XBOX 360 E SuperSlim/Mini review + RGH by studiovpc

Drugari evo odradih XBOX 360 E model, to je onaj sto lici na XBOX ONE… Evo i par slika i malo nekih objasnjenja sta je koja slika, kako se rastura i razlike u odnosu na starije modele…
Odmah da se izvinim na kvalitetu slika, slikao telefonom, svetlo nikakvo i tako… mada vidi se sve :slight_smile:

Evo kako izgleda konzola od napred, mogu samo reci da je prelepa :slight_smile: ali ono bez zezanja, sto se tice sirine i duzine tu je identicna kao obicne slim konzole, jedina razlika je visina koja je niza za nekih 5mm samo, da kazemo pljosnatija je :slight_smile:

Sa zadnje strane ima promena i to podosta, konektor za napajanje je promenjen, sada je kao kod laptopa recimo, izbacen je siroki AV port postoji sada manji port za sliku na CRT televizorima, umesto 3 USB porta sada ima 2, tu je Kinect port i LAN port.

HDD je kapaciteta 250GB, sasvim dovoljan za neko pristojno igranje, naravno ne skodi nikada staviti veci, kod RGH moze se ubaciti do 2 TB, hdd od 2.5 inca kao za laptop pasuje bez kucista :slight_smile:

E sada dolazi na red paljenje konzole i nesto sto mi je krajnje odvratno i tu su failovali zesce, a to je RING, tj power dugme i svetla oko njega, samo power dugme svetli u sredini kao na slici ispod

Ali zato kada se upali gamepad, odvratno svetli kompletan krug, jeste da je krug mali skoro isti kao dugme na gamepadu za paljenje, ali je ODVRATNO, moje misljenje naravno… Dugmici nisu TOUCH tipa vec su klasicni dugmici, starinski KLIK sistem i POWER i EJECT dugme

Evo i sa otvorenim DVD-em

ok nista novo, znaci xbox kao xbox, ajmo sad da rasturamo malo da vidimo sta je to unutra i da ga prebacimo na tamnu stranu tj RGH :slight_smile:

Zabice su vece nego na obicnom SLIM-u, malo i lakse za otvaranje samo kada se udje u stos, u principu isto ide sa otvaranjem kao obican slim, male i blage izmene, grilovi sa gornje i donje strane su jedino zeznuti ali idu lagano sa plasticnim alatima za otvaranje mobilnih telefona, samo treba naci ugao i pritisnuti iskace sve samo…

Prednja maska koja je pretrpela izmene sa dugmicima (odustali su od TOUCH sistema jer je traka za touch bila krhka i lako se cepala, ko ne ume pazljivo da otvara naravno)

DVD Drive je LiteOn 1532 model, klasika vec sada, flesovanje klasicno nije moguce, vec samo zamenska DVD ploca koja kosta skuplje nego sam RGH (a da bi se ona flesovala prvo mora da se uradi RGH zbog kljuceva, nij isplativo nikako, sem onome ko zarko zeli LIVE)

I dolazimo do ploce, koja je u stvari CORONA model kao i kod slima od 09/2011 pa na ovamo, sa blagim izmenama oko konektora za sadnje strane samo, ostalo je sve IDENTICNO!!!

Ovo je sada Corona v5 (sa hard diskom), takodje ima i Corona v6 (verzija sa 4GB interne memorije)

Kao i svaka druga CORONA ploca, i ova trazi dodatni CPU ADAPTER da bi RGH bio moguc na njoj, evo kako to izgleda oko CPU-a kada se stavi

Prebajao sam mu sta sve treba i ajde da izvucem CPU kljuc da bi RGH proradio, palim konzolu, ona upali iz prve :slight_smile: meni cudno, happy jesam ali mi naravno cudno jer corone van kucista obicno pale za 20ak sekundi, kada su u kucistu pale oko minut, ali neeeee ova je izgleda neka fina i dobra i pali uvek i u kucistu za oko 20ak sekundi, nije mi presla vise od 20 sekundi. Sto naravno ne znaci da nece kasnije paliti duze, Corona je to :slight_smile: naleti ponekad neka dobra ovako pa radi extra, a ima nekih koje su pravi smor. Bitno je da mi imamo RGH i dalje


Dakle kao sto se da videti, RGH je moguc i na ovim modelima, ko ih ima zna gde da se obrati, pa uzivajte u kolekciji igara na svojoj RGH masini :slight_smile:

POZZZZZZZZZZZZZZ

Ti si legenda od čovjeka… Pa kad prije boga ti? :smiley: hehe

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

ma cekah samo dok je stigao do mene :slight_smile: trebalo je jos pre mesec dana pa nikako da se domognem neke ovakve konzole :slight_smile:

ocekujte ih u siroj prodaji narednih meseci… ali imajte na umu da sem izgleda nista se ne razlikuje od funkcionalnosti od PHAT i obicnih SLIM konzola

stvar ukusa samo :slight_smile: nesto isto ka PS3 Slim u SuperSlim samo sto kod xbox-a moze RGH na sve konzole :slight_smile: (sem onih bas matorih tipa Xenon i slicno, moze i tu ali nema funkicju nikakvu, rizicno je)

Inace,ljudi se na YT “kunu” da je ovaj model lošije kvalitete od S modela i da pri kupnji svakako potrazite stariji, S model…kazem to jer sam prije kupovine box-a prešao sve moguce YT klipove i to je neki opči zaključak ljudi koji su detaljno radili analizu oba 2 modela

Ti vjeruješ YT? Ma daj, koliko ih je samo lažiralo rad Slim konzola da prikaže RRoD i drugih gluposti… Slušaj šta ti čovjek piše, pa vidi iz prve šta i kako…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

To nije nista novo, realno i jeste tako kako covek kaze da je losijeg kvaliteta, ali vizuelno je po zavrsnoj obradi isti kao svaki drugi SLIM, losije komponente se stavljaju uvek pri kraju generacije to nije nista novo, SuperSlim PS3 je plastikaner zivi u odnosu na SLIM, ovde nije bas toliki slucaj, ali se vidi na skrtarenju svakako :), sasvim normalno i nista novo kao sto rekoh…

btw ako hocete da vidite RROD i na ovom evo ja mogu odmah da ga izazovem :smiley: cisto da vidimo kako svetli hehehe posle odmah vratim na normalno :slight_smile:

Ima odličnih review-a na YT tipa technobufalo itd. koji stvarno objektivno naprave review a i komentari su u velikoj koristi za S model,omjer je nekih 90-10 za S model…ne kazem da studiovpc nije u pravu il nesto(pa i nije se dotakao usporedbe S i E modela),neka on napise sto misli o tom,ja sam iz dobre namjere rekao savjet koji sam na dosta mjesta pročitao a i review-i idu u korist tome :stuck_out_tongue:

Ovaj “novi” model, je samo olaksana verzija slima… Olaksana jer su izbacene “nepotrebne” stvari… Sve ostalo osim izgleda je isto…

pa rekoh da jeste tako :slight_smile: uvek je tako sa poslednjim modelima… to nista nije novo, a technobuffalo je skroz korektan naravno :slight_smile:

i uvek je tako neki sredisnji model najbolji u celoj seriji, isto kao PS3 Slim recimo, pravim sad poredjenje

Napisao sam edit gore al nije save-alo xD

e da ovo sokocalo dakle ima taj look and feel od XBOX ONE, mogu reci da ce lepo izgledati ONE onda :slight_smile: bez zezanja, na njemu sigurno nece da skrtare, samo sto ce da bude kao 2 ova, dakle kada sam ovo video tacno sam zamislio VCR istog izgleda koji ce se zvati xbox one… cekam ja ONE SLIM hehehhehe

Izbačen Digital Optical Out, po meni veliki minus za novu verziju konzole.

nisam siguran da na onom A/V novom portu funkcionise isto kao Digital Coax out… dodje na isto, ali oni se vode logikom da sada svi imaju AV Risivere i da sve zavrsavas preko HDMI kabla, sto je slozices se mnooogooo laksa varijanta

Verujem i skoro sigurno je da 80% ljudi to nije koristilo, sve moze da ide preko kvalitetnih HDMI kablova i recivera, digitalni zvuk isto.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Mislim da izgleda jako ruzno, klasican slim mi je mnogo bolji po tome, ovo je neko budzetsko izdanje sa sitnim izmenama, samo pare da se uzmu.
Ali da ne hejtujem dalje, stvar je ukusa, ako se brze pali sa rgh onda je bolje ovo uzeti za rgh

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

sve je stvar ukusa naravno, a rgh ne mora da znaci da neka sledeca nece da zeza, pa i sada kod slimova je tako kako sam i evc napisao, neke se pale brze neke sporije… sve zavisi od sklopa cele ploce, da li ima smetnji i slicno

Za instant ucitavanja postoje chipovi, zovu se TX cr3 pro skuplji od standardnih za corone ali niko nece njih hoce jeftiniju varijantu, takodje r-jtag je za phat RGH 2 za instant ucitavanja ista prica. Tako da to sto pricas nije istina, postoje resenja :).
Nema RGH veze sa konzolom vise je to chip i sam hack nego konzola da li je promenila pakovanje sto je jedina razlika, promenili konektore isti case , ista ploca sa malim modifikacijama.

Za greške kriviti Tapatalk 2

normalno da postoje i bolji cipovi ali i dalje su do 10-15 sekunde kod tih sto su problematicne u vecini slucajeva su instant, aliiiii u nabavci je jedan oko 45-50 e pa i vise, gde je rad tu na kraju sa time rgh ispada papreno skup zarad malo boljeg vremena paljenja, koje vecinu ljudi i ne dira, ima naravno koem smeta, ali za ove novce i mogucnosti koje se nude, mislim da to nije ni bitno :slight_smile:

Sto rece neko, upalim odem po sok i grickalice, sve radi kad se vratim :slight_smile:

Zna ponekad duze da se pali, ali mi je studiovpc pomogao oko toga. Nisam imao niti koristio neke starije verzije, ali jedino sto mi se ne svidja je ovaj glossy deo. Trudim se da mi taj deo uvek izgleda cisto,ali je nekako uvek prljav i sad na jacoj svetlosti se vide kao i neke sitne ogrebotine.
Super review, sad sam video kako konzola izgleda unutra :slight_smile:

Sve glossy konzole se mogu brisati 15 puta na dan pa i dalje nece pomoci. Evo i moj xbox je uvek prasnjav malo od gore.