.

Nije nesto bolja slika ni na HDMI, zsvrsava posao odlicno.

Ma da je samo konzola, nego mi stradao i tv… Probilo negde na maticnoj ploci, a drugu ne mogu da nadjem. Kada potera, ne staje :slight_smile:
Imam slican kabl za xbox, tj dobio sam ga. 3 cinca i adapter za scart. Ostaje mi samo da kupim drugo napajanje, izgleda da ce morati original od 3600 :sleepy:

Pogledaj PM. :grinning:
Zahvali mi se kasnije.

Bolje uzmi napajanje obicno za fat konzole i adapter (imas sve zajedno za oko 2500 din na kupujem prodajem). Meni je isto crklo napajanje od slima posle grmljavine (sijala je crvena lampica) otvorio napajanje i otisla je izlazna sotki dioda… iako sam ga popravio nikada mi nije bilo nešto pouzdano pa sam uzeo napajanje od 203w i adapter

UPS ljudi, Nije puno 3000 - 4000 din a spasi TV,konzolu i sve ostalo…Sve od moje tehnike sam stavio na UPS.

Naravno naucio sam to na tezi nacin kad je grom sprzio komp :frowning:

Pitanje je da li ups moze stvarno da spasi tehniku? Ako grom stvarno udari negde blizu, tesko da moze bilo sta da sacuva…
A neko polovno za slim? Oko 20€ traze za original.

Ono sto cuva od udara groma je gromobran,dobro uzemljenje i dobra el.instalacija. Mada ni to nije garancija da si siguran 100% . UPS je tu vise za iznenadne skokove u naponu,iskljucenja i ukljucenja koja se desavaju kod nas vrlo cesto. Mi smo imali neku havariju na trafo stanici gde je u roku od minut bilo pet dolazaka struje i gasenja. posle treceg sam krenuo ka osiguracima i ugasio sve.Zbog toga je u ulici skoro u 10 -ak kuca nesto crklo od el. Uredjaja. Moja topla preporuka svima je da uzmu UPS. Mala je to investicija u poredjenju sta sve moze da crkne zbog gluposti.

sorry za off.

Konacno mogu opet da igram xbox :slight_smile:
Uzeo sam originalno polovno napajanje, 2300 din + HD AV komponentni kabl 500 din, i postarine jos 500 :smile:
U medjuvremenu sam imao jedno neprijatno iskustvo sa clanom na kupujem prodajem… Narucio napajanje, kada je stiglo nesto je zveckalo, probam, ne radi. Trazio sam da mi vrati pare, on se pravi lud i kaze da je kod njega bilo ispravno. I tako da sam tu bacio jos 2400, jbg pun svet prevaranta, ali i sam sam kriv sto nisam odmah kupio novo napajanje. Bilo bi jeftinije!

Ps. Ovaj kablic kao HDMI, razliku ne vidim :slight_smile:

Ima razlike ako umislis da si Video profesionalac. :smiley:

Mislio sam na kvalitet slike :smile:
U podesavanjima je na 1080p

Otvorio sam ono napajanje, unutra otpale komponente od korozije :joy: