Xbox 360 Jasper, RROD - 3 lampice

Cao drugari, nov sam ovde na forumu i toliki sam laik sto se foruma tice, da sam jedva provalio kako da postujem i postavim vama par pitanja, na koja cete mi nadam se odg. i pomoci…
Ovako, kupio sam konzolu 2010-e god, u Novembru u Nemackoj, proizvodnja je koliko sam skontao 08.2009. Xbox je cipovan zbog piraterije, istog meseca kad je i kupljen, A pre nekih 2 meseca sam sprzio cip, krele. Znaci nekih 18 meseci je radio savrseno i nikad nisam imao problem sa njim. E sad, da ne bih davao 60 € za novi cip, drug mi je dao cip od njegovog starog Xbox-a koji je zavrsio karijeru zbog RROD. Pre 4 dana se meni pojavio RROD sa 3 lampice. Znaci radio je ni nepunih mesec dana posle stavljanja novog cipa.

  1. Da li to mozda ima neke veze sa tim sto je cip sa stare konzole koja je riknula zbog RROD?
  2. Da li postoji moguxnost da mi je lik uvalio nesto da bi mi izvukao kintu, ili nesto slicno?
  3. Cuo sam da Jasper konzola ne moze da dobije RROD, pa mi je ovo malo cudno.
  4. Sta se desava kad se pojavi RROD? Posto sam jasamo ugasio konzolu upalio opet i nastavio da igram, a sutradan mi se to ponovilo jos 2x i vise ga nisam palio.
    Danas sam ga otvorio i slikao, pa cu kasnije postaviti sliku ploce, da vidite.
    Nadam se da nisam preterao sa pitanjima i da cu dobiti neke odg. Hvala. :slight_smile:

prvo nemas nikakav cip u konzoli jer to nije rgh nego ti je flesovan drive, on ti je dao njegov drive koji ima upisan njego DVD kljuc a ne sa tvog drajva kako bi trebalo i zato i ne radi, moras da ubacis isti dvd koji je vec bio unutra i da se ubaci dvd kljuc sa tvoje konzole a ne od njegove jer ne funkcionise xbox na principu menjanja delova iz jedne u drugu vec to sve mora da se i softverski isprati…

sem ako nije nesto trece u pitanju ajd okaci ti te slike i malo preformulisi pitanje kazi tacno sta i kako si ti uradio a sta ti je on dao…

@badr dobar ti je taj prijatelj. Ili je samo flešovao tvoj DVD drive ili ga je zamijenio za svoj bez ikakve potrebe, da bi izvukao više love. Pitanje ti je nejasno, ali pretpostavljam da si zbog update-a bio izgubio fleš. Nije isključeno i da je taj prijatelj, ubacio svoj DVD drive i svoju ploču koju je osposobio X Clamp fixom ili duvanjem GPU-a, a sebi uzeo Jaspera, vidim da i sam sumnjaš da ti je nešto podvalio.
RROD je moguć i kod Jaspera, pa čak i kod Slim konzola, ali je vrlo rijedak. Znači, moglo bi i to biti, a i simptomi upućuju na pregrijavanje.
Pošto vidim da si neupućen, postoji još i mogućnost da to uopšte nije Jasper ploča i da taj datum nije datum proizvodnje konzole, već datum reparacije, što znači da je konzola fabrički reparirana (Refurbished). U tom slučaju umjesto MFR Date piše Service Date. Provjeri koja je amperaža za 12V ( http://www.gamesuniverse.com.br/wp-content/uploads/2009/07/xbox360-jasper.jpg ) i obavezno provjeri izgled konektora za napajanje: http://images.anandtech.com/reviews/gadgets/microsoft/jasper/identifying.jpg
@studiovpc čovjek kaže da mu je poslije ubacivanja novog “čipa” konzola radila još skoro mjesec dana, prema tome morao je DVD drive biti flešovan.

Ajd’, ovaj put preskacem istoriju Xbox-a. :slight_smile:
Sprzio sam taj moje zvani “cip” za igranje piraterije tako sto sam update-ovao konzolu jer mi je to trazila neka igra. odneo u servis da mi se stavi, instalira, flesuje novi, sta vec. A da ne bih placao novi, drug je dao sa njegovog starog Xbox-a. Ili je to samo prica lika iz servisa, posto ja veze o tome nemam…
E sad, znaci igram igru, cap, 3 lampice. Ja ugasim konzolu, upalim i nastavim da igram sasvim normalno, sutra se to ponovilo 2x i nisam hteo da palim vise da ne s***** nesto.
A sad sam gledao DVD drive, iste godine i meseca proizvodnje kao i Xbox. Tako da pretpostavljam da je njegov.
Evo i slike:



I ispravka jedna, prijatelj nije serviser. :slight_smile: On je nosio Xbox kod tog lika, tako da, ako sam za****n, za***** i mene i prijatelja…

a da da nisam to video, elem pretpostavio sam da si to uradio, u stvari vratio si stock fw na dvd drive

a sad ovo sa RROD-om proveri po skeundarnom kodu sta je, moze da bude napajanje a mozda i treba da se menja pasta na gpu i cpu…

sekundarni kod sa SYNC dugmetom

evo kako FAQ: Xbox 360 Error Codes Explained - Scenyx Entertainment Community

pa javi sta dobijas da bi od prilike znali sta mu fali

@Zeki proverio sam ove tvoje slike, po tome ploca je Jasper. I pise MFR date 2009-08-18.
Ako mi je uvalio nesto odrobijacu ga! :smiley:

Najvažnije je da provjeriš izgled konektora za napajanje, ako je zamijenio ploču po tome možeš vidjeti. Po slici može biti samo Jasper ili zadnja verzija Falcona.

@Zeki Konektor je, po onoj slici sto si poslao, od Jaspera.
@Studiovpc Probacu da se snadjem sa onim upustvom sto si poslao, samo prvo da sklopim konzolu, delimicno. :slight_smile:
Ima jos jedna stvar sto sam upravo primetio, konektor od kuleraje bio malo ukrivo, kao da nije bio dobro prikljucen za plocu, mada su kuleri radili, ali mozda je gubio tu neki kontakt, pa ne znam da li bi i to moglo da ima veze.
Sad odoh da probam provaliti ova uputstva sto mi je poslao Stupidovpc, pa cu vam se javiti sta je bilo. Hvala vam u svakom slucaju.

moze biti ako nije konektovana 1 zica od kulera i to bas ona za regulaciju obrtaja tj za brzinu, pa da on radi ali uvek na najnizoj brzini, mada ne bi trebalo… ajd vidi ako pojavi opet krugove javi onda sekundarni kod pa da vidimo

Mozda mu je pasta otisla, bila je tema gde je nas clan zamenio pastu i JAsper tera normalno a dobijao je te RROD signale.
Po komponentama na ploci 100% Jasper.

Uradi sta ti je receno u prethodnim postovima.

E drugari, evo mene opet. Kao sto sam gore naveo, cinilo mi se da konektor od kulera nije dobro spojen, tj bio je nakrivo malo, pa sam to spojio, i konektovao sam opet DVD drive, sklopio konzolu… Xbox radi vec 3 sata, nije se palio RROD, i nadam se da nece. Ali je tako bilo i prvi put kad se upalio RROD, isto sam ugasio i upalio konzolu i igrao je jos par sati, pa se sutradan uplailo jos 2x u kratkom vremenu. Tako da nisam siguran sve dog ne prodje jos koji dan…
Da li neko moze da mi objasni sta je ta pasta, i koliko kosta to da se promeni? I da li mogu ja da uradim onaj sekundarni kod sto mi je studiovpc reko dauradim, i ako je mozda bio problem zbok tog konektovanja kulera?

moze biti kuler jed u tom slucaju nece da okrece brze

moze biti i napajanje ako te zeza struja ili da nije bilo lepo konektovana

pasta je bre pasta tj termalna pasta sluzi da ovodi temperaturu sa procesora i grafickog cipa oni su ti ispod kulera a oni se skidaju lako… izvadis celu plocu napolje i imas X clampove dole samo ih skines srafcigerom i skines kulere pa lepo naneses pastu i vratis kulere na mesto i to je sve ali to uradi samo ako pojavi ovo opet

Imao sam isti problem negde u Junu ove godine, kupio sam Elite Jasper crno konzolu medjutim posle pola sata igranja, javi se RROD i kada se ohladi opet radi pola sata i javi se RROD. Problem sam resio tako sto sam kupio malo kvalitetniju Cooler Master-ovu termalnu pastu (mozes je kupiti u bilo kojoj malo bolje snabdevenijoj prodavnici racunara), zamenio i na GPU i na CPU od konzole i sada konzola radi bez ikakvih problema. Da kucnem u drvo, igram je svaki dan dosta tako da kod Jaspera nema problema, primetio sam da je Jasper ploca dobro uradjena i kad dodje do pregrevanja ne pucaju kontakti na GPU i CPU vec se jednostavno samo iskljuci , to je super stvar kod Jasper konzola. Proveri prvo koji je kod na konzoli kao sto su ti i ostali clanovi rekli a za svaki slucaj zameni pastu na CPU i GPU i radice ti savrseno, garant je pasta ona fabricka, postala je kao zvaka obicno je siva i jako nekvalitetna.

generalno problem kod svih konzola danas je sto ne smeju da koriste vise kalaj koji ima olovo u sebi, jeste on kvalitetniji ali kao olov je stetno i ne koriste ga vise u izradi komponenti, a svuda po svetu ko god da radi reballing stavlja lead-based kuglice… i normalno da posle vise nema problema

Kazes da ne smeju da koriste kalaj koji ima olovo u sebi…hm… da li to znaci da ce i novi XBOX 720 imati opet problema sa nekim novim RROD-om :(? Kako Nintendo nema takvih problema u cemu je fora sa njihovom izradom ?

pa jasper pa na dalje nema, nego je to bio problem u startu sa manje slojevitom plocom koja se uvijala olovo se od 99e valjda ne koristi vise ili od 2001 ne secam se tacno

kalaj sa olovom nije EKO a danas se trude da sve bude EKO. Primeti na televizorima svi trose malo struje, svi imaju EKO …

BTW sem Zelezare u Smederevu koja ce opet da radi i da truje…

da taj eco fazon, a ovamo trovanje u najvece na drugim stvarima, a i na tim istim no ajd sad

E drugari, evo javljam vam se sad, nisam mogao ranije, posto mi je komp riknuop, pa sam sad navatao wi-fi. Konzola radi extra, (da kucnem u drvu), presao sam AC Revelation, mislim da je to dovoljan period da se upali opet ako nesto ne valja. :slight_smile: Uglavnom, sve je ok, cak mi se cini da radi tise nego pre paljenja rrod. Verovatno nije bio dobro konektovan kuler ili mozda cak i dvd, posto sam to dvoje rekonektovao kad sam otvorio konzolu. Svako, hvala na pomoci, na nekim infomacijama koje nisam znao… Od sad cu biti redovan clan foruma. :slight_smile:

Dobrodosao :wink: