X clamp fix servis?

Koliko kosta i ko radi servis (ciscenje konzole, zamena paste) i posle da se uradi X clamp fix? Kolika je garancija i cena? U pitanju je konzola od mog drugara, ploca Falcon iz 2008. Poruke moze i na PP. Hvala unapred svima!

Xclamp FIX ne treba da radis, uopste jer kako smo vec pisali pravi vise stete nego koristi uvije plocu i RROD nova godina.
Zamena paste je dobar poduhvat koji treba uraditi.

Koliko dugo Falcon drzi sa samo zamenjenom pastom? Da li je potrebno preduvati plocu predhodno? Cuo sam od ovlascenog servisera u Novom Sadu da oni obavezno radi preventive na starijim plocama rade X clamp fix i da im se samo jedan posto vrati.

ako je ovlasceni serviser na spensu onda skidam kapu

Eeeeeee svaka cast, jeste na spensu je :). Poznajes ga, kakav je majstor i koliku garanciju daje? Bio sam tamo dva puta, ima i prodaju konzola i servis i on mi je rekao da je za Falcon X clamp fix jedino trajno resenje pa me je drugar pitao za tu opciju a ja bi opet sa vama da se posavetujem.

NS games ili kako vec. Ako ti je to rekao alal mu vera za neznanje. A i ti , zapeo oko tog odrzavanja xbox-a, pasti termalnih, x clamp fixeva :slight_smile:

I. u srbiji ne postoji zvanicnja distribucija MS xbox360 time NE POSTOJI OVLASCENI SERVIS! Taj sto ti ispricao te je slagao 100%.

II. Xclamp fix je resenje posle RROD nekih konzola da ih fixujes da rade dok ih ne udas! Dosta falcona i dan danas rade bez problema, mali je procenat RROD falcona, oce da ti proda XCLAMP koji mu je ostao a nema kome da ugradi.

III. Mislim da sam bio dovoljno jasan u odgovoru, takodje i Akiris i ostali moze da ti potvrde da pise na forumu ovo sto sam ti napisao, po celom internetu imas o XCLAMP.

Dobio si sve odgovore.

Nisam zapeo nego kad god mi neko donese konzolu na popravku uvek bude isti kvar u 95 % slucajeva pa trazim neko resenje sa vama.

pa ako si se vec upustio u popravke, morao bi da znas neke osnovne stvari druze. Zato ja ne popravljam traktore, zato sto bi najverovatnije smorio neki traktor forum

Dobro kazes, ali ja se elektronikom bavim 10 god. radim u servisu ali sam ovde dosao specijalno zbog xbox konzola, cisto da upoznam malo bolje tu konzolu :slight_smile:

Pitanje za iskusnije clanove i ljude koji su voljni da pomognu problem koji ima drugar na Falconu je sledeci 0110. Pise ovako u uputstvu:
Рам грешка, ово је изазвана хладним или премостити лемљење зглоба на једном од РАМ чипова.

Sta je najbolje uraditi kod ovakvog problema?

Problem resen 31.05.2012.

Uspesno sam popravio RROD na Falcon konzoli pa da podelim to sa vama. Kada vam se desi kvar sa ovim brojem 0110 uvek preduvajte duvaljkom CPU i GPU (za one koji ne znaju to su cipovi ispod ona dva velika hladnjaka) i kada ste to uradili ostavite da se ploca potpuno ohladi a zatim zamenite termalnu pastu i problem je resen :). Kod starijih ploca je pozeljno ciscenje i odrzavanje konzole, zamena paste na svakih 6 meseci kako bi sprecili pojavu ponovnog RROD-a. Kod Jasper-a i Falcona nije potrebno tako cesto menjati pastu pogotovo ako stavite kvalitetnu i sa visokim performansama. Jasper i Falcon u sebi na kontaktima imaju vise olova tako da bez brige mozete igrati. Nadam se da ce ovaj savet nekome pomoci :).