Xbox 360 najprodavanija konzola već 28 meseci

Microsoftova Xbox 360 konzola nastavlja da drži prvo mesto najprodavanijih konzola i to već 28 meseci uzastopno. Prema podacima The NPD Group, kako izveštava Microsoft, april je 28. uzastopni mesec kako je Xbox najprodavanija konzola, a grafikon govori da je tokom ovog meseca prodato 130.000 jedinica. Treba odmah istaći činjenicu da taj broj predstavlja čak 43 odsto prodaje trenutne generacije konzola samo u prošlom mesecu. Ukupno 208 miliona dolara je potrošeno na Xbox konzolu i srodne stvari (softver i pribor) u aprilu. Biće interesantno videti kako će ovi brojevi izgledati kada stignu nove generacije Xbox i Playstation konzola.

[SIZE=2]Izvor: Xbox 360 najprodavanija konzola vec 28 meseci - Benchmark[/SIZE]

U ove podatke je uslo i mojih par stotina evrica :slight_smile:

Nije to samo zbog USA. Imam utisak da Kinect igra veliku ulogu u tim rezultatima dok se PS3 verovatno oslanja na PS+ vrednost i vrhunske lategame ekskluzive.

Koliko god se nama Kinect cinilo kao fail, jer nas nije zainteresovao, PS Move jednostavno nije uspeo da osvoji casual publiku, Wii je odavno odsvirao svoje i ne izlaze vise igre a Wii U sa svojim tabletom njima nije toliko interesantan. Cak i hardcore gameri od 30+ godina sa malom decom kupuju Kinect. Ako je Pachter u pravu sledeci xbox dolazice sa Kinectom 2.0 i mogao bi lako da postane novi casual megahit. Sto nama apsolutno nista ne znaci niti cemo imati neke vajde od toga…

Ne mora da znaci. Licno mislim da ce Kinect biti opcija broj jedan o kojoj ce se govoriti kad se spomene novi xbox. Cak mislim, da ce pola konferencije prekosutra biti o kinektu. Delim isto misljenje, za mene je kinect ****** tesko, ali da imam decu, verujem da bi ga uzeo, pa cak i igrao neke zezalice uz pomoc njega.No, ako je project no.1 nove konzole Kinect, i ako 3rd party developeri krenu da prave, ajde da nazovem, “ozbiljne casual” igre, a ne samo kao levo desno smetalo u igri, Kinect moze da zainteresuje i nas matore sto sedimo gore u pocasnoj lozi i u sve zaziremo sa dozom sarkazma…

Kinect ce itekako biti bitna stvar, jos ta tehnologija treba da se usavrsi…a kad se usavrsi, bice nezamenjiv…

Dete je razlog zasto sam uzeo xbox a ne ps3 (a konzolu koristim samo za PES), ali zato dete skace po ceo dan sa kinectom :slight_smile:

kinect je nezamenjiv i dan danas, nekome. a nekome je obicno parce plastike

Kao recimo meni,mada isto misljenje imam i za move :slight_smile:

Malo smo poceli temu za kinect… Iskreno, ja sam ga uzeo misleci da i nije toliko los. I mislio sam da cu se poigrati s njim. Ali me naslovi jednostavno nisu toliko privlacili, ukljucio sam ga jednom kad sam ga isprobao. I sama stvar i nije toliko losa koliko se prica… E sad, na stranu sto ga ja sam ne igram, ali Kinect u drustvu je pravi HIT. Znaci svi znamo da devojke ne igraju igre, i da pola likova od igara zna samo pes. Ali kinect je bukvalno za svakoga, znaci svaki put kad sam pravio neko okupljanje bukvalno mi se javljaju svi sutra kako su nepokretni koliko smo skakali, mlatarali, i sta vec ne. :slight_smile: A inace, u drustvu sam sa burazerom koji je stariji od mene 7 godina, i tu su neki drugari koji imaju po 33, 34 godina, i bukvalno svi se naloze na taj kinekt. Tako da, iako nema primenu za hardcore igrace, kinect ipak ima ogromnu publiku, jer je bukvalno za svakoga…