Xbox 360 konekcija Wifi ili Ethernet ili

Dakle kao sto pise u nazivu,ovde se radi o online konekciji za Xbox 360.
Ethernet ili Wifi (ili neki drugi nacin ako postoji),sta vi koristite i sta vi mislite da je bolje i zasto.
Ja sam se tek nedavno setio da imam Wifi na konzoli a posto imam samo dva ethernet kabla jedan za PC a jedan cesto menjam izmedju Xbox 360 i PS2.
Uradio sam connection test za Wifi i za Ethernet.
I po mom misljenju Ethernet se malo brze konektuje,kod nekih sam cuo da se Wifi brze konektuje.
Mozda je to samo do moje konekcije.
Na zalost online igranje ne mogu da testiram jer mi je gold istekao.
Skidao sam neki demo sa ethernet konekcijom pa posle ponovo sa Wifi konekcijom,vreme skidanja je bilo od prilike isto (ethernet za par sekunde brzi).

Trazio sam po forumu ako ima slican thread i koliko vidim nema (ako ima,izvinjavam se i obrisite ovaj).

posto imam phat konzolu, nemam pristup wireless internetu na xbox-u iako imam kuci wifi ruter. koristim net preko ethernet kabla, ali dok sam imao ps3 pozajmljen od drugara, njega sam koristio preko wi-fi interneta, i sta ja znam isto je radilo i jedno i drugo. ipak zavisi gde ti se nalazi xbox, zidovi znaju da prave smetnje.

Ja biram WiFi, samo zbog kablova. PS3 mi užasno radi na WiFi-u (nemam pojma iz kog razloga, loša serija kako sam čuo) tako da mi je on priključen na ethernet kablu ali xbox samo wifi, nikada nisam imao problema oko konekcije, sporog konektovanja ili nekih prekida. Čak skida u full speed-u kao na kompu koji je naravno povezan kablijem. E sada pitanje je da li ti je ruter u istoj sobi i tako to. Meni je na 2m od konzole tako da nemam nikakvih problema.

Ali sa telefonom i laptopom hvatam savršeno net i kroz zidove uz full speed dl.

koji imas ps3? ja sam imao slim, skidao sam npr, DC universe Online 25 gb, preko wifi-ja, islo je full speedom non stop, bez ikakvih smetnji

Slim, proizveden avgusta 2011. Meni je dcuniverse skidao 2 dana preko wifia… Dok evo film of 7.5gb na kompu skinem za nesto oko sat ipo

Tapatalkin’ w iPhone 4s.

Ja koristim na slim 360 wifi i nisam imao nikakvih problema dok sam imao gold a ruter mi je nekih 5-6 metara udaljen od konzole

U pocetku sam koristio wifi i nisam imao nikakvih problema ni sa konektovanjem ni sa odrzavanjem signala. Presao sam na ethernet samo zato sto streamujem HD filmove na Xbox a router mi je malo stariji pa ima nedovoljno brzu wifi konekciju za to.

po meni samo LAN kabl…licno i krajnje subjektivno misljenje…sve ostalo - labava prica. sto kaze Marinko Milan najbolje ces videti zapravo koliko je wifi spor kad pokusas da nesto zapravo skines sa interneta. kabl je kabl, to je to.

da ne pricamo koliko je “trojki” ostalo brickovano prilikom update-a putem wifi-ja. mali spike i odeeeeeeee

Kako moze da brickuje ps3 ako se radi update preko wifi-a?
Brick jedino moze da se javi ukoliko se konzola iskljuci u toku samog procesa instalacije FW-a, bez obzira da li je update preko fleske, lan-a ili wifi-a.

on skine update na HDD, pa ga onda tek pokrene. Tako radi isto i XBOX, mislim da je to ne moze da se desi preko interneta.

Jel ima negde detaljno(ili bilo kakvo) uputstvo kako da povezem konzolu na WIFI mrezu?

" EDIT" Ma google mama…ima nasao sam…malo po forumu malo na Google…

A nije ni toliko tesko da odes u MS dash i povezes. :smiley:
Vidim ova tema je malo starija. Ja se konektujem wi-fi jem, drzim lan slobodan da povezem sa kompom nesto da prebacim (imam jtag).
E sad, kada skidam title update i sve ostalo, normalno skida, full speed sve je ok. Za ostalo ne mogu da potvrdim jer i ne idem na net sa konzolom. Ali, wireless ima sertifikovanu brzinu po kojoj moze da se konektuje u dobrim uslovima, i ne mozete nikako da kazete da postoji bilo kakva razlika u vasoj kuci izmedju kabla i wirelessa, jer je onda do neceg u konfiguraciji licno vasoj, jer generalno nema te brzine neta kod nas sa kojom bi vi primetili razliku izmedju wi-fi i kabla. Ja na lap topu skidam isto preko wi fi kao i na kompu, i to nekoliko soba udaljenosti, izmedju rutera i mene ima bar 3-4 zida. Sve ok sve siba na full speed. Znaci ako vi primecujete razliku, onda vam nesto ne radi kako treba, tako da sto se mene tice nema govora kad je konekcija u pitanju, wi fi je prakticniji. :slight_smile:
Ali ako imate fat konzolu onda normalno bolje kablom, jer sta sad trebate kupovati onaj dongle ili kako se vec zove. :slight_smile: