Xbox 360 backward compatability - problem na Xbox One

Pozdrav. Nov sam ovde a imam problem.
Naime imam Xbox account i kupujem digital igrice. Nemam ni jednu fizicku kopiju. Sve je ok sa igricama za Xbox one.

Medjutim za 360 nastaje problem.

Prvo mi je “riknuo” Dragon Age origins. Kupio ga sve regularno kao i par DLCa. Pre mozda godinu dana kad pokusam da se ulogujem na svoj account dobijam poruku “The Dragon Age servers are temporarly unavailable. Please try again.” Nov DLC je nemoguce kupiti…

Bilo koju novu igricu za 360 ne mogu da kupim. Dobijam poruku “Sorry. Your purchase cannot be completed this time. Please try again.”

Ocigledno je problem sa 360 na One. Ima li iko slicnih problema i kako ste ih resili?

Hvala unapred

Imao sam isti problem kada sam uzimao free games with gold koje su bile za x360, ista poruka. Ja sam to resio uz pomoc Windsribe programa preko pc-a, samo promenis vpn i sve bi trebalo da bude ok.

Uh hvala. Verovatno taj problem. Sta treba da namestim na tom VPN. Kako to radi? Ako imate vremna da mi date uputstva koje ste koristili

Skini operu za telefon, uđi u privet podesi VPN u njemu na US uloguj se na xbox.com i kupi igru. Odeš na konzolu i automatski se skida.

Odradio sa Operom al opet isto

Uklicio VPN i stavio na America

(ne mogu da uploadujem slike kao novi user) ako imate neki mail poslacu vam da vidite

Ne mogu igre za xbox 360 ni preko VPN ni nikako. Jedino da kupuješ kodove za igre kojih nema baš na tržištu.

U cemu je onda caka sa Bacward compatability? Zasto ga nude i trude se oko toga kad ne mozes da kupis?
Jel to od skoro? Ja sam npr bez problema kupip Dragon Age Origins i par DLC za istu. I onda je odjednom DAO server poceo da me zeza i vise ne mogu nista da kupim za 360.

Možeš da kupiš regularno kad si američki državljanin sa američkom platnom karticom. Iz Srbije ne biva.

E sad što ti je radilo neko vrijeme, svima radi neko vrijeme pa posle ne radi i to je to.

Igre za xbox one možeš kupovati uz VPN ili preko konzole, da li će i tu nešto gasiti ne znam, do izlaska sljedećeg xboxa sumnjam a nakon toga vidjećemo.

Auuuu. Ro znaci da i igrice koje sam kupio za Xbox One i koje imam na svom nalogu mogu kad kad prestati da rade?

Ne mogu prestati da rade, ono što je tvoje je tvoje. Samo ne možeš više da kupuješ igre karticama ili paypalom. Još uvijek možeš negdje drugo da kupiš kod za 360 igru i da ga redeemuješ na MS sajtu.

Ili kupiš disk za 500 dinara i onda radi sigurno.

1 Like