Xbox 360 - PC Monitor

Izbor je ocigledan… ako se dvoumis izmedju ta dva…

Nemoj bacati pare za nesto sto je vec prakticno staro i nema ni jedan port…

Ja sam bas juce uzeo Samsung T260HD i vala sam se iskesirao ali se isplatilo… a razlika izmedju ovog monitora i drugog samsunga iste velicine i slicnog dizajna, bez prakticno ikakvih prikljucaka je 110 evra…

HDMI i dodatni DVI izlaz treba da bude standard na svakom monitoru jer sve sto ce izlaziti u buducnosti ce prakticno moci da se nakaci na te izlaze…

Ukoliko ti monitor nema izlaz za zvuk ne mozes nikako spojiti sa extrenim zvucnicima…

Skidanje plastije jer ukoliko spojis na monitor pomocu HDMI i onda spojis na externe zvucnije pomocu hd kabla…

Najverovatnije cu uzeti benq g2420hd. Samo se nadam da ti duhovi nece biti toliko uocljivi i nece praviti problem. Mada dosta njih kaze da se i ne primecuju a opet dosta njih ih vidi.

Nasao sam kako povezati zvuk na xbox:Xbox 360 Premium - HDMI Cable / Digital Optical Adapter Hack

Da li se uz xbox elite dobija ovo:Imageshack - carousel2gj.jpg

Jesi video ti nekad EDIT dugme :smiley:
Inace, ako ti je ono VGA kabl, ne dobija se, koliko ja znam.

Ako si u mogućnosti dodaj malo para pa uzmi ovaj: Positive.rs: Samsung - 2333HD-A - Ra?unari, monitori i notebook - Ra?unari

A ako ne…onda 2420HDBE

Nego ti tvoji 2.1, jel imaju audio ulaz? Ako imaju nastavićemo priču, i da znaš da će ti trebati ovako nešto:
E i da, ta zelena ti mora biti “muška”.

Ne dobija se…

Definitivna preporuka je i od mene da uzmes neki malo bolji samsungov monitor… onaj sto je nesa predlozio je odlican… drug mi ga ima i odlican je kvalitet slike, a takodje ima i tv tuner tako da mozes gledati tv kad se smoris…

Ma kakav VGA kabal.
Ako nemas neki naj noviji monitor moraces da menjas ulaze svaki cas ako hoces da menjas izmedju PC i Xbox 360.

Ja predlazem Tv karticu (capture card ili kako god).
Mogu da se nadju od 1300 din pa na dalje.
Ja imam jednu staru Kworld tv tuner card i dalje mi radi savrseno i vrlo lako se postavlja.

Evo primer kvaliteta:

P.S to je moj video klip kako ja igram na mom kanalu…Cisto ako vaz zanima :D.

da li mi se samo čini ili ima blagog dupliciranja oko likova?

Uzasan je kvalitet preko tv kartice… probao sam ja pre nego sto sam kupio kabel na proslom monitoru i nije ni priblizno hd…

Zavisi koju TV karticu koristis.
Ova moja naravno da nije ni blizu HD zato sto je stara preko 5/6 godina.
Ali TV kartice (capture cards) Kao sto je Dazzle(koje kostaju od 3000 din pa dalje) su vrlo dobrog kvaliteta a od 2007 koliko znam ima cak i Dazzle sa HD kvalitetom.
(I ovo sto se cini kao da je malo los kvalitet na mom video klipu,to je sto je Youtube upropastio kvalitet skoro duplo. Slikao sam jednom igru na monitoru i uporedjivao sa onom na TVu. I vise mi se svidelo na monitoru).

Imam Logitech X-230 zvucnike:ITsvet.com :. Logitech X-230 - Zvu?nici - cena cene cenovnik cenovnici

Na jednom od ova dva mala ima ulaz za slusalice. Ja sam mislio da ukoliko uzmem benq g2420hdb da povezem ovako:Xbox 360 Premium - HDMI Cable / Digital Optical Adapter Hack

Rasturi se oklop od AV kabla a oni cincevi se ubace u 2.1. cinc kabl (na donjoj slici).

Onaj izlaz od zvucnika sto ide u komp da ubacim u ovo:

Jel neko zna na ovoj slici za sta sluzi onaj crni kabal sto je uboden u AV kabl. Evo slike:

Mnogo mi je da dodam jos para za samsungov monitor. Uzecu jedan od ona dva BENQ-a, samo jos uvek se premisljam koji. BENQ 2420HDB ima drug i super je, a i nabavio ga je za male pare. Kod 2420HD me brinu ti duhovi sto se pojavljuju.Sto vise gledam, sve sam neodlucniji.

Ja ti necu nista preporucivati, jer je to pitanje ukusa i para, a za tebe mi nista od toga nije poznato. Samo ti mogu reci da uzmes monitor sa DVI ulazom, kako bi kasnije mogao pomocu dodatka da ubodes VGA kable u monitor i igrao u Full HD-u.

@Grof of Milutovac
crni kabal je za digitalni zvuk, uguran u opticki output. Tvoj Logitech nema opticki input tako da to zaboravi.
Prosto ces ugurati dva cinca za zvuk sa xbox kabla u taj mali “adapter” , a u drugi kraj ces ugurati zelenu bananicu iz Logitech-a i gotovo kao sto si i planirao.

Zasto si spomenuo izlaz za slusalice ne znam, ali ako si mozda pomislio to bilo kako koristiti za input, to nece raditi…

Ljudi, hvala vam svima na odgovorima. Javljam vam koji sam monitor uzeo i kakav je.

Rekao sam da cu vam javiti utiske o kupljenom monitoru. Uzeo sam BENQ G2420HDB. Monitor je super. Nema duhova, probijanja… Osecaj je neverovatan, narocito kad se predje sa 17" ili kad se gleda TV.

Danas mi je stigao i XBOX 360 elite, flesovan sa 1.6. Igrice koje sam narezao do sada (njih 13) rade bez problema i activate iso disk radi. Jedino mi ne rade dve igre za xbox1 koje sam konvertovao u xbox 360. Konzola ih ucita, cak i pise koja je igra ali nece da je pusti. Mozda stvarno treba taj update program sa xbox live-a. Inace, xbox je povezan na DVI na monitor, slika je super, zvuk sam povezao prema gore prilozenom upustvu.

Ne mogu da se naviknem na kontrole na pucackim igrama, kao sto su borderlands, COD MW2, Army of Two, … tj. na kretanje sa one dve palice.

Inace kabl HDMI-DVI(dual link) i cinceve za zvuk sam uzeo u radnji SILKEN, u Balkanskoj 35, u trznom centru.Imaju sve vrste kablova i jeftini su. Ovo im je sajt: [URL=“http://silken.co.yu”]www.silken.co.yu

Pre svega pozdrav svima i sve pohvale, nov sam na forumu pa bih nešto pitao kao što to obično biva.

Posedujem XBOX 360 Arcade verziju sa HDMI konektorom. Konzolu bih da spojim na monitor (Samsung 931BF 19") koji ima VGA i DVI konektore na sebi. DVI je zauzet jer je preko njega na monitor povezan kompjuter. Dakle potreban mi je VGA kabal koji će da poveže monitor i konzolu. E sad pitanje je sledeće: Da li se ovim kablom dobija zadovoljavajuća
slika na monitoru? Ako mislite da taj kabal završava posao preporučite mi koji kabal i gde uzeti ili me uputite na nekoga sa foruma ko ga ima u prodaji.

Pitanje broj 2 bi bilo: Da li je možda pametnije kupiti nov monitor od 22" sa Full HD rezolucijom koji ima VGA, DVI i HDMI konektore. U toj varijanti slika bi išla preko HDMI-a, ali preko čega bi onda išao zvuk? Sve u svemu pitanja se svode na to kolika je razlika u slici između VGA i HDMI kabla.

Hvala unapred i izvinite na malo dužem postu.

Slika ce ti biti za nijansku losija u odnosu na HDMI jer je ipak u pitanju analog, ali moci ces da hvatas HD rezolucije, u tvom slucaju slucaju samo 720p jer ti monitor podrzava max 1280x1024. S obzirom da ti je odnos stranica na monitoru 5:4 pri toj rezoluciji ocekuj crne linije ili razvucenu sliku, tako da je mozda ipak bolje da razlislis o nabavci novog wide monitora. Zvuk se prenosi isto preko HDMI-a, s tim sto postoje tri varijante. Imas monitore koji imaju ugradjene zvucnike, zatim imas monitore koji imaju audio izlaz, obicno je to 3.5mm stereo a bolji modeli imaju i Toslink opticki izlaz. Treca varijanta su monitori koji imaju HDMI a nemaju audio izlaz i takav monitor nemoj da uzimas. Kabl je najbolje da uzmes original Microsoftov, ali i third party kablovi ce odraditi posao. Mozes ga naci kod PekiSe ili u bilo kojoj bolje opremljenoj prodavnici

http://www.xboxrepublika.com/ponuda-i-potra%9Enja/205-xbox-360-prodaja-live-gold-ms-poeni-servis-i-flash.html

Da li se salis da slika slika VGA biti za nijansu losija od HDMI?
Razlika je nebo i zemlja!

Dobro, da preformulisem. Slika preko VGA ce imati ispranije boje i bice mutnija, ali sve to dosta vise zavisi od kvaliteta samog displeja nego do video signala. Samsung 931BF je dobar monitor za svoju klasu i vreme kad se pojavio. Tako da obzirom na dijagonalu od 19’’ ovu razliku tesko da ces primetiti.

Zanimljivo je Kicba druze da ti je razlika izmedu HDMI i VGA nebo i zemlja a ne vidis razliku izmedju MW2 na boxu i PC-u, kao da drugim ocima gledas.

Imam Samsung 2232bw koji je u vreme kad sam kupovao bio jedan od najboljih monitora na trzistu.Imam original Microsoftov VGA kabal.
Alan Wake izgleda jako, ali jako ocajno. Previse mutno, grafika izgleda kao da je igra iz 2008 na pc-u sa svim podesavanjima na low.Ne samo ona, vec skoro sve nove, a po neke i starije. Evo npr. jos nekih igara koje izgledaju ocajno: BF Bad Company 1,Fifa 10,Splinter Cell Conviction,Forza 3,Army of Two 2, Halo serijal. Igre koje najbolje izgledaju sa ovim kablom su Dirt 2,Fifa World Cup 2010 uz malo podesavanje,Pes 2010.

MW2 sam komentarisao zato sto sam kod druga video na PS3 povezan na HDMI na njegovom monitoru 22", kako i odusevio se kako izgleda.