Xbox 360 kako unbrick DVD drive

Pozdrav svima novi sam ovdje dali mi moze netko pomoći? Ovako imam brickan DVD jer sam ga krivo flashao tj napravio sam skoro pola posla kod flashanja i u meduvremenu mi se komp nesto smrdao ali ne zbog konzole nego hard disk mi je dosta star i počeo je otkazivati tako da je dao svoje ali kasnije sam drugi kupio instalirao windowse te nastimao komp da radi kako treba probao sam unbrickati DVD pogon ali bezuspješno no kontaktirao sam par servisa da mi kazu u čemu je problem svi sa kojima sam pričao su naveli mi da treba izvući DVD key iz konzole pa bih vas zamolio da mi pomognete riješiti moj problem kako da dodjem do DVD ključa i kako da DVD pogon od xbox-a vratim u prvobitno stanje te da konzolu mogu poslati na servis na modifikaciju da mi flešaju DVD na iXtreme najjzadnju verziju da mogu igrati pirate jer za originale nemam novaca unaprijed zahvaljujem!

Ajde netko trebam zbilja pomoć :frowning:

trebao si da sačuvaš firmware prije pokušaja flešovanja drajva.Mislim da mu sad nema pomoći

A otkud ja znam to jbt pa nabavio sam konzolu sad nedavno nit ja imam znanja o tome niti sam ikad prije posjedovao xbox konzolu ja ma mora biti sigurno neka caka neka mi netko kaže ako zna itko konzola radi normalno kad nije dvd pogon ukopčan na matičnu

Što napadaš čoveka koji hoće da ti pomogne? Nisi treba da čačkaš ako pre toga nisi lepo pročitao tutorial za flešovanje.

oprosti ali al ja nikoga ne napadam kakve to sad veze ima šta sad ja imam čitat ja sam gledao videotutorial i usred flashanja mi se nešt komp potrgo hard disk mi je bio jako star pa sam morao kupiti drugi instalirao opet windowse pokušao unbrickati DVD ali bezuspješno el zna netko neku soluciju umjesto pametovanja i kritiziranja shvatite ja se ne razumijem u to ja nemam pojma o tome ja samo znam uključiti konzolu i igrati igre na njoj i znam ju rastaviti i ništa više al svaki dobar savjet kako da riješim taj problem će mi dobro doći

Trebao si lepo poslati nekom na forumu da ti to odradi za male pare a ovako samo sebi glupost napravi jesi li uopste imao sve sto ti je potrebno od opreme? Opet znam malo vise o xboxovima od tebe ali se nisam do sad usudio da sam flesujem konzolu :wink:

A ko da je to neki problem pa puno mi je bilo dat 100kn pa sam onda odlučio se sam za taj zahvat po ovom videu sam radio https://www.youtube.com/watch?v=O-3Zwirxg2c

Gledaj malo video na preskokce ili pogledaj slajdove pa češ vidjeti koji sam ja tool koristio al dobro kad tu kao nema više pomoći aj neka mi netko onda kaže kako da izvučem dvd key iz konzole ja bi molio ako može da mi neko stručniji to pojasni kako da dođem do DVD ključa koji je pohranjen u konzoli?

Matori, lepo si i sam rekao da o konzoli ne znas NISTA, da umes samo da je upalis i ugasis, ali si brze bolje, bez citanja ikakve dokumentacije krenuo u flesovanje konzole i jos se ovde brecas na druge ljude?! Kako bre to kupite konzolu od 200 evra a posle vam mnogo da date 20 evra za flesovanje. Sad ko zna sta treba da se radi sa konzolom. Naravoucenije - ko ne plati na mostu, platice na cupriji, uvek bilo i bice.

Lynx nek si ti svoje reko al meni tvoje kritike nažalost ne pomažu pa naravno da nebi dao 100kn kad se bojim da nebi ostao zakinut na slijepo da šaljem nekom serviseeru koji može biti neka budala ili neka osoba koja taj posao ozbiljno shvaća i da je naravno poštena a ja sam ovu konzolu kupio malo ispod prodajne cijene tak da opet ne vjerujem nikome a do Zagreba mi treba 300kn goriva + cestarina 60kn tako da bi me onda to izašlo umjesto 100kn morao bi platiti 460kn sa putom i svime ostalim no bilo pa prošlo mene zanima el ću ja više dobiti taj prokleti odgovor kako da izvučem DVD ključ iz konzole jer nemam volje niti živaca se svađat s vama tko zna kako da mi pomogne neka mi se javi u inboxu ili neka postavi reply u ovoj temi ili gdje već treba

Obavezno procitaj pravila foruma http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=2541

Pravila za postavljanje pitanja http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=8292 ne moras sva polja samo ona bitna konzola, drive…

Prekrsio si par pravila upadajuci u tudju temu sa svojim problemom, dobio si javnu opomenu, vodi racuna sledeci put i procitaj pravila foruma.